skip to Main Content

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رادیو پیوست

ماهنامه پیوست- شماره ۷۴- آذر ۹۸

با صدای: میثم قاسمی

۱۳ سال پیش بود که برای اولین بار، دولت اعلام کرد می‌خواهد گوشی تلفن همراه را در داخل تولید کند. تعرفه وادرات به شدت افزایش یافت و برای جلوگیری از قاچاق، اجرای طرح رجیستری آغاز شد. آن طرح به زودی شکست خورد و با ورود گوشی‌های هوشمند به بازار، تولید داخل کالا از دستور کار خارج شد. اما اکنون این موضوع دوباره داغ شده است و در کنار، سخنانی درباره نگارش اندروید فارسی شنیده می‌شود. ماجرا از چه قرار است؟ بررسی این موضوع، به تیتر اصلی شماره ۷۴ ماهنامه پیوست تبدیل شده است. به همراه گزارش و گفت‌وگوهایی در همین زمینه.

در بخش باشگاه مدیران زهرا ضایی از زندگی خود گفته است و در بخش خدمت و تجارت، تعامل‌پذیری دستگاه‌های حاکمیتی برای تبادل داده‌ها بررسی شده است. پرونده این شماره بخش جهان نیز به موضوع اخلاق فناوری اختصاص دارد.

در بخش راه حل، گوشی VivoNex معرفی و بررسی شده و در بخش حقوق فناوری، موضوع VPNها از نظر حقوقی مورد توجه قرار گرفته است.
شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۷۴ ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

۹ آذر ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۱۰:۲۱

برای بوکمارک این نوشته

ماهنامه پیوست- شماره ۷۳- آبان ۹۸

با صدای: میثم قاسمی

آبان سال ۸۸ بود که جریان واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران به بخش غیر دولتی به سرانجام رسید. در این ماه، ۵۰درصد به اضافه یک سهم شرکت مخابرات ایران به کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین واگذار شد و مخابرات به صورت رسمی، غیر دولتی شد.

در این ۱۰ سال که از واگذاری مخابرات می‌گذرد، روزها بر این شرکت چگونه گذشته است؟ آیا پس از همه اتفاقات، می‌توان گفت خصوصی‌سازی مخابرات، موفق بوده است؟ بررسی این موضوع، به تیتر اصلی شماره ۷۳ ماهنامه پیوست تبدیل شده است. به همراه گزارش و گفت‌وگوهایی در همین زمینه.
در بخش باشگاه مدیران ابراهیم حسین‌نژاد از زندگی خود گفته است و در بخش خدمت و تجارت، گذار ایران به اقتصاد دیجیتالی موضوع اصلی گزارش‌ها و گفت‌وگوهاست. پرونده این شماره بخش جهان نیز به موضوع انقلاب صنعتی چهارم اختصاص دارد.

شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۷۳ ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

۴ آبان ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۰۶:۵۷

برای بوکمارک این نوشته

ماهنامه پیوست- شماره ۷۲- مهر 98

تاکسی‌های اینترنتی با شهرداری‌ها و وزارت کشور بر سر موضوعات متعددی اختلاف نظر دارند که یکی از آنها نظارت است. چه کسی باید بر کار این شرکت‌ها نظارت کند؟ بر اساس چه آیین‌نامه‌ای؟ موضوع دریافت عوارض به کجا می‌رسد؟

بررسی جوانب مختلف این مسئله، موضوع اصلی تیتر یک شماره ۷۲ ماهنامه پیوست است. در پرونده این شماره با معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرکل دفتر حمل‌ونقل و ترافیک وزارت کشور گفت‌وگو شده است.

در بخش گزارش ماه نیز موضوع شبکه ملی اطلاعات و اختلاف نظر وزارت ارتباطات با مرکز ملی فضای مجازی در این رابطه، بررسی شده است.
در بخش باشگاه مدیران با بردیا صدر نوری گفت‌وگو شده و پرونده این شماره بخش جهان نیز به موضوع فناوری در صنعت هتلداری اختصاص دارد.
شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۷۲ ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

۶ مهر ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۱۱:۲۰

برای بوکمارک این نوشته

ماهنامه پیوست – شماره 71- شهریور 1398

با صدای: میثم قاسمی

دو سال از زمانی که محمدجواد آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد، گذشته است. از آن زمان تاکنون جهرمی به عنوان یکی از مردان خبرساز کابینه همواره در رسانه‌های رسمی و غیررسمی حضور داشته و اکنون بسیاری از مردم او را می‌شناسند؛ اما قضاوت عموم مردم درباره جهرمی بیشتر ناظر به حضور او در فضار رسانه است. اکنون که دو سال آغاز به کار او می‌گذرد، کارنامه وزیر جوان در حوزه عملی و تحقق وعده‌ها چگونه است؟
ماهنامه پیوست در شماره 71 خود به صورت مفصل عملکرد وزیر ارتباطات و میزان تحقق وعده‌های او را بررسی کرده است. در این شماره، برخی از منتقدان شناخته شده جهرمی درباره عملکرد او اظهار نظر کرده‌اند و گفت‌وگوی مفصلی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره عملکردش انجام شده است. جهرمی‌سنج، تایم‌لاین و اینفوگرافیک از دیگر مطالب پرونده این شماره هستند.

در بخش خدمت و تجارت نیز موضوع مصوبه دولت در زمینه استخراج رمزارزها بررسی شده و در بخش باشگاه مدیران با رسول سرائیان گفت‌وگو شده است. پرونده این شماره بخش جهان نیز به موضوع روابط عمومی در استارت‌آپ‌ها اختصاص دارد.
شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 71 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

۹ شهریور ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۱۴:۳۵

برای بوکمارک این نوشته

ماهنامه پیوست – شماره 70- مرداد 1398

با صدای: مهرک محمودی

شما هم بی‌شک یکی از کاربران اینترنت هستید، اما اینترنت ثابت یا همراه؟ بیشتر از اینترنت گوشی خود استفاده می‌کنید یا از اینترنت منزل و محل کار؟ اگر این سوال را تقریبا 3 یا 4 سال پیش از کسی می‌پرسیدید بی‌شک همه پاسخشان یکسان بود. همه از اینترنت ثابت منزل یا محل کارشان استفاده می‌کردند و کمتر کسی پیدا می‌شد که به صورت مرتب از اینترنت همراهش استفاده کند. اما در یک دوره زمانی تقریبا 4 ساله ورق برگشت و اینترنت همراه توسعه یافت و قیمت و کیفیتش به صرفه‌تر از اینترنت ثابت شد.

حال این سوال مطرح شده که در شرایطی که در سایر کشورهای جهان اینترنت ثابت جایگاه خود را دارد چرا در ایران جایگاه خود را از دست داده بسیاری از مدیران و فعالان این بخش پایین نگه داشتن تعرفه اینترنت را دلیل آن می‌دانند.

پرونده اصلی شماره 70 ماهنامه پیوست به همین موضوع پرداخته است. در این پرونده میزگردی با حضور 4 شرکت‌ اینترنتی اصلی بازار با حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز برگزار شده که در آن طرفین بر لزوم بازنگری در تغییر تعرفه‌ها و همچنین سرمایه‌گذاری جدی در حوزه اینترنت ثابت تاکید کرده‌اند.

بخش خدمت و تجارت این شماره از ماهنامه نیز به صورت ویژه به موضوع سامانه جامع تجارت الکترونیکی و ایجاد پنجره واحد تجاری و اختلاف‌های مختلف در این زمینه با گمرک پرداخته است. دراین پرونده علاوه بر گزارش‌های تحلیلی، مصاحبه‌‌ای هم با رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منتشر شده است.
شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 70 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده و قابل دسترس است.

۹ مرداد ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۰۷:۳۲

برای بوکمارک این نوشته

ماهنامه پیوست – شماره 69- تیر 1398

با صدای: میثم قاسمی

اگر اهل دنبال کردن اخباری دنیای فناوری باشید، تقریبا هر روز خبر آغاز به کار چند استارت‌آپ جدید را می‌شنوید؛ اما چرا از میان این همه کسب‌وکار تازه تاسیس، دیگر شرکت‌های بزرگی مانند اسنپ، دیجیکالا، کافه بازار و… بیرون نمی‌آید؟ به این سئوال می‌توان از دو زاویه پرداخت. اول؛ چه شد که نسل اول استارت‌آپ‌ها، توانستند چند شرکت بزرگ پرورش دهند و دوم؛ چرا از نسل دوم، استارت‌آپ بزرگی بیرون نیامده است.

ماهنامه پیوست در شماره 69 خود به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش‌ها است. بهانه تهیه این پرونده، تصویب طرح «نوآفرین» در هیات دولت است. این طرح تلاش می‌کند از استارت‌آپ‌های تازه‌تاسیس حمایت کند. آیا این حمایت‌ها نتیجه‌ای به دنبال خواهد داشت؟ گفت‌وگوها، یادداشت‌ها و گزارش‌های پیوست در این رابطه را می‌توانید بخوانید و بشنوید.

موضوع دیگری که در این شماره پیوست به آن پرداخته شده، تولید تجهیزات بانکداری الکترونیکی و به خصوص خودپرداز در ایران است که در بخش خدمت و تجارت آمده است. همچنین در بخش جهان، به بررسی تاثیر فناوری بر تغییرات اقلیمی پرداخته شده است.
شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 69 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

۶ تیر ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۰۶:۲۷

برای بوکمارک این نوشته

رولت روسی با هفت‌تیر اطلاعات

با صدای: میثم قاسمی

موضوع امنیت اطلاعات کاربران در ماه‌های اخیر در ایران بسیار مهم شده است. کم‌تر هفته‌ای است که خبری درباره تلاش برای دستیابی به اطلاعات کاربران یک سایت یا پلتفرم منتشر نشود و گاهی نیز این اطلاعات در اختیار دیگران قرار گرفته. هرچند کسب‌وکارهای نوپا تنها بخش‌هایی نیستند که هدف این حملات قرار می‌گیرند؛ اما سخنان درباره آنها بیشتر است.

شماره 68 ماهنامه پیوست تیتر اصلی خود را به این موضوع اختصاص داده و مانند همیشه با گزارش‌ها، گفت‌وگوها و یادداشت‌هایی، موضوع امنیت اطلاعات در استارت‌آپ‌ها را بررسی کرده است.
از دیگر موضوعات این شماره پیوست، بررسی عملکرد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است که در بخش خدمت و تجارت به آن پرداخته شده است.
در این اپیزود از رادیو پیوست مانند ماه‌های گذشته، مروری داریم بر جدیدترین شماره ماهنامه پیوست. شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 68 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۰۹:۳۲

برای بوکمارک این نوشته

مهندسان بیکار، صندلی‌های بی‌مهندس

با صدای: میثم قاسمی

اولین شماره ماهنامه پیوست در سال 98 (شماره 67) تیتر اصلی خود را به موضوع بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته ارتباطات و فناوری اطلاعات، اختصاص داده است. این موضوع در گزارش‌ها، یادداشت‌ها و یک میزگرد بررسی شده است. همچنین در این شماره، پرونده‌ای درباره شهر هوشمند منتشر شده است.
در این اپیزود از رادیو پیوست مانند ماه‌های گذشته، مروری داریم بر جدیدترین شماره ماهنامه پیوست. شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 67 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی آن را نیز می‌توانید به زودی تهیه کنید.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدت اپیزود: ۰۷:۴۶

برای بوکمارک این نوشته

آنتن در برابر دکل

با صدای: میثم قاسمی

شماره 66 ماهنامه پیوست، آخرین شماره سال 97 است. در این شماره، موضوع اختلاف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با صداوسیما بر سر فرکانس‌های 600 تا 800 و همچنین موضوعات VODها و پیام‌رسان‌ها مورد توجه قرار گرفته و دستمایه پرونده و تیتر یک مجله شده است. مصاحبه با مدیران صداوسیما و وزارت ارتباطات به همراه گزارش‌هایی در این رابطه، در پرونده گزارش ماه آمده‌اند.

یکی دیگر از موضوعاتی که در این شماره به آن پرداخته شده، احراز هویت در فضای مجازی است که در فرم خدمت و تجارت به صورت مفصل به آن پرداخته شده. نزاع میان آمریکا و چین در زمینه فناوری 5G نیز موضوع اصلی فرم جهان است.

جدا از این پرونده، گزارش‌ها و مصاحبه‌های خواندنی دیگری در این شماره از مجله وجود دارد.در این اپیزود از رادیو پیوست مانند ماه گذشته، مروری داریم بر جدیدترین شماره ماهنامه پیوست. شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 66 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی آن را نیز می‌توانید به زودی تهیه کنید.

۱۰ اسفند ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۴:۴۰

برای بوکمارک این نوشته

ماهنامه پیوست شماره 65

با صدای: میثم قاسمی

شماره 65 ماهنامه پیوست، برای اولین بار با دو تیتر اصلی چاپ و منتشر شده است. دو موضوع مهم در این شماره دستمایه پرونده‌های بخش‌های گزارش ماه و خدمت‌وتجارت شده‌اند. موضوع اول، فیلترینگ است. گفت‌وگو با دبیر کمیته فیلترینگ و معاون حقوقی رئیس جمهور در این پرونده به همراه گزارش‌ها و یادداشت‌های مختلف در این پرونده وجود دارند که آن را خواندنی کرده‌اند.

موضوع دوم، استخراج ارزرمز‌ها است. ماینینگ که این روزها در بخش‌های خانگی و صنعتی بسیار مورد توجه قرار گرفته، دستمایه پرونده‌ای شده است که اطلاعات و داده‌های جالبی دارد.

در این اپیزود از رادیو پیوست مانند ماه گذشته، مروری داریم بر جدیدترین شماره ماهنامه پیوست. شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 65 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی آن را نیز می‌توانید به زودی تهیه کنید.

۴ بهمن ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۴:۵۱

برای بوکمارک این نوشته

در انتظار چراغ سبز – شماره 64 ماهنامه پیوست

با صدای: میثم قاسمی

شماره 64 ماهنامه پیوست، موضوع کیف پول الکترونیکی که بار دیگر به واسطه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در میان مسئولان و فعالان حوزه پرداخت مطرح شده را دست‌مایه تیتر اصلی خود (در انتظار چراغ سبز) قرار داده است. در جلسه‌ای با حضور فعالان حوزه پرداخت که در فاوای شهرداری تهران برگزار شد طرحی برای کیف پول الکترونیکی شهری ارائه و قرار است در صورت تصویب از سوی فعالان حوزه به مدل جامع کیف پول الکترونیکی در کل کشور بدل شود. همین مساله، عنوان تیتر اصلی مجله شده است. از دیگر موضوعات مطرح در این شماره می‌توان به پرونده‌ای در مورد تاثیر تحریم‌ها بر صنعت فاوا اشاره کرد.

در این اپیزود از رادیو پیوست مانند ماه گذشته، مروری داریم بر جدیدترین شماره ماهنامه پیوست. شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 64 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و نسخه کاغذی آن را نیز می‌توانید تهیه کنید.

۴ دی ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۶:۲۶

برای بوکمارک این نوشته

در انتظار چراغ سبز

با صدای: مهرک محمودی

اگر امروز سازمان تاکسیرانی در خط مقدم پرداخت خرد شهری قرار گرفته است، تقریباً 15 سال پیش شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری (متروی تهران) این نقش را بازی می کرد. اگر امروز تاکسیرانی می‌خواهد برای ساده‌تر شدن موضوع کرایه تاکسی امکان پرداخت خرد الکترونیکی را در تاکسی ها فراهم کند، تقریباً 15 سال پیش نیز مترو تصمیم گرفته بود با ایجاد کیف پول‌هایی امکان خرید بلیت ساده‌تر شود. طرح اولیه شرکت مترو ایجاد کیف پولی بود که مسافران قطار شهری و دارندگان این کیف پول علاوه بر اینکه هزینه بلیت آن را پرداخت می کنند بتوانند از طریق آن در ایستگاه‌های مترو از فروشگاه‌ها خرید کنند؛ اما اجرای این طرح در همان ابتدا با مخالفت بانک مرکزی مواجه شد.

بانک مرکزی اعلام کرد این اقدام مترو بدون اینکه بانکی خدمات تسویه را انجام دهد امکان‌پذیر نیست اما مترو می‌تواند کیف پول تک منظوره ایجاد کند و فقط برای یک هدف از آن بهره برد. هرچند شهرداری و مترو در آن زمان نتوانستند طرح کیف پول خود را اجرا کنند اما آن اظهار نظر بانک مرکزی موجب شد آنان به فکر ایجاد بانک شهر بیفتند تا بتوانند طرح‌های اینچنینی را ساده‌تر به اجرا درآورند. کارت مترو پس از مدتی در خطوط اتوبوسرانی نیز مورد استفاده قرار گرفت. همان زمان که این طرح به صورت کامل در خطوط اتوبوسرانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت ایده استفاده از آن در تاکسیرانی نیز روی میز مدیران شهرداری رفت. حال سوال این است که آیا پرداخت کرایه تاکسی می‌تواند قفل کیف پول الکترونیکی را باز کند؟ برای یافتن پاسخ این سوال، گزارش مهرک محمودی در این باره را بشنوید.

۴ دی ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۰:۵۴

برای بوکمارک این نوشته

هزارتوی ایرانی- شماره 61 ماهنامه پیوست

شماره 61 ماهنامه پیوست به موضوع مجوز دهی و مقررات زدایی پرداخته و این موضوع مطرح شده که مجوزهای موجود در کشور تا چه حد مانع گسترش کسب و کارها در کشور شده‌اند. در این اپیزود از رادیوپیوست بر خلاف دوره‌های گذشته بر مجله متمرکز شده است و در اصل معرفی مجله به صورت صوتی است. شما می‌توانید با گوش کردن این شماره از رادیوپیوست از کلیات موضوعات مطرح شده درماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره 61 ماهنامه پیوست از طریق جار و فیدیبو در دسترس است و به زودی نسخه کاغذی آن را نیز می‌توانید تهیه کنید.

۴ مهر ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۵:۱۵

برای بوکمارک این نوشته

اپیزود 51- موبایل در دادگاه

با صدای: نسیم سلطان بیگی، میثم قاسمی

اپیزود 51 رادیوپیوست با عنوان موبایل در دادگاه به مرور اخبار این هفته می پردازد که بخش مهم آن دادگاه سه نفر از واردکنندگان موبایل با ارز دولتی بود. در این اپیزود دادگاه واردکنندگان موبایل با ارز دولتی را بررسی می‌کند و به همایش رمزارز که شرکت خدمات انفورماتیک برگزار کرد و اعلام موضع بانک مرکزی در این باره می‌پردازد.

۷ شهریور ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۲:۵۳

برای بوکمارک این نوشته

اپیزود 50- مقررات خوب مقررات بد

با صدای: میثم قاسمی، نسیم سلطان‌بیگی

شنیدن خبر خوب این روزها عجیب شده است اما این هفته دو خبر خوب از رادیوپیوست می‌شنوید و دو خبر عجیب:
خبر خوب اول: سند پرداختیاری نهایی شد
خبر خوب دوم: تسهیل فرایند دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی از دستور کار هیات مقررات زدایی خارج شد چرا که این فرایند نه تنها تسهیل نمی‌کرد بلکه کار را پیچیده تر می‌کرد.
خبر عجیب اول: صفحه پیوندها از دسترس خارج شد
خبر عجیب دوم: شنیده شد مهرداد بذرپاش قرار است مدیرعامل همراه اول شود

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

مدت اپیزود: ۱۰:۰۳

برای بوکمارک این نوشته

Back To Top
×Close search
جستجو