نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 73 گزارش ماه پرونده - گزارش‌ماه صفحه 42

مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از سال ۹۶ تاکنون:

با تقابل کاری به نفع مخابرات انجام نمی‌شود

شرکت مخابرات ایران در سال‌های پس از خصوصی‌سازی پنج مدیرعامل و یک سرپرست به خود دیده که هر کدام از آنها سبک خاصی در مدیریت دارند. داستان این مدیرعامل‌ها از صابر فیضی آغاز می‌شود و به مجید صدری می‌رسد که در آستانه دهمین سال واگذاری سهام شرکت مخابرات ایران، کشتی توفان‌زده‌ای را هدایت می‌کند که از انواع و اقسام حوادث گذشته و به امروز رسیده. مخابرات ایران از یک ‌سو با انتظارات داخلی کارکنان و بازنشستگانش روبه‌روست و از سوی دیگر، نیازهای جامعه را در برابر خود می‌بیند. شبکه‌ای توسعه‌نیافته، بازاری رو به افول و درآمدی که هر روز سخت‌تر به ‌دست می‌آید. در این میانه، مجید صدری چه می‌کند؟ گفت‌وگوی پیوست با او را بخوانید.

سال ۹۵، وقتی بعد از یک دوره طولانی اختلاف میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سهامداران غیردولتی شرکت مخابرات ایران، هیات مدیره و مدیرعامل جدید انتخاب شدند و تصور می‌شد که وارد یک دوره ثبات در شرکت مخابرات ایران شده‌ایم، باز هم در کمتر از دو سال شاهد تغییرات مدیریتی در این شرکت بودیم. چه شد که مدیرعامل مخابرات شدید؟

این سوال را باید از آنهایی بپرسید که مرا انتخاب کردند. ولی با توجه به سوابق کاری‌ام در حوزه IT و ICT و حضورم در شرکت رایتل، دوستان پیشنهاد حضور در شرکت مخابرات ایران را دادند.

این دوستان چه کسانی بودند؟ مثلاً آقای وزیر؟

بالاخره آقای وزیر پیشنهاد دادند اما می‌دانید که برای انتخاب مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، همه سهامداران باید به توافق برسند.

این توافق بر اساس میثاق‌نامه‌ای است که در زمان آقای واعظی به امضا رسید؟ وگرنه طبق قانون، سهامدار عمده می‌تواند تغییرات ایجاد کند.

من فکر می‌کنم خیلی از کارهایی که در یک سال‌ و نیم گذشته انجام داده‌ایم به خاطر تعاملی بوده است که دست‌اندرکاران این حوزه با هم داشته‌اند. با تقابل کاری به نفع مخابرات انجام نمی‌شود. ارتباط نزدیکی که بین وزارتخانه و سهامدار و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل که وجود داشته و همدلی و همفکری‌ای که داشته‌اند باعث شده کارنامه بدی در این مدت نداشته باشیم.

شما به همدلی اشاره می‌کنید اما در هفته‌های اخیر باز هم اخباری درباره اختلاف‌ها و جابه‌جایی افراد شنیده می‌شود.

ما چیزی نشنیده‌ایم. وقتی جایی کار می‌کنید، حواشی و شایعات هم وجود دارد. اما اختلافی ندیده‌ایم. فعلاً هم کارمان را انجام می‌دهیم.

در همان میثاق‌نامه‌ای که امضا شد بندی درباره تشکیل شرکت مستقل داکت و سیم مسی وجود داشت. زمان آقای سرائیان پروپوزالی هم برای این کار تهیه شد. این کار در چه مرحله‌ای است؟

ما دستور کاری در آن زمینه نداریم. تلاش‌مان این بوده که کارهای زیرساختی در شرکت مخابرات انجام بدهیم و فضا را برای تمام کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باز کنیم. ما دنبال رقابت منصفانه هستیم، نه اینکه فضا را ببندیم که دیگران نیایند. ما امکانات‌مان را در اختیار همه اپراتورهای ثابت و همراه قرار می‌دهیم و توسعه را هم بر این اساس انجام می‌دهیم و فکر می‌کنیم در این هم‌افزایی است که درآمد بیشتری برای مخابرات حاصل می‌شود.

در هر دوره‌ای مدیرعامل مخابرات می‌گوید با شرکت‌های دیگر همکاری می‌کنیم؛ اما شرکت‌ها می‌گویند این‌طور نیست. من می‌توانم از شرکت‌های متعددی نام ببرم که می‌گویند مخابرات داکت نمی‌دهد، فیبر نمی‌دهد و…

نه این‌طور نیست. من به شما می‌گویم؛ ما یک اختلاف عمده چهارساله بر سر لایه دو به لایه سه با FCPها داشتیم که آن را حل کردیم. این توافق را همه قبول کردند غیر از یک شرکت. بحثی درباره کابل اختصاصی در تهران داشتیم که حل شد. با ایرانسل یک اختلاف سه‌ساله بر سر آنتن داشتیم که حل شد. در شرکت [مخابرات] به روی همه باز است؛ اما ممکن است یک شرکت بگوید من فقط با این روش می‌توانم کار کنم که آن روش در سیاست‌های ما نباشد. خط‌کش‌ ما، مقررات سازمان تنظیم است.
مخابرات باید جایگاه اختصاصی خود را داشته باشد. در بحث بیت‌استریم ما با همان مدلی که سازمان تنظیم اعلام کرده سه بار قرارداد فرستادیم اما FCPها نیامدند. این یعنی ما انجام ندادیم؟ در طرح مشارکت یکی از شرکت‌ها آمد و گفت من فقط این روش را قبول دارم اما دو شرکت دیگر گفتند ما طرح شما را قبول داریم و الان هم در سه شهر با هم به تفاهم رسیده‌ایم. من قائل به این هستم که در کار اقتصادی دو طرف باید برنده باشند. البته برخی از شرکت‌ها تخلف کرده‌اند که ما جلویشان را گرفته‌ایم و برخورد می‌کنیم. ما چیز پنهانی نداریم که طرف بخواهد با زیرمجموعه کارهایی انجام بدهد که تخلف باشد. فیبر غیرمجاز کشیدند که ما برخورد کردیم و گزارشش را هم به سازمان تنظیم دادیم. متاسفانه همین‌ها هستند که برای ما جوسازی می‌کنند؛ اما ما صبوری می‌کنیم و اسم نمی‌بریم.

وقتی با مدیرعامل‌های مخابرات، پس از خصوصی‌سازی هم صحبت می‌کنیم همه معتقدند مخابرات نباید وارد خرده‌فروشی می‌شد؛ اما در زمان مدیریت خود به هر دلیل نتوانسته‌اند این کار را انجام دهند و از خرده‌فروشی رها شوند…

من نگاهم این است که ما یک بنگاه اقتصادی هستیم. هر جایی که در حوزه ICT بتوانیم برای این شرکت درآمد خلق کنیم، ورود می‌کنیم. منتها در بحث خرده‌فروشی ما نباید فضا را برای دیگران تنگ کنیم. خودمان انجام می‌دهیم و دیگران هم اگر بیایند، امکانات در اختیارشان قرار می‌دهیم. اگر آن دوستان بتوانند کاری انجام دهند ما مانع نمی‌شویم.

در همین زمینه حتی آقای جهرمی هم بارها تاکیده کرده‌اند که مخابرات در حوزه اینترنت عملکرد خوبی نداشته و برخی منتقدان هم می‌گویند مخابرات در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری جدی‌ای روی زیرساخت‌ها انجام نداده و شبکه ثابت در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد.

ما این کارها را انجام می‌دهیم. بزرگ‌ترین کاری که تلاش داریم انجام دهیم این است که کیفیت سرویس‌هایمان را ارتقا دهیم. آخر ۹۶ وقتی تیم جدید آمد، مصرف روزانه اینترنت مخابرات ۱۶۰۰ ترابایت در روز بود. الآن به حدود ۳۵۰۰ ترابایت رسیده است.

ولی قبول دارید با توجه به تعداد مشترکان شما و تقاضای بازار و در مقایسه با موبایل، این رقم چندان جدی نیست؟

بله ما کاری که داریم انجام می‌دهیم این است که تمرکز را روی VDSL و FTTH‌ بگذاریم. چون مردم دیگر با سرعت ADSL قانع نمی‌شوند. وقتی شما روی موبایل، سرعت ۳۰ تا ۴۰ مگ می‌گیرید، در خانه با سرعت ۱۰ مگ راضی نمی‌شوید. ما تلاش‌مان این است که در این دوره‌ای که هستیم حداقل یک و نیم میلیون پورت VDSL و ۵۰۰ هزار پورت FTTH واگذار کنیم. این واگذاری هم در مرحله اول جابه‌جایی است؛ یعنی مشترکانی که ADSL دارند سرویس‌شان به صورت رایگان به VDSL تبدیل می‌شود. حتی مودم را هم خودمان تامین می‌کنیم.

با توجه به تحریم، در تامین مودم مشکلی ندارید؟

نه ما این مودم‌ها را از تولید داخل تامین می‌کنیم. کل خط تولید چند شرکتی را که در این حوزه هستند ما مصرف می‌کنیم. در FTTH‌ معضلی که داشتیم این بود که هر پیمانکاری فقط با مودم خودش روی تجهیزاتش کار می‌کرد. الآن یکی از شرکت‌های داخلی مودمی ارائه داده که روی همه تجهیزات کار می‌کند.

روایتی که شما از وضعیت دارید خیلی مثبت و خوب است. قبل از شما چهار مدیرعامل و یک سرپرست پس از خصوصی‌سازی هم بودند که در زمان مدیریت‌شان همین تصویر را به دست می‌دادند، اما پس از ترک صندلی روایت‌های دیگری را مطرح می‌کنند.

آمار و ارقام عملکرد ما مشخص است. در سال ۹۶ کل سود عملیاتی‌ شرکت مخابرات ایران حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان بود. در سال ۹۷ با اینکه سه هزار و ۱۶۶ نفر را بازنشسته کردیم و طرح تشویقی برایشان در نظر گرفتیم، ۲۰۰ میلیارد تومان سود عملیاتی داشتیم و این عدد در شش‌ماهه اول امسال بالای ۴۰۰ میلیارد تومان است. شما می‌دانید که خیلی از مشترکان از مخابرات ناراضی بودند اما ما داریم تلاش می‌کنیم تا مردم را از این برندی که ۶۰ سال قدمت دارد راضی کنیم.

مخابرات سه دسته ذی‌نفع دارد: مشتریان، سهامداران و کارکنان. مشتری‌ها از سرویس‌هایی که می‌گیرند راضی نیستند یا توقع‌شان بیشتر است. وقتی با پرسنل صحبت می‌کنیم، حس خوبی از وضعیت‌شان ندارند. سهامدار هم که همچنان بر سر سود و سرمایه‌گذاری و… مشکلاتی دارد.

ما متولی سازمانی هستیم که با احتساب بازنشستگان، ۱۲۰ هزار نفر از آن حقوق می‌گیرند. مدل‌های مختلفی از نیروی انسانی داریم؛ رسمی، پیمانکار محلی، کارگزار روستایی، خدمات اول، شسکام، بازنشسته و غیره، هر کدام توقع خاص خود را دارند. ما نمی‌توانیم همه اینها را هم‌سطح کنیم اما باید سطح رضایت هر کدام از آنها را بالا ببریم. باید به آنها انگیزه بدهیم. برای رسیدن به این هدف باید درآمد شرکت را افزایش دهیم. درآمد شرکت با توسعه و افزایش کیفیت بالا می‌رود. نگاه‌های مختلفی به شرکت مخابرات ایران وجود دارد اما من حسم این است که ما یک بنگاه اقتصادی هستیم و باید بر این مبنا حرکت کنیم.

الآن حتی به پیمانکاران هم بدهی دارید.

بله. بخشی از اینها از قبل وجود داشته اما ما به همه به یک اندازه پول می‌دهیم. شاید قبلاً این‌طور بوده که به یک پیمانکار بیشتر پول بدهند و به یکی دیگر کمتر. ما الآن همه را در یک ساختار جلو می‌بریم. این نارضایتی‌هایی پدید می‌آورد اما حس‌مان این است که روند مثبتی داریم و می‌توانیم شرکت را به ثباتی برسانیم که همه راضی باشند. البته باید کمی صبر داشته باشند. اقبال مردم هم بد نبوده. زمانی که آمدیم، هر سهم مخابرات در بورس ۱۸۰ تومان بود، الآن به بالای ۴۰۰ تومان رسیده.

اما کل بورس رشد کرده.

درست است اما بالاخره آنهایی که سهامدار هستند، به عملکرد مخابرات هم نگاه می‌کنند. امیدواریم مشکلات کوچک و بزرگ حال حاضر مخابرات- اگر همین همدلی و هم‌افزایی در شرکت ادامه داشته باشد- ظرف یک سال آینده تا حد زیادی برطرف شود.

تاکید زیادی بر سود عملیاتی داشتید؛ اما از درون و بیرون مخابرات گفته می‌شود که مخابرات زمین می‌فروشد و سود می‌دهد در حالی که سود عملیاتی‌اش خیلی کم است.

نه. اتفاقاً کاری که ما کردیم این بود که پول حاصل از فروش زمین‌ها را به بخش توسعه آوردیم؛ یعنی با مصوبه هیات مدیره یک حساب جدا ایجاد کردیم و این پول‌ها در آن حساب قرار می‌گیرند. این خیلی بد است که من به عنوان یک بنگاه اقتصادی املاکم را بفروشم و پولش را بابت بدهی یا قسط وام بدهم. در مدتی که من هستم سه مزایده املاک انجام دادیم که کاملاً شفاف است و به صورت یکسان در کل کشور انجام شده و از بازرسی و حراست و… بر آنها نظارت دارند و املاکی هم بوده‌اند که واقعاً نیازی به آنها نداشته‌ایم.

و از فروش این زمین‌ها چقدر به دست آمده است؟

پارسال یک مورد بود بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان. امسال هم یک مزایده ۱۲۵ میلیاردی انجام دادیم و مورد سوم را هنوز به من گزارش نهایی نداده‌اند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz