نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 40 باشگاه مدیران شرکت‌گردی صفحه 61

کاریار ارقام شرکتی که تاریخ را پشت نیمکت‌هایش دارد

رقصنده با گیک‌ها

کاریار ارقام شرکتی است که اکنون دیگر به عنوان یک آموزشگاه شناخته می‌شود؛ آموزشگاهی که تلاش می‌کند جدیدترین دوره‌های آموزشی را ارائه دهد و مدعی است بیشتر این دوره‌ها به نحوی طراحی می‌شوند که برای شرایط روز ایران مناسب باشند. برای این کار و بومی‌سازی مواد و دوره‌های درسی کاریار ارقام از مدرسانی بهره می‌گیرد که با سختگیری بسیار انتخاب می‌شوند و نکته جالب توجه در مورد آنها این است که هیچ‌ یک تدریس را به عنوان شغل اول انتخاب نکرده‌اند و در قسمت‌های مختلف صنعت آی‌تی و بازار متنوع و بزرگ آن مشغول کارند. این شرکت قدیمی که اکنون یک نام شناخته‌شده در حوزه آموزش است کار خود را با فعالیت‌های دیگر آغاز کرد و در گردش روزگار و بالا و پایین‌های اقتصادی به اینجا رسید؛ جایی که به آن سر زدیم تا بدانیم چطور باید آموخت و چگونه باید یاد داد.
برای اینکه به کاریار ارقام برویم باید به سمت ونک راهی شویم؛ مسیری که همیشه و هر روز برای رفت و برگشت آن باید ترافیک را به جان خرید. اما چاره‌ای هم نیست، در یک روز پاییزی که هوای بلاتکلیف آن مردم را بین لباس گرم و خنک مردد گذاشته سراغ این شرکت را می‌گیریم که در دو واحد از یک ساختمان پنج شش طبقه مستقر است. وقتی وارد دفتر نسبتاً کوچک شرکت می‌شویم از خلوت و ساکت بودن آن تعجب می‌کنیم اما مازیار گنجه‌ای که در اتاق مدیریت منتظر ماست، توضیح می‌دهد که به دلیل رفت و آمد افرادی که برای آموزش و حضور در کلاس‌ها مراجعه می‌کنند، بیشتر شلوغی‌ها مربوط به عصر است و صبح‌ها خبری در آموزشگاه نیست. بیشتر دانشجویان این شرکت/آموزشگاه، افراد شاغل در بخش‌های خصوصی و دولتی هستند که برای یاد گرفتن بیشتر و به‌روز شدن دانش‌ خود در کلاس‌ها شرکت کرده‌اند. البته دانشجویان دیگری هم هستند که سن کمتری دارند و برای کسب مهارت و تجربه در رشته‌شان، یا یاد گرفتن یک مهارت جدید به اینجا آمده‌اند تا بتوانند شغل مناسب خود را پیدا کنند. نکته جالب توجه در آموزش این مهارت‌ها اینجاست که برخی از این دوره‌ها می‌توانند راه ورود این افراد به بازار کار باشند؛ مهارت‌هایی که ممکن است در مراکز آموزشی دیگر از جمله دانشگاه‌ها نیز تدریس شوند.

053-068-b-matn

کاریار ارقام
زمینه کاری: آموزش و مشاوره و انجام پروژه‌‌های آی تی
نیروی انسانی: ۵۰ نفر سال تاسیس: ۱۳۷۸

فضای کاریار در نگاه اول کوچک به نظر می‌رسد به خصوص که در مقر اصلی تنها یک کلاس وجود دارد؛ کلاسی که یک میز بزرگ در وسط آن قرار دارد و روی دیوار آن یک عکس قدیمی از یک کلاس مدرسه ابتدایی نصب شده که احتمالاً دانش‌آموزان آن اکنون دوره میانسالی را طی می‌کنند و البته هرگز دانشجوی کاریار نبوده‌اند. در یک گوشه کلاس دستگاهی مانند یک مرکز داده قرار دارد که توجه ما را به خود جلب می‌کند، این EMC گران‌قیمت وسیله‌ای است که برای آموزش یک دوره خریداری شده است، امکان جابه‌جایی ندارد و اگر قرار باشد برای یک سازمان در محل دوره برگزار شود باید به صورت ریموت به آن متصل شد یا دوره‌ها را ناگزیر در محل آموزشگاه برگزار کرد. مدیر کاریار ارقام این توضیحات را به ما می‌دهد. مازیار گنجه‌ای کار خود را در سال ۷۵ زمانی که دوره سربازی را به پایان رسانده، آغاز کرده است. او هنگامی که زیر پرچم خدمت می‌کرده به صورت کاملاً تصادفی با دوستی آشنا می‌شود که این آشنایی جرقه کار او را برای فعالیت در حوزه اینترنت می‌زند. این دوست به او خطی هدیه می‌دهد که می‌تواند به وسیله آن طی یک مسابقه با سایر کاربران از طریق اینترنت به این شبکه جهانی متصل شود. در آن زمان او با یک شرکت و مفهوم جدید در آن زمان به نام سیسکو آشنا می‌شود و شرکتی را ثبت می‌کند که در کنار شرکت دیگر که کار فروش سیسکو را انجام می‌داد، کار پروژه‌ها و آموزش آن را بر عهده می‌گیرد. در نتیجه اولین کلاس‌های این شرکت برای کاربران این محصولات اولیه دایر شده و شاگردان این دوره‌ها اغلب پس از گذشت سال‌ها جایگاه‌های موفقی پیدا کرده‌‌اند. اما همان زمان در کنار آموزش کار روی پروژ‌ه‌های سیسکو نیز پی‌گرفته می‌شد و اولین ISP را با سیسکو راه‌اندازی کرد. اینترنت کاسپین در همان زمان به وجود آمد، در آن زمان اتاقی در برج ماهان کنونی که هنوز در مرحله ساخت بود به این کار اختصاص یافت.

مازیار گنجه‌ای

مازیار گنجه‌ای همواره تاکید می‌کند که کاریار ارقام در واقع یک شرکت است نه یک آموزشگاه.

گنجه‌ای در آن زمان تصمیم گرفت برای فروش اینترنت کارت چاپ کند و نام کاربری و کلمه عبور را بدین صورت برای اتصال به اینترنت، به کاربران بفروشد. آن زمان به دلیل نبود امکانات لازم کارت را با چاپ سیلک عرضه کرد که دردسرهای خاص خودش را داشت. مشکل آنجا بود که رمز عبور کارت با جدا کردن برچسب امنیتی کنده می‌شد و دیگر قابل استفاده نبود و به ناچار کاربران با پشتیبانی تماس می‌گرفتند. بعد از آن تجربه شرکت دست به عرضه تلفن اینترنتی زد و در این حوزه نیز به موفقیت زیادی دست یافت و قراردادهای زیادی بست اما شرکت از این کار هم پس از مدتی به دلیل ورود افراد قدر دیگر و نبود سرمایه زیاد کنار کشید.
اما برای کار آموزش هیچ وقت اتفاقی نیفتاد که باعث خروج کاریار ارقام از این حوزه شود. مدیر این شرکت که همواره از رقابت با بنگاه‌های قدرتمند دیگر که ممکن است جنگ را به طور نابرابر ادامه دهند، احتراز می‌کند؛ به آموزش طور دیگری نگاه می‌کرد و سایر رقبا را به چشم کسانی که کار روتین و معمول انجام می‌دهند و دنبال نوآوری نیستند، می‌دید. در حوزه آموزش به دلیل گسترده بودن کار می‌توان هر روز مبحث جدید وارد کرد و به ارائه خدمت به مشتریانی پرداخت که به دنبال یک دوره خاص و یک شیوه خاص هستند. اما برای توسعه هر سازمانی احتیاج دارد به دنبال سرمایه و خون تازه در شریان خود باشد و تلاش کند با نیروی بیشتر و پشتوانه قوی‌تر در کارزار رقابت حاضر شود اما کاریار ارقام تاکنون چندان وارد این مساله نشده است. ریشه این موضوع به دغدغه و مشغولیت مدیر این شرکت برمی‌گردد. گنجه‌ای می‌گوید از ابتدا دنبال کارهای فنی جدید و نوآوری بوده و مذاکره و یافتن سرمایه‌گذار هیچ‌ گاه دغدغه‌اش نبوده است.

در آن سوی آب‌ها

در عوض مدیر کاریار ارقام همواره به دنبال این بوده که در خارج از ایران پایگاه قوی داشته باشد. علتش این بود که با وجود شرایط حاکم بر ایران و وضعیت روابط بین‌المللی کار با شرکت‌های خارجی همواره گاهی کمتر و گاهی بیشتر با پیچیدگی همراه بوده؛ و این موضوع سبب می‌شود همکاری و فعالیت در خارج از کشور دشوار و گاهی غیرممکن شود. همچنین با حضور کاریار ارقام در نمایشگاه‌های بین‌المللی در آن زمان مدیر این شرکت مشاهده می‌کند که موقعیت‌های خوبی برای فعالیت در خارج از ایران فراهم است اما وقتی پای همکاری یا فروش به میان می‌آید نیاز به یک پایگاه خارجی بسیار مشهود است. شرکت درGTEX و سبیت تجربه دیگری است که مسیر کاریار را به نحو دیگری رقم می‌زند. زمانی که شرکت تلاش می‌کند محصول نرم‌افزاری خود را به یک شرکت خارجی بفروشد با موضوع پشتیبانی مواجه می‌شود و تصمیم می‌گیرد پایگاه خارجی خود را تاسیس کند. در نتیجه CARRIER DIGIT در امارات عربی متحده ثبت می‌شود و کار و هزینه زیادی نیز متوجه خود می‌کند؛ هزینه و انرژی زیادی که گنجه‌ای معتقد است آرام‌آرام در حال ثمر دادن است. اما همین رفت ‌و ‌آمد و صرف زمان و تمرکز بر این بازوی شرکت باعث شد کاریار در داخل ایران کوچک و چابک نگه‌ داشته شود.
بنیانگذار این شرکت که در دوره اصلاحات و سیاست‌های تشویقی آن دوره به وجود آمده می‌گوید امیدوار است در دوره تدبیر و امید نیز مانند آن دوران رونق اقتصادی و حمایت‌های توسعه‌ای بتواند کارش را گسترش دهد:«از سال ۹۲ با وعده‌هایی که داده شد من روی شرکت اصلی بیشتر تمرکز کردم اما باید توجه کنیم که توسعه و بسط شرکت‌ها زمانی به وجود می‌آید که رونق اقتصادی شکل گیرد. نظر من این است که تا وقتی این رونق وجود نداشته باشد شرکت‌ها باید کوچک و چابک باشند. حداقل این کار سبب می‌شود نه ناچار به تعدیل نیرو باشیم نه حقوق کارمندان‌مان را دیر بدهیم و روتین به صورت روال و مطمئن پیش برود. اما هدف اصلی من هم این است که سرمایه‌گذار و ما برای کار نقشه و راه‌حل داشته باشیم و بتوانیم کارمان را به جایی که می‌خواهیم برسانیم. این اخلاق من است و فکر می‌کنم اگر با کسی صحبت می‌کنم یا مذاکره‌ای صورت می‌گیرد از منفعت خود مطمئن باشد.»
چابک بودن شرکت چیزی است که مدیر کاریار ارقام وسواس زیادی روی آن دارد و معتقد است توسعه‌ای که بخواهد نظارت او را بر سیستم مختل کند، بهتر است اصلاً اتفاق نیفتد؛ به همین دلیل تصمیم دارد کنترل و ارزیابی‌اش را بر کلاس‌های درس خود حفظ کند. هرچند افراد و شرکت‌های زیادی برای گرفتن نمایندگی به او مراجعه می‌کنند اما همه این پیشنهادها را رد می‌کند و فکر می‌کند این کار به سود شرکت نیست. علت اصلی این کار حفظ خوشنامی برند و پایین نیامدن کیفیت حسن شهرت آن است. او می‌گوید شرایط این اجازه را نمی‌دهد که بخواهد ارزیابی کیفیت را در چندین جا انجام دهد و این کار ممکن است به اسمش ضربه بزند. کاریار حاشیه سود خود را بیشتر از رقبایی می‌داند که از لحاظ تعداد کلاس پرشمارتر هستند و با این تفکر که کوچک بودن حفظ کیفیت را به همراه دارد، اداره می‌شود. علت این تاکید بر کیفیت آن است که نوع آموزش و دوره‌هایی که ارائه می‌شود بسیار تخصصی و پیشرفته هستند، به همین دلیل ارائه این دوره‌ها نیازمند امکانات و کیفیت خاصی است که نمی‌توانند مانند دوره‌های ابتدایی‌تر پیش بروند. بیشتر کسانی که برای آموزش به این شرکت مراجعه می‌کنند کسانی هستند که خبره بازارند و از نزدیک با کم و کیف سیستم‌ها آشنایی دارند. این افراد طبیعتاً کوچک‌ترین نقایص را متوجه می‌شوند و در واقع سطح انتظار آنها بالاست. گنجه‌ای می‌گوید نمی‌خواهد در دوره‌های ابتدایی‌تر با گرفتن دانشجوی بیشتر رقابت کند و فکر می‌کند هر چند ورود دانشجو در دوره‌های ابتدایی به نفع آنهاست اما این حوزه، حوزه مورد علاقه او برای رقابت با رقبای بزرگ‌تر نیست.
کاریار ارقام فکر می‌کند دوره‌های مهارتی حتماً باید کوتاه‌مدت باشند و سیاست این است که دوره‌های آموزشی ۵۰ تا حداکثر ۸۰ ساعت به طول بینجامند، به همین دلیل بیشتر دوره‌ها دست‌ساز و تغییریافته هستند و تجربه نیز نشان داده‌ دوره‌های چندماهه طولانی‌مدت در انتها تنها با چند دانشجو تشکیل می‌شوند. نحوه چیدمان این دوره‌ها نیز بدین صورت است که برای بازار ایران و نیاز‌های صنعت ایران طراحی می‌شوند و وقت گذاشتن روی هر دوره بستگی به این دارد که مبحث تا چه اندازه در ایران کاربردی است و مربوط به بخشی که زمان توسعه و عملیاتی کردن آن منقضی نشده باشد، چرا که بسیاری از فناوری‌ها ممکن است هرگز در ایران به‌کار نروند و به دلیل گذشت زمان فناوری پس از آن به کار گرفته شود. همه اینها و طراحی و تعریف این دوره‌ها سبب شده کاریار ارقام تلاش کند خود را در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت کند.

فرناز فیاضی

فرناز فیاضی کسی است که با آمدن خود بخش آموزش را در کاریارارقام متحول کرده است.

چابک و کوچک

چابک بودن کاریار ارقام نتیجه برون‌سپاری بخش‌ها از جمله بخش‌ مالی است. فضای این شرکت با چند نفر اداره می‌شود و مانند بسیاری از آموزشگاه‌ها فضای بزرگ شلوغی ندارد. در دفتر اصلی این شرکت دو کلاس درس وجود دارد که یکی در طبقه پایین و دیگری در طبقه بالاست. این کلاس‌ها دور یک میز بیضی‌شکل بزرگ تشکیل می‌شوند و تاکید زیادی وجود دارد که هر کلاس در یک طبقه برگزار شود و این کلاس‌ها با هم تداخل نداشته باشند، به همین دلیل در طبقه بالا که ۱۱۵ متر فضا وجود دارد تنها یک کلاس برگزار می‌شود. روی میز برای هر کاربر یک لپ‌تاپ قرار داده شده که به مرکز داده متصل است.
فرناز فیاضی مدیر آموزش کاریار ارقام در سال ۸۶ به این سازمان پیوسته است و در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت تحصیل کرده است. او پس از چهار سال کار در حوزه بانکی تصمیم گرفته به کاریار بپیوندد و به توسعه سازمان کمک کند. زمانی که او به کاریار آمد هرچند آموزش همیشه از فعالیت‌های این شرکت به شمار می‌رفت اما تاکید و تمرکز روی این حوزه بیشتر شد و او تلاش کرد این روند را متحول کند. هدف او این بود که به آموزش عمیق‌تر نگاه شود و این کار تنها حالت یک فعالیت جانبی در کنار انجام پروژه‌های شرکت را نداشته باشد. در همین راستا آموزش استقلال بیشتری پیدا کرد و وابستگی به پروژه و مشاوره برای سازمان‌های دیگر را کنار گذاشت. این کار و در پیش گرفتن این روند باعث شد امروز کاریار ارقام بیشتر به عنوان یک آموزشگاه شناخته شود تا یک شرکت. عامل دیگری که کار این شرکت را بیشتر به سمت آموزش پیش برد مصادف شدن آن دوره با فضای رکود اقتصادی کشور در همان سال‌ها بود و به نظر می‌رسید این کار تنها راه چاره برای حفظ شرکت است.
فیاضی می‌گوید در آموزشگاهی چون کاریار ارقام با نوع دانشجو و استادی که با وی مواجه است، چالش‌هایی متفاوت با سایر محیط‌های آموزشی را تجربه می‌کند و سیاست او برای غلبه بر این چالش‌ها مدیریت مسائل جزئی و کلی است:«سعی می‌کنم فضا را به نحوی مدیریت کنم که نگاه افراد به من یک نگاه صمیمی و دوستانه باشد و علاقه‌ای ندارم به من به چشم یک مدیر نگاه شود. روش من به صورت تفکیک وظایف است و این کار باعث می‌شود نظم لازم در جریان باشد، حتی در شرایط بحرانی و استرس‌زا هم برای برخوردهایمان پیش‌بینی‌هایی داریم. جلساتی به صورت ماهانه یا هر دو هفته یک بار داریم و با هم‌اندیشی کارهای پیش رو را تدوین می‌کنیم. تلاش کرده‌ایم به کمک نظم و تفکیک وظایف و تعریف جایگاه پیچیدگی‌ها را حل کنیم هرچند همیشه مسائل و موقعیت‌هایی پیش می‌آید که نیاز به چاره‌اندیشی دارد.»
مدیر آموزش کاریار مهم‌ترین چالش خود را به‌روز نگه ‌داشتن آموزش‌ها می‌داند و فکر می‌کند همواره باید پیگیر دنیای مدرن و اتفاقات آن بود و آموزش‌های نو را منطبق با نیازهای فعلی و آینده کشور منطبق کرد. اجرا و ارائه این دوره‌های جدید سختی‌هایی دارد اما کاریار تلاش می‌کند خود را به عنوان پیشرو در ارائه دوره‌های جدید جا بیندازد. معرفی‌ این دوره‌های جدید و شناساندن آنها به افراد نیازمند تبلیغات است اما کار اصلی در معرفی آنها بر عهده ارتباطی است که با دانشجویان و سازمان‌ها برقرار می‌شود. گاهی این معرفی در قالب سمینارها برای مدیران سازمان‌ها انجام می‌گیرد چرا که آنها کسانی هستند که در بطن صنعت آی‌تی مشغول‌اند و از نیازهای صنعت اطلاع دارند. آموزش کاریار نیز تلاش می‌کند بیش از سازمان‌ها به سراغ افراد کلیدی و مطلع آنها برود و آنان را با آموزش‌ها و مباحث جدید آشنا کند. گاهی هم این آشنایی با کمک استادان کلاس‌ها در خود کلاس‌ها صورت می‌گیرد و استاد دوره سر یک کلاس دیگر درباره دوره جدید توضیحاتی می‌دهد. این کار هم چون از جانب استادان مجرب و مسلط صورت می‌گیرد بسیار مفید و کارآمد است.

جای خالی یک زن

نحوه ورود مدرسان به آموزشگاه بسیار پیچیده و سختگیرانه است. این سختگیری تا جایی پیش می‌رود که در سه مرحله مصاحبه و ارزیابی انجام می‌گیرد و پس از آن هم افرادی که از این فیلترها رد می‌شوند در کنار استادان مجرب دوره‌ای را به صورت کارآموزی و کسب تجربه می‌گذرانند. کاریار ارقام این مساله را بسیار جدی می‌گیرد و این تفکر وجود دارد که اعتبار موسسه از این استادان برتر گرفته شده و برای دانشجو اعتماد کردن به موسسه کافی است، یعنی این شرکت یا آموزشگاه به دانشجو اطمینان می‌دهد که به جای او به دنبال بهترین استادان رفته و آنها را برای تدریس به خدمت گرفته است. با این وجود ارزیابی استادان هم مستمر انجام می‌گیرد. این نظرسنجی به صورت پخش فرم ارزیابی سر کلاس‌ها انجام می‌شود اما گزینش سختگیرانه کار ارزیابی را از پیش راحت‌تر کرده است. مشکلی که کاریار ارقام مثل اکثر فعالان صنعت آی‌تی با آن مواجه است مساله مهاجرت استادان و از دست دادن آنهاست. هرچند این افراد به شرکت‌های بین‌المللی بزرگ پیوسته‌اند اما در کشور مبدأ و برای دانش‌ آنها همواره جای خالی احساس می‌شود. ۸۰ درصد استادانی که از این سازمان جدا شده‌اند به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند و دیگران هم به غیر از چند مورد به دلیل تغییر زمینه کاری و کنار گذاشتن تدریس به مجموعه دیگری پیوسته‌اند.
در مجموعه کاریار ارقام هر چه بیشتر جست‌وجو می‌کنید بیشتر جای خالی زنان را در جایگاه آموزگار و دانشجو احساس می‌کنید. غیر از دو استاد از مجموعه ۳۰ نفر استاد زن هستند و تا چند سال گذشته هیچ دانشجوی زنی در کلاس‌ها دیده نمی‌شد. در کمتر از پنج سال‌ اخیر حضور زنان بیشتر شده اما هنوز هم تعداد آنها انگشت‌شمار است. گنجه‌ای می‌گوید در مباحثی مثل شبکه متخصصان زن بسیار ماهری وجود دارند اما اغلب به دلیل درگیری‌های شخصی زمان کافی برای پرداختن به تدریس در کنار کار خود ندارند. خود او فکر می‌کند در حوزه امنیت و مدیریت فناوری اطلاعات موقعیت فعالیت خوبی وجود دارد اما ضمن تشویق‌های او علاقه و خودباوری کافی در زنان به چشم نمی‌خورد. فیاضی نیز همین نظر را دارد اما به حضور پیش‌رونده زنان امیدوار است و اینکه در برخی دوره‌ها نیمی از شرکت‌کنندگان زن هستند می‌تواند نویدبخش روی آوردن آنها به این حوزه باشد. به نظر می‌رسد زمینه‌های فرهنگی هم در این مساله اثرگذارند و علاوه بر عدم خودباوری در زنان، جامعه نیز به آنها اعتماد کافی ندارد. او به خاطر می‌آورد که در برخی دوره‌ها دانشجویان در ابتدا با حضور زنان در مقام استاد موافق نبوده‌اند اما پس از پایان دوره از استاد و کاریار ارقام تشکر کرده‌اند.
یکی از استادان باسابقه کاریار ارقام یعنی سهراب بهروزیان نیز این مساله را تایید می‌کند و معتقد است فناوری اطلاعات ابزار خوبی در جهت رفع تبعیض و نابرابری از جمله رفع تبعیض علیه زنان است. او می‌گوید علاقه زیادی از سوی سازمان‌ها در سطح جهان وجود دارد که از نیروی خلاق زنان استفاده کنند اما واقعیت این است که از جانب زنان و جامعه مشکلاتی وجود دارد که در ایران این قشر از جامعه را به حاشیه می‌راند. او در میان شاگردان و هم‌دوره‌ای‌های خود زنان موفق و توانایی را می‌شناسد که برای فعالیت در سطح عالی هیچ کم ندارند اما همه آنها در جایگاه شایسته خود نیستند. بهروزیان دید همه‌جانبه و نکته‌بینی زنان را حسن آنها در حوزه‌هایی مثل امنیت می‌داند که نیاز زیادی هم به آن احساس می‌شود و دانشجویان چه زن و چه مرد باید متوجه باشند که مهارت‌های آی‌تی می‌تواند زندگی آنها را متحول کند و زمینه رشد و شکوفایی‌شان را فراهم سازد. حمیدرضا علوی‌زاده استاد دیگری است که از تعامل با دانشجویان متوجه عدم خودباوری در زنان شده است اما درگیری‌های شخصی و اولویت‌های زنان را در عامل دیگری می‌داند که در سطح دنیا هم کم و بیش، آنها را از فعالیت در سطح ارشد دور نگه می‌دارد. او عمر کاری زنان را کم و تأهل و مسئولیت مادری را کاهنده آن دیده، ضمن اینکه به عقیده او دست‌کم کار تدریس نیاز به انرژی و زمان بسیاری دارد.

سهراب بهروزیان ، حمیدرضا علوی‌زاده

سهراب بهروزیان و حمیدرضا علوی‌زاده دو استاد باسابقه‌ای هستند که به نوآوری کاریار ارقام بسیار تاکید می‌کنند.

پای تخته‌سیاه

همان‌طور که پیشتر گفته شد جذب مدرس در کاریار ارقام بسیار سختگیرانه است و آنها غالباً از جانب استادان دیگر معرفی می‌شوند. در مرحله اول مصاحبه با مدیر کاریار انجام می‌گیرد و مرحله بعدی مصاحبه فنی با یکی از استادان در حضور گنجه‌ای است. پس از گذراندن این دوره متقاضی در دوره آموزشی مخصوص استادان شرکت می‌کند و سپس پس از قبولی در آزمون پایانی به جرگه مدرسان آموزشگاه می‌پیوندد. مدرک تحصیلی این افراد اهمیتی ندارد و تنها دانش و تجربه و توانایی تدریس و انتقال دانش مورد توجه قرار می‌گیرد. این افراد باید دوره‌های مهارتی را در هر جایی گذرانده باشند و اصول تدریس را نیز بدانند. سهراب بهروزیان هم چهار سال پیش این مراحل را گذرانده و پیش از آن دانش‌آموخته دکترای آی‌تی است. او پیش از کاریار سال‌ها در سطوح مختلف تدریس کرده و به دلیل خوشنامی و اعتبار این شرکت به آن پیوسته ‌است. بهروزیان می‌گوید آنچه او را در کاریار ماندگار کرده اعتبار و روش این شرکت است:«در کاریار ارقام بیزینس اولویتی است که بعد از رضایت دانشجو قرار می‌گیرد و این مساله‌ای است که من کمتر دیده‌ام. هدف این نیست که دوره‌ها تدریس شوند و به اتمام برسند بلکه نظرسنجی و ارزیابی مدیریت مکرراً صورت می‌گیرند تا دانش به درستی انتقال پیدا کند و در پایان دوره فردی تربیت‌شده باشد. مدیر به طور تصادفی کلاس‌ها را انتخاب می‌کند و ضمن صحبت با دانشجوها به کیفیت و نظر آنها پی می‌برد. تجربه من از اولین روزهای کار در این موسسه، سختگیری و در نتیجه امنیتی بود که به استاد داده می‌شد. انضباط در سنجش هم در این مساله بسیار موثر است، ضمن اینکه صمیمیت موجود باعث می‌شود افراد جذب این محیط شوند و بمانند.»
توانمندسازی و اثربخشی آموزش برای بهروزیان که سابقه تدریس پیش از کاریار را هم دارد، بسیار بااهمیت است و می‌گوید کارآمدی آموزش بحث زیادی می‌طلبد و به‌روزترین و بومی‌سازی‌شده‌ترین مواد و دوره‌ها همواره کار زیادی برای فراهم شدن طلب می‌کنند. بومی‌سازی و تغییر یافتن دوره‌ها به نحوی انجام می‌گیرد که مباحث حذف نشوند و در شناسنامه‌ها نیز مواد درسی و تغییرات آنها ذکر می‌شوند. اما این دوره‌ها بارها مورد بحث و مشورت قرار می‌گیرند تا چارچوب کاری دوره مشخص باشد، این دانش و بینش به نیاز بازار نیز از آنجا نشأت می‌گیرد که استادان موسسه همگی در بازار هستند و زیر و بم کار را از نزدیک می‌بینند و می‌شناسند. هرچند ترندهای دنیا مانند دومینو به هم بستگی دارند و دیر یا زود به کشور می‌رسند اما ضرورت بازار کار ایجاب می‌کند تاکید روی نیازهای کنونی باشد و ساعت‌های بیشتری به آنها اختصاص یابد، ضمن اینکه آموزشگاه به طور کلی قصد ندارد ساعت‌های زیاد و ماه‌های متوالی دوره‌ها را به درازا بکشاند.

هرچند کلاس‌ها متعدد نیستند اما فضا  باز و بزرگ است.

هرچند کلاس‌ها متعدد نیستند اما فضا باز و بزرگ است.

کاریار ارقام شعار خود را تلاش برای پر کردن فاصله بین دانشگاه و بازار کار و همچنین فاصله بین سازمان‌ها و مهارت حرفه‌ای می‌داند. مدیر این مجموعه می‌گوید بیزنس اصلی آنها آموزش نیست و دغدغه پر کردن چندین کلاس پشت سر هم را ندارند. کاریار ارقام همواره تاکید می‌کند که نباید این شرکت را یک آموزشگاه دانست و همواره اطلاق نام آموزشگاه به این مجموعه را اصلاح می‌کند، مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر در سراسر دنیا که کار آموزش را کنار کارهای دیگر انجام می‌دهند. این شرکت تلاش می‌کند با افرادی که پیشتر دانشجوی دوره‌های مهارتی بوده‌اند، ارتباط داشته باشد و از همفکری و دانش آنها برای سنجش نیازهای عملی بازار استفاده کند؛ دانشی که بسیار ارزشمند و بسیار یاریگر است. این دانش و اشراف به بازار جایی به کمک می‌آید که قرار است یک دوره جدید اضافه شود و در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که گاهی دوره‌های پیشرفته ماه‌ها زمان لازم دارند تا برای ارائه آماده شوند.
این شرکت هرچند کارهای زیادی انجام داده و بسیاری از دوره‌ها را برای اولین بار به کشور آورده اما در مورد برندینگ و تبلیغات و شناساندن خود به اذعان مدیرانش ضعیف عمل کرده است. مازیار گنجه‌ای در این‌باره می‌گوید سیاست شرکت به نوعی حرکت با چراغ خاموش بوده است:«ما در دوره‌ای آمدیم که با تحولات مدیریتی در شرکت مواجه شدیم و پس از آن تمام کشور با مسائل تحریم و رکود دست به گریبان بود. هنوز هم این رکود وجود دارد. من ندیده‌ام شرکتی پس از شروع اولیه ناگهان خود را بزرگ کند، در غیر این‌ صورت یا با مشکل مواجه شده و ناچار به تعدیل نیرو شده‌ یا به تدریج محو شده است. نوع بیزنس‌ ما هم به صورتی است که مثلاً از پشتیبانی درآمد مداوم نداریم بلکه یک دوره را درس می‌دهیم و تمام می‌شود و باز از ابتدا شروع می‌کنیم. شرکت‌ها در کل دنیا از همین پشتیبانی زنده‌اند ولی در حوزه آموزش این موضوع وجود ندارد. دوره‌ها طولانی‌مدت نیست و ما تلاش می‌کنیم دانشجو زودتر وارد بازار کار شود و نتیجه بگیرد.»
اما این شرکت قصد ندارد با همین رویه چراغ خاموش به کار خود ادامه دهد، بلکه تغییرات در راهند و به زودی برنامه‌های جدید در دستور کار قرار می‌گیرند. به تازگی قسمت محصول که زمانی بسیار کمرنگ شده بود به طور جدی پی گرفته می‌شود. محصولاتی که در دنیا در حوزه امنیت پیشرو هستند در راهند و بخشی نیز به نام ارزیابی فنی شرکت‌ها به وجود آمده است که نوعی ممیزی مبتنی بر فرایند فنی به حساب می‌آید. این ارزیابی به شرکت‌ها امکان می‌دهد حفره‌های امنیتی و نحوه بهینه‌سازی سیستم‌های خود را بشناسند. کاریار قصد دارد حلقه واسطه‌ای بین تجربیات افراد فنی و باسابقه با بهینه‌سازی کسب و کار باشد

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz