skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نماینده سهام عدالت در هیات مدیره شرکت مخابرات تغییر کرد

۱۶ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نماینده سهام عدالت در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تغییر کرد. حدود ۱۲ درصد از سهام شرکت مخابرات در اختیار شرکت کارگزاری سهام عدالت است. این نخستین بار از سال ۸۵ تاکنون است که نماینده سهام عدالت در شرکت مخابرات ایران به صورت مستقیم از سوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت معرفی می‌شود.

به گزارش پیوست، بر اساس نامه‌ای که افشین انصاری، دبیرکل و عضو هیات مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت خطاب به ابراهیم محمودزاده رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران نوشته است، حسن جند به عنوان نماینده سهام عدالت در هیات مدیره مخابرات معرفی شده است.

حسن جند
حسن جند به جای ابراهیم یافتیان، عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران شد.

شرکت مخابرات ایران در دهه ۸۰ طبق قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به صورت شرکت سهامی عام درآمد و بر اساس آنچه در مجمع عمومی صاحبان سهام این شرکت در سال جاری اعلام شد، سهامداران مخابرات عبارت‌اند از:

  • شرکت توسعه اعتماد مبین: ۴۹.۷۵ درصد
  • دولت جمهوری اسلامی ایران: ‌۱۹.۷۷ درصد
  • شرکت کارگزاری سهام عدالت: ۱۲.۲۵ درصد
  • سایر سهامداران: ۱۸.۲۳ درصد
انتصاب حسن جند
تصویر نامه انتصاب حسن جند به عنوان عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران

از زمان آغاز فرایند واگذاری شرکت مخابرات ایران، نماینده دولت و سهام عدالت در شرکت مخابرات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعیین می‌شد و این نخستین بار است که کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت به صورت مستقل نماینده خود را معرفی کرده است.

تغییرات هیات مدیره

بر اساس شنیده‌های پیوست، کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کمیته‌ای را به منظور تعیین نماینده خود در شرکت‌های مختلف تاسیس کرده است که گزینه‌های مختلف را بررسی و معرفی می‌کند. این کانون از میان گزینه‌هایی مانند ابراهیم یافتیان، علیرضا صیدی و… حسن جند را به عنوان نماینده خود در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران برگزیده است.

حسن جند پیش از این مدیرکل فروش معاونت تجاری شرکت مخابرات ایران بود. او همچنین در دهه ۸۰ به عنوان کارشناس راه‌اندازی شبکه هوشمند (NGN) در شرکت مخابرات استان تهران فعالیت می‌کرد. جند مدتی در دهه ۹۰ معاون فنی و سرپرست بازاریابی و فروش آی‌سیما بود.

او مقالاتی با موضوعات فنی منتشر کرده است. همچنین کتابی با عنوان «شبکه‌های نسل جدید NGN، انقلاب در صنعت ارتباطات» به همکاری سیدعلی علویان و علی‌اصغر عمیدیان نگاشته است.

تا پیش از این ابراهیم یافتیان نماینده سهام عدالت در شرکت مخابرات ایران بود.

اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران
اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران

این دومین بار در سال جاری است که ترکیب هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تغییر می‌کند. در نخستین تغییر، فروردین‌ماه، محمد شریف‌خانی به عنوان نماینده دولت جانشین مهدی راسخ شد. شریف‌خانی دوره‌ای معاون فضای مجازی صداوسیما بود.

اکنون نیز حسن جند جانشین ابراهیم یافتیان می‌شود. یافتیان که از مدیران قدیمی شرکت مخابرات ایران محسوب می‌شود از سال ۹۶ در هیات مدیره مخابرات حضور داشت.

https://pvst.ir/edf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو