نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 52 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 115

سیسکو چگونه می‌خواهد بر بازار ابر تسلط یابد؟

کشتی راهی شده است

پس از سال‌ها دست ‌و پنجه نرم کردن با راهبردهای جدید به ‌منظور دستیابی به بازار ابر، سیسکو اکنون به نقش کلیدی دست یافته است که به نظر این شرکت را برنده بازار خواهد کرد: تبدیل شدن به بازار مسلط ابر.

سیسکو میلیاردها دلار صرف ساخت ابر عمومی برای رقابت با سرویس وب آمازون، مایکروسافت ازیور و پایه ابر گوگل نمی‌کند. فابیو گوری، رئیس بازاریابی ابر سیسکو، می‌گوید: «این کشتی راهی شده است.»

در عوض سیسکو تمایل دارد مشتری‌های کنونی خود و مشتری‌های جدید را متقاعد سازد که این شرکت قدرت مسلط و مستقل منابع ابری است. اگر مشتری‌های سیسکو بخواهند از ابر عمومی یا خصوصی استفاده کنند، این شرکت به آنها کمک خواهد کرد تا چنین منابعی را مدیریت کنند. مشتری به دنبال استفاده از اینترنت اشیا، دستگاه‌های قابل ‌حمل امن یا دستگاه پیشرفته محاسباتی به عنوان زیرساخت یا نرم‌افزار است. سیسکو پایه‌ای برای این نیازها تعریف خواهد کرد. راهبرد ابر سیسکو در محیط‌های مختلف ابر خصوصی و عمومی پیش خواهد رفت، تا جایی که سیسکو به بازیگر بی‌طرف جنگ ابرها تبدیل شود.

این راهبرد تکامل برنامه بین‌ابری سیسکو در سال ۲۰۱۴ بود که یک میلیارد بودجه به خود اختصاص داده بود. هدف از شکل‌گیری intercloud برقراری ارتباط جهانی بین ابرهای عمومی، خصوصی و ترکیبی بود که بر OpenStack استوار باشد و توسط شرکا پیاده شود. اما سال قبل سیسکو اعلام کرد پروژه intercloud را کنار گذاشته است.

راهبرد جدید سیسکو در قبال ابر بر چهار زمینه کلی متمرکز شده است: مدیریت (قابلیت رویت، سازگاری و بهینه‌سازی)، امنیت (کارکنان، داده‌ها و برنامه‌ها)، تحلیل (زیرساخت و برنامه‌های دیگر به همراه تجربه مشتری و امنیت) و در نهایت شبکه‌یابی پیشرفته (قابل رده‌بندی، پرسرعت، امن و در دسترس شبکه‌های مبتنی بر ابر).
گوری توضیح می‌دهد که بیشتر مشتریان از ابرهای چندگانه استفاده خواهند کرد. او اشاره می‌کند که تا ۸۵ درصد مشتریانی که اخیراً توسط سیسکو بررسی شده‌اند از نوعی ابر عمومی یا خصوصی استفاده می‌کنند و تنها سه درصد راهبرد شخصی ابر دارند. اکثر این افراد تمایل دارند از پایانه چندگانه ابر نیز بهره‌مند شوند. گوری می‌گوید: «در دنیایی با ابرهای فراوان فکر می‌کنیم استفاده از توان تحلیل، مدیریت و امنیت در بین این ابرها امری مطلوب است.» او معتقد است زیرساخت و صفحه کنترل مدیریتی که در چند نقطه از ابر حضور داشته باشد محیط‌های مجزا را به هم وصل خواهد کرد.

کیپ کامپتون، معاون مدیر پایه ابر و خدمات سیسکو، گفته است: «مردم هنگام مدیریت محیط یکپارچه به دنبال ابزاری هستند که در تمام فضاها مشترک باشد و مستقل از ابرهای خاص به طور خنثی در همه فضاها کار کند.»

سیسکو چند محصول خود را برای چنین راهبردی مناسب می‌داند. از نظر زیرساخت خط تولید سخت‌افزار نکسوس و UCS سیسکو بنیان نسل بعدی مراکز داده را شکل می‌دهند که می‌توان از آن‌ برای خلق ابر خصوصی استفاده کرد. Hyperflex زیرساخت همگرایی سیسکو برای مشتریانی است که می‌خواهند در این مسیر گام بردارند. محصول فرا ابر سیسکو ابر خصوصی تحت مدیریت و مبتنی بر OpenStack برای مشتریان این شرکت است.

در بخش شبکه‌یابی سیسکو زیرساخت نرم‌افزار‌محور خود را توسعه داده است که روی دستگاه‌های نکسوس اجرا می‌شود. سیسکو بسیاری از محصولات عملیاتی شبکه را به عنوان محصولات نرم‌افزار-به-عنوان-سرویس ارائه کرده است که عبارت‌اند از: مسیریاب‌های سرویس‌های ابر سیسکو برای فراهم ساختن مسیریابی، امنیت و مدیریت شبکه در ارتباطات ابر عمومی؛ سرویس VWASS برای بهبود WAN؛ و سرویس ASAV برای ارائه خدمات دیوار آتشین و VPN با هدف برقراری ارتباط با ابر عمومی.
پایه Tetration سیسکو دانش پیشرفته‌ای در زمینه فناوری ارائه می‌دهد. سیسکو اخیراً AppDynamics را نیز برای تحلیل برنامه‌ها خریداری کرده است. سیسکو دارای پایه‌های آمبرلا (چتر) و کلاودلاک در خط مقدم امنیت است. همچنین در اسپارک و وب‌اکس نیز همکاری می‌کند. این پایه به مشتریان اجازه می‌دهد تا به ابرهای عمومی نظیر سرویس‌های وب آمازون، مایکروسافت ازیور و پایه ابر گوگل وصل شوند. این محصولات در ترکیب با هم در محیط‌های زیرساختی متعدد کار می‌کنند – چه در ابر و چه در محیط‌های سنتی.

میندی کاسیلا، مدیر تحقیقات گارتنر که بازار مدیریت ابر ترکیبی را پیگیری می‌کند، می‌گوید محصول مرکز ابر سیسکو که هنگام خریداری Cliqr به دست آمد فناوری قدرتمندی به شمار می‌رود. فروشندگان رقیب نیز در بازار مدیریت چندابری وجود دارند؛ نظیر RightScale و گراویتانت IBM. طبق اظهارات کاسیلا، سیسکو برای ایجاد تمایز بین محصولات خود و رقبا توان پیشرفته مرکز ابری‌اش را بهبود می‌دهد و پایه‌های ابر عمومی از آمازون، گوگل و مایکروسافت را به کار خواهد گرفت. او اضافه می‌کند: «سایر فروشندگان سنتی زیرساخت به رشد و اتخاذ ابر پرداخته‌اند و تلاش می‌کنند راهی به ابر عمومی پیدا کنند. سیسکو با تبدیل شدن به سوئیس ابر، یا عضو خنثای ابر، خواهد توانست با بسیاری از کاربران ارتباط برقرار کند.»

فروشندگان نباید به‌ قدری خنثی باشند که تمایز تخصصی خود با دیگران را از دست بدهند. به همین دلیل کانسیلا معتقد است: «خنثی بودن الزاماً بیانگر تمایل همه خریداران نیست. مساله یکپارچگی است.» به گمان او موفقیت سیسکو در این راهبرد به این بستگی دارد که آیا این شرکت خواهد توانست عملیات‌ مدیریت ابر را به‌ طور معنادار وارد محصولات کنونی خود کند یا خیر

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz