نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 29 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 133

چهار قدم برای پویاسازی فرهنگ شرکت با انرژی استارت‌آپ

پایلوت ایده‌پردازی

استارت‌آپ‌های موفق به تدریج به شرکت‌های بالغ تبدیل می‌شوند و در این روند ممکن است بخشی از انرژی اولیه و فرهنگ منحصربه‌فردی را از دست بدهند که به برندشان شخصیت می‌دهد و کارمندان‌شان را دخیل می‌کند. در ادامه چهار قدم برای احیای مجدد فرهنگ استارت‌آپی را در هر شرکتی تشریح می‌کنیم:

۱٫ آزمایشگاه ایده بسازید

اوگن رومن، مدیر فناوری شرکت تایر کانادا می‌گوید:«کارآفرینی در بهترین زمان‌ها هم دشوار است اما آزمایشگاه مکانی ایجاد می‌کند که در آن همه می‌توانند ببینند چیزی خاص در حال رخ دادن است.»

۲٫ تفکر خود را درباره شکست غییر دهید

رابرت میشل، استاد دوره کارآفرینی دانشکده تجارت آیوی می‌گوید:«برای نوآوری، شرکت‌ها باید احتمال شکست را به رسمیت بشناسند و آن را نوعی یادگیری بدانند و ذهنیت عمومی خود را درباره شکست تغییر دهند.»

۳٫ رقابت‌های داخلی برگزار کنید

کوین باندرک معاون مدیر شرکت بازاریابی موبایل تلوس می‌گوید:«ما چند رقابت در بخش‌های مختلف خودمان برگزار می‌کنیم که روحیه کارآفرینی را تبلیغ می‌کند.»

۴٫ برای پروژه‌های مورد علاقه، به کارمندان وقت بدهید

ویلیام میشل، استاد مدیریت راهبردی دانشکده مدیریت راتمن می‌گوید:«باید به دیگران فرصت بدهید تا در آنچه کارهای خودمانی می‌نامیم مشارکت داشته باشند. به این معنی که کارمندان بتوانند در زمینه چیزی خارج از نظارت و تنها برای امتحان، کار کنند. اگر پروژه‌ای جالب باشد، شرکت می‌تواند برای کار روی آن به کارمندان پول و تعطیلات رسمی بدهد.»

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz