نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 50 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 136

چالش‌های پیاده‌سازی و استفاده از ویدئوکنفرانس برای کسب وکارها

پیش‌بینی‌ها راحت‌تر می‌شوند

به مزایایی که ویدئوکنفرانس و همکاری در کسب و کار ایجاد می‌کنند بسیار اشاره می‌‌شود، از صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر تجاری گرفته تا افزایش بهره‌وری و روحیه کارکنان. بنابراین از ویدئوکنفرانس به عنوان ابزار ارتباطاتی هوشمندانه و البته ساده استفاده می‌شود. با این حال تصمیم‌گیرندگان یک شرکت هنگامی که ویدئوکنفرانس را به عنوان ابزار ارتباطاتی برای کسب و کار خود در نظر می‌گیرند باید از چالش‌های اصلی‌ای آگاه باشند که با آنها مواجه خواهند شد.

۱٫ فشار بر منابع فناوری اطلاعات

پیاده‌سازی ویدئوکنفرانس می‌تواند فشاری غیرمنتظره بر سازمان فناوری اطلاعات یک شرکت وارد کند. این فشارها عبارت‌اند از: نظارت، مدیریت و پشتیبانی سیستم، مسئولیت‌های زمان‌بر برای ارائه راه‌حل و تاثیر بر منابع شبکه‌ سازمان.

۲٫ تامین‌کنندگان چندگانه

اگر یک سازمان فضای ویدئوکنفرانس را راه‌اندازی کرده باشد، راه‌حل این شرکت احتمالاً شامل مدیریت جداگانه ابزارهاست؛ برای مثال سیستم ویدئوکنفرانس ثابت و ابزار دسکتاپ ارتباطات یکپارچه جداگانه مثل Microsoft Lync روی لپ‌تاپ‌ها، دسکتاپ‌ها و ابزارهای هوشمند نصب شده است. مدیریت همه این endpointهای مختلف و پلتفرم‌های نرم‌افزاری می‌تواند فشاری بر منابع باشد و سبب افزایش هزینه‌ها شود.

۳٫ سازگاری با سیستم‌های داخلی و اپلیکیشن‌ها

یکپارچه‌سازی یا هماهنگی راه‌حل ویدئوکنفرانس با سیستم مدیریت و برنامه‌های Free Whitepaper که برای ویدئوکنفرانس لازم هستند (مثل دایرکتوری تماس و…) می‌تواند به خودی خود چالش باشد، اما این فرایند برای پیاده‌سازی موفق ویدئوکنفرانس ضروری‌ است.

۴٫ اطلاعات مدیریت

گزارش اطلاعات مدیریت (MI) چالشی برای مدیریت ویدئو است، زیرا سیستم‌های مدیریتی مختلف که در مورد دوم به آنها اشاره شد، راه‌حل‌هایی متنوع و متفاوت دارند. این مساله اهمیت دارد که تنها یک گزارش واحد ارائه شود.

۵٫ قابل مشاهده بودن اطلاعات مدیریت

خدمات ویدئوکنفرانس مناسب یا ارائه خدمات ویدئوکنفرانس مدیریت‌شده باید بتواند گزارش اطلاعات مدیریت را به صورت ثابت در دوره‌های مشخص ارائه دهد.

۶٫ پیش‌بینی مشکل

فضاهای ویدئوکنفرانس عوامل بیشتری را اضافه می‌کنند که می‌تواند به طور بالقوه بر کیفیت و تجربه جلسه ویدئویی تاثیر بگذارد. توانایی تشخیص و مدیریت مسائل قبل از اینکه تبدیل به مشکل شود امری کلیدی برای موفقیت ویدئوکنفرانس است. وندوری را انتخاب کنید که می‌تواند بر همه مشکلات و اشتباه‌ها در پیاده‌سازی ویدئوکنفرانس شما نظارت داشته باشد و آنها را مدیریت کند، وندوری که در مورد مشکلات قبل از آنکه جدی شوند گزارش ارائه می‌دهد.

۷٫ واکنش عیب‌یابی فوری

شناسایی فوری مشکلات مساله‌ای اساسی است. تامین‌کنندگان چندگانه این شناسایی فوری را در بر می‌گیرند (خدمات ویدئوکنفرانس، endpointهای سخت‌افزار، سیستم‌عامل‌ها، اتصالات ۳G و ۴G، وای‌فای، لن و…). نمایه‌ای کلی از همه موضوع‌های مرتبط برای حل سریع‌تر مشکلات و واکنش مناسب حد ایده‌آل کار است.

۸٫ مدیریت

مدیریت ویدئوکنفرانس پیچیده و چالش‌برانگیز است. سازمان‌ها به طور مرتب زیرساخت جدید و endpoint‌هایی را اضافه می‌کنند که بر افرادی که به ویدئوکنفرانس نیاز دارند تاثیر می‌گذارند. این تغییرات باید پیکربندی، نظارت و مدیریت شود.

۹٫ انتخاب راه‌حل ویدئوکنفرانس مناسب

کدام راه‌حل ویدئوکنفرانس بهتر است؟ ابر، هیبریدی یا On-Premises. راه‌حل‌های On-Premises رویکرد سنتی به ویدئوکنفرانس دارند. یک کسب و کار هم زیرساخت و هم تجهیزات نهایی را خریداری می‌کند. اصلی‌ترین قطعه این تجهیزات (Multipoint Control Unit) MCU است. در ویدئوکنفرانس ابر ارائه‌دهنده تجهیزات زیرساخت را در مرکز داده یا دیتاسنتر اجرا و مدیریت می‌کند و مشتری هزینه سرویس را می‌پردازد. مشتری می‌تواند تجهیزات end-user را خریداری کند یا از نقاط دسترسی موجود استفاده کند. هیچ راه‌حل صحیح یا اشتباهی وجود ندارد، نیاز به راه‌حل‌های ویدئوکنفرانس و همکاری مبرم است، زیرا این فناوری می‌تواند اتصال فوری و آسانی را از دفتر به خانه کارکنان برقرار کند. یکی از راه‌های هوشمندانه شروع کار با سخت‌افزار است (لپ‌تاپ‌ها، دستگاه‌های هوشمند و…).
به‌ تدریج ویدئو به ابزاری ارتباطی برای موفقیت فرایند کسب و کار تبدیل می‌شود که به علت ارائه‌دهندگان ویدئوکنفرانس ابر ارزان‌تر و ساده‌تر است. در نهایت راه‌حل ویدئوکنفرانس برای هر سازمانی منجر به ترکیبی از on-premises و ابر می‌شود.

۱۰٫ مدیریت هزینه و نیاز به افزایش بهره‌وری

چالش نهایی قابلیت غلبه بر تمام ۹ چالشی است که در بالا به آنها اشاره شد و باعث کمتر شدن هزینه‌ها و بهره‌وری کارکنان می‌شود. مسلم است که با توجه به قدرت شبکه‌های ارتباطاتی – از ماشین‌های فکس که در ابتدای دهه ۱۹۸۰ به بازار عرضه شدند تا ایمیل و تله‌کنفرانس در اواسط دهه ۱۹۹۰ – ویدئوکنفرانس قدرتمندترین ابزار ارتباطاتی برای کسب و کارها به شمار می‌رود. بنابراین ویدئوکنفرانس نمی‌تواند نه توسط کسب و کارها در هر اندازه‌ای که باشند انکار شود، نه تصمیم‌گیرندگان. بنابراین زمانی که آنها ویدئوکنفرانس را انتخاب کنند و نسبت به چالش‌های اصلی‌ای که با آنها مواجه می‌شوند آگاه ‌شوند، کاهش هزینه‌های ارتباطات و افزایش بهره‌وری اتفاق خواهد افتاد

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz