نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 17 جهان راهبرد صفحه 131

آیا هر کسب و کاری شبکه‌های اجتماعی لازم دارد

چرا من نداشته باشم

شبکه‌های اجتماعی برای اکثر شرکت‌های کوچک به منزله جشنی پایان‌ناپذیر است که صرف حضور افراد در آن کفایت نمی‌کند و در واقع نیاز به یک سر و صدای بزرگ و مداوم در آنها حس می‌شود. این امر برای بسیاری کسب ‌و کارهای کوچک تلاشی ناامیدکننده و بدون توازن است. بر اساس یک نظرسنجی که توسط موسسه تحقیقاتی مانتا (Manta) در اوایل سال جاری منتشر شده، تقریبا ۵۰ درصد کسب‌ و کارها مدت‌زمان حضورشان در شبکه‌های اجتماعی را افزایش داده‌اند و از این میان ۵۵ درصد از این رسانه‌ها برای جذب مشتری و ارتباط موثرتر با آنها بهره می‌گیرند.
با وجود این سرمایه‌گذاری متمرکز منابع، بیش از ۶۰ درصد از شرکت‌ها گزارش کرده‌اند این کار هیچ بازگشت سرمایه‌ای برایشان به همراه نداشته است. یعنی در واقع این همه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تحولی در کسب‌ و کارشان ایجاد نکرده است. من قبول ندارم که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند هر نوع کسب‌ و کاری را متحول کنند. لیکن فکر می‌کنم یک حضور دیجیتالی خوش‌تعریف با انتظارات واقع‌بینانه می‌تواند به فرض وجود رویکردی اندیشمندانه، مفید باشد. با این حال در بسیاری مواقع تازه‌کارها اشتباهاتی هم مرتکب می‌شوند.
چنگ زدن به شبکه‌های اجتماعی مختلف از سوی کسب‌ و کارهای کوچک امری معمول است. در واقع این رسانه‌ها راه استراتژیک سریع و ساده‌ای برای پیوستن به صفوف رقابتی هستند. هرچند این تطابق برای کسب‌ و کارهای کوچک امری مهم و پرفایده است، لیکن به نظر من بازی با شبکه‌های اجتماعی به منزله شمشیری دولبه است. در این رسانه‌ها می‌توانید بدون در نظر گرفتن مخاطب، یک حساب کاربری ایجاد و شروع به اشتراک‌گذاری محتوا کنید. اما بهتر آنکه کمی صبر کنید و قبل از سرمایه‌گذاری بی‌اندازه در یک کانال خاص نگاهی به داده‌های مهمی بیندازید: چه مشتری‌هایی محصول شما را می‌خرند؟ این مشتری‌ها بیشتر به کدام کانال‌های رسانه‌ای رجوع کرده‌اند؟ کدام محتوا به اشتراک‌ گذاشته‌ شده، لایک یا ریتوییت می‌شوند؟ اگر بر طبق داده‌ها مشتری متعارف شما مادری ۴۰ساله است که به فیس‌بوک علاقه دارد، دلیل ندارد وقت‌تان را -حداقل در ابتدای کار- صرف توییتر کنید.

مساله محتوا امری چالش‌برانگیز برای شرکت‌های کوچک است. شبکه اجتماعی بی‌شباهت به کودکی گرسنه نیست و از این منظر مرتب نیاز به تغذیه دارد. محتوای تولیدی شما می‌بایست برای کاربر ارزشمند باشند؛ یعنی چیزی داشته باشد که برای مشتری‌تان مفید، جذاب و قابل اشتراک باشد. زمان‌تان را بیشتر صرف کیفیت محتوا کنید تا کمیت آن. محتویات مختلف را آزمایش کنید و ببینید کدام یک جواب می‌دهند. اگر محصول‌تان را به کسب‌ و کارهای کوچک می‌فروشید احتمالا یک پست هفتگی کافی است. از طرف دیگر اگر مشتریان‌تان کودکان یا مادران خانه‌دار هستند بد نیست به طور روزانه به محتوایتان سر بزنید. مدت زیادی طول کشید تا در شرکت‌مان (که در زمینه اجتماعی ‌کردن صنایع مختلف تخصص داریم) روش خاص خودمان را در رسانه اجتماعی پیدا کنیم. آن اوایل بدون توجه به اینکه مخاطبان‌مان بیشتر عضو توییتر و لینکدین هستند، در فیس‌بوک سرمایه‌گذاری زیادی کرده بودیم. نکته اصلی اینکه روند اجتماعی‌سازی یک شرکت فرآیندی آموزشی است که باید در طول زمان آن را یاد گرفت.
همچنین عده‌ بسیاری فراموش می‌کنند این جامعه است که هسته شبکه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهد. کسب‌ و کارهای کوچک باید افراد پرنفوذ قوی، بلاگرهایی که مشتریان مطالب‌شان را می‌خوانند یا افراد خاص با تعداد پیروان اجتماعی زیاد را پیدا کنند. در مرحله بعد باید آنها را دنبال کنید و مطالب‌شان را به اشتراک بگذارید؛ با این کار به مرور زمان فرصت برای تعاملی پرمعناتر پدید می‌آید.
گاهی کسب ‌و کارهای کوچک از پاسخ‌های غیرمنتظره در شبکه‌های اجتماعی‌شان شگفت‌زده می‌شوند. لیکن باید دانست این ماهیت واقعی شبکه‌های اجتماعی و شاید زندگی است. ما می‌توانیم با ورود به این رسانه‌ها با دیگران تعامل برقرار کنیم اما قادر به کنترل نظرات خوب یا بد درباره خودمان نیستیم. تمام چیزی که در اختیار داریم این است که چطور به آنهایی که وقت‌شان را با ما صرف می‌کنند پاسخ دهیم: با فروتنی و رفتاری حرفه‌ای. نکته آخر اینکه شبکه‌های اجتماعی چونان ابزارهای دیگر به رایگان در دسترس شرکت‌های کوچک قرار می‌گیرند. ویژگی منحصر به این شبکه‌ها آن است که می‌توانند شما را در معرض دید بیشتری قرار دهند و برای مشتریان جاری و آینده دسترس‌پذیرتان کنند. اما این ابزارها فقط زمانی جواب می‌دهند که با استراتژی مناسبی به کارشان بگیرید

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz