نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 41 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 140

روز و روزگار توییتر در چه حالی است

چرخ‌ها از جایشان درآمده‌اند

روزگار سختی در توییتر سپری می‌شود. سهام شرکت با افت قیمت مواجه است، رشد کاربران مختل شده و یکی از بحث‌های هرروزه کارشناسان مختص مشکلات شرکت است و مدیرعاملی هم برای رهبری این بحران حضور ندارد.
هزینه این بحران را کارمندان می‌دهند، موقعیتی که می‌تواند تلاش‌های این شرکت اینترنتی برای تصحیح شرایط و تقویت مجدد رشدش را با مشکل مواجه کند. بسته به اینکه با چه کسی صحبت کنید، روحیه رو به زوال در توییتر می‌تواند از یک بحران بی‌سابقه تا مساله‌ای محدود و قابل مدیریت، تعبیر شود. اما غالباً همه توافق دارند که این مشکلات درونی، در کنار از دست رفتن استعدادها می‌تواند مشکلی جدی برای توییتر به وجود آورد.
توییتر حاضر به صحبت درباره این موضوع نشد. یکی از افراد داخلی این شرکت می‌گوید «چرخ‌ها از جایشان درآمده‌اند». او فضای داخلی شرکت را با موش‌هایی مقایسه می‌کند که از یک کشتی در حال سوختن فرار می‌کنند. او می‌گوید:«روحیه همه پایین است. اکنون کسانی به فکر ترک شرکت افتاده‌اند که هرگز فکرش را هم نمی‌کردم.»
یکی دیگر از افراد نزدیک به شرکت می‌گوید:«همه از عدم آگاهی خسته شده‌اند، از عدم قطعیت.» اما آنچه این مشکلات را تشدید می‌کند خستگی از تغییرات مداوم مدیریتی است، بسیاری از کارمندان در دو سال گذشته سه تا چهار مدیر متفاوت را تجربه کرده‌اند.

از دید عمومی

سهام شرکت طی هفته‌های اخیر حدود ۲۵ درصد کاهش داشته است، پیش از آن هم گزارش سه‌ماهه شرکت منتشر شد که بر اساس آن مدیران پذیرفتند رشد کاربران این شرکت تا مدتی طولانی با کندی همراه خواهد بود. پس از استعفای دیک کاستولو در ماه ژوئن، شرکت جزئیات چندانی درباره جدول زمانی یا میزان پیشرفت خود در تلاش برای یافتن یک مدیرعامل دایمی ارائه نکرده است. و البته وال‌استریت نیز اکنون این شرکت را به عنوان گزینه‌ای برای فروش تحت نظر دارد.
توییتر که سابقه‌ای مستند در تغییرات مدیرعامل و جدال‌های قدرت دارد، در سال‌های گذشته نیز مشکلاتی را تجربه کرده است و برخی می‌گویند کارمندان دیگر به تلاطم سهام و تغییرات سازمانی عادت کرده‌اند.
بدترین مشکلات روحیه پایین زمانی خود را نشان داد که مساله محصول شرکت مطرح شد. کسانی که روی تجارت تبلیغاتی پایدارتر شرکت کار می‌کنند، آرامش بیشتری دارند. این تجارت تبلیغاتی تحت نظر آدام بین مدیریت می‌شود که ارتباطات خوبی در داخل شرکت دارد و یکی از کاندیداهای مهم کسب دائمی مدیریت عاملی این شرکت است.

خلاء مدیریت

خروج همزمان سه تن از مدیران عالی بخش محصولات در هفته گذشته می‌تواند نشان‌دهنده مشکلی جدی در کل توییتر باشد. بیش از یک‌سوم مدیران ارشد توییتر که در روز تحلیل ماه نوامبر ۲۰۱۴ با سرمایه‌گذاران صحبت کردند، اکنون دیگر در شرکت حضور ندارند. از میان ۱۳ مدیری که در آن روز برای در دست گرفتن آینده شرکت حضور داشتند، تنها هشت نفر امروز در این شرکت به کارشان ادامه می‌دهند.
جک دورسی بنیان‌گذار شرکت که اکنون به عنوان مدیرداخلی شرکت و البته مدیر شرکت پرداخت الکترونیک اسکوئر کار می‌کند، فوریت بازگرداندن شرکت به روند قبلی را گوشزد کرده است. اما او تنها می‌تواند به صورت پاره‌وقت در شرکتی حضور داشته باشد که نیازمند مراقبت تمام‌وقت است. هرچند این امید وجود دارد که دورسی بتواند نوعی چشم‌انداز متهورانه را برای بازسازی شرکت مورد علاقه خود احیا کند.
دورسی از تمام لحاظ به شغل خود علاقه‌مند و با آن درگیر است. در نشست‌های هفتگی با حضور تمامی پرسنل، دورسی با صراحت درباره مشکلات شرکت و نیاز به اقدام فوری صحبت کرده است. فردی آشنا با موضوع می‌گوید:«اما این اقدامات چه باید باشد، یا چشم‌انداز آن چیست و باید با فوریت تمام با کل گروه در میان گذاشته شود.»
او با اشاره به اینکه تاکنون تغییر قابل توجهی در چشم‌انداز یا راهبرد کاستولو دیده نشده است، می‌گوید:«این گرایش عمومی به سمت آبرگشت جک» هیچ معنی‌ای ندارد. تا حدی هم گیج‌کننده است.»
در حالی که دورسی دوران خود را در بخش مدیریت عالی توییتر در مارکت استریت ادامه می‌دهد و نشست‌های هفتگی را در همان ساختمان برگزار کرده و مشخص نیست آیا این اقدام می‌تواند کافی باشد یا خیر. این فرد می‌گوید:«نیاز به کسی هست که بتواند به همه کمک کند و واقعیت وجود مشکل را بپذیرد و اکنون خیلی از بااستعدادترین افراد روی این مساله کار می‌کنند. اما هنوز به جایی نرسیده‌اند.»
به گفته بسیاری از افراد آنتونی نوتو از مدیران شرکت اکنون به یکی از مرکزی‌ترین چهره‌های توییتر تبدیل شده است. تاثیر و قدرت فزاینده نوتو در توییتر طی سال گذشته به خروج بسیاری از استعدادهای مهم بخش طراحی و محصول منجر شده است.
یکی از افراد شرکت می‌گوید:«وقتی خلاء رهبری برای تیم مدیریتی وجود داشته باشد و فردی بلندپرواز را اضافه کنید، که البته مهارت محصولی هم ندارد، منجر به بروز مشکل برای یک شرکت اینترنتی مشتری‌محور می‌شود.»

سرسختی

در حالی که تلاش برای یافتن مدیرعامل توییتر به سومین ماه خود وارد می‌شود، دیگر صبر همه در این شرکت سر آمده است. رابرت پک از تحلیلگران سان‌تراست اخیراً هشداری را برای ترغیب شرکت به یافتن مدیری جدید در کمترین زمان نوشته است که بتواند از هر اختلال دیگری در تجارت توییتر جلوگیری کند. برای بسیاری از کارمندان، به ویژه کسانی که مدت‌هاست در توییتر حضور دارند، این تصمیم به تغییر، ساده است: همان بخشش سهام پیش از عرضه عمومی آن منجر به میلیون‌ها دلار بدهی برای شرکت شد و اکنون دیگر امیدی در انتهای مسیر توییتر دیده نمی‌شود. اما فرصت شغلی در استارت‌آپ‌های جوان و رو به رشد سریع بسیار زیاد است.
به عبارت دیگر، انگیزه چندانی برای ماندن در شرکت در صورت وجود این تعداد جایگزین، وجود ندارد. کارمندان توییتر درباره محصول خود بسیار علاقه‌مند هستند اما تبدیل یک شرکت اینترنتی مصرفی چندان هم سازنده نیست. بسیاری از مهندسان توییتر و مدیران محصول تقریباً جوان هستند و تجربه چندانی در مقابله با تنوع تجاری یا حل این نوع مشکلات مهم در بقای شرکت ندارند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz