نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 50 جهان راهبرد صفحه 144

نگاهی به فرایند مدیریتی گوگل

فرمول سرّی گوگل

گوگل گنجینه فرایندهای مدیریتی خود را رایگان در اختیار عموم مردم قرارداده است. شاید به نظر عجیب نیاید – هر چه باشد، گوگل ابزارهای زیادی را به صورت رایگان در اختیار مردم جهان گذاشته است، از جست‌وجوی اینترنت گرفته تا ایمیل. ابزار مدیریت نیز جدا از ابزار دیگر نیست. همچنین این فرایندها در راستای کار بلندمدت گوگل در زمینه تحلیل مردم است.
ولی در واقع نقطه شگفت‌انگیزی در جزئیات فرایندهای مدیریتی گوگل وجود دارد. مشخص شده که برخی از ابزار مدیریت گوگل بر مسائل بسیار ابتدایی نظیر نحوه برگزاری جلسات، برقراری گفت‌وگو و تعیین هدف متمرکز شده است. چرا گوگل فرایندهای مدیریتی خود را منتشر کرده است؟ من برای این کار سه عامل قائل هستم.

اول اینکه گوگل با این‌ کار چیزی از دست نمی‌دهد. فرایندهای منتشرشده بسیار ابتدایی و ساده هستند و واقعاً نمی‌توان به صورت منظم آنها را عملی کرد. وقتی به همراه همکارانم این فرایندها را بررسی کردیم متوجه شدیم علل زیادی برای اتخاذ ضعیف مسائل ابتدایی نظیر تعیین هدف و مدیریت استعداد وجود دارد، اما برخی از مهم‌ترین این علل عبارت‌اند از:

  • نبود آگاهی در مورد فرایندهای بهتری که نیاز است.
  • نبود مهارت لازم برای اتخاذ فرایندهای بهتر
  • سیاست‌های سازمانی – ولی در حالت کلی‌تر بی‌اعتمادی درون سازمان برای اتخاذ فرایندهای جدید. برداشت قدم‌هایی نظیر استانداردسازی روش اجرای مصاحبه‌ها، به نظر برخی کارمندان، پیچیده‌سازی امور اداری است، اما در واقع به نفع کل سازمان است.

به سختی می‌توان بر این موانع غلبه کرد، زیرا حتی بنیادین‌ترین اصول مدیریتی نیز به سختی قابل اجراست. به همین دلیل است که نمی‌توان به سادگی فعالیت‌های مدیریتی شرکتی دیگر را کپی کرد (حتی الگوی گوگل) و بعد راحت نشست و منتظر موفقیت ماند. بدون ساختن مهارت‌های اصلی که این اقدامات را عملی می‌سازد، صرفاً چیزی دارید که روی کاغذ به نظر جالب می‌آید.

دشواری‌هایی را که محققان هنگام تکرار آزمایش‌ دارند در نظر بگیرید. بدیهی است حتی کوچک‌ترین تفاوت در روش‌ها منجر به شکست در بازتولید نتایج خاص می‌شود. روش‌های مدیریتی نیز همین خصوصیات را دارند – مجموعه کاملی از روش‌ها و استانداردهای آنها لازم است تا هدف مورد نظر قابل دستیابی باشد. از این نظر امکان کپی‌برداری از گوگل بسیار کم است و گوگل از اینکه در مورد مدیریت منبع باز است ضرر نمی‌کند.

دلیل دومی که باعث می‌شود گوگل تصمیم بگیرد این روش‌ها و فرایندهای مدیریتی را منتشر کند اندکی با علت اول متفاوت است: حتی روش‌های ساده مدیریت اگر واقعاً پیاده شوند، نتایج پرباری خواهند داشت. به عبارت دیگر به علت اینکه اقدامات مدیریتی را نمی‌توان به سادگی اتخاذ کرد شرکت‌هایی که می‌توانند چنین کاری انجام دهند عملکرد سازمانی خود را متحول می‌سازند. هر شرکتی که با موفقیت بتواند ابزار مدیریتی گوگل را اتخاذ کند سود زیادی به دست خواهد آورد.

در مثال ما شرکت متوسطی که بتواند مهارت مدیریت خود را از ۱۰ درصد پایینی به ۱۰ درصد بالایی بهبود دهد ۱۵ میلیون دلار سود خواهد کرد، ۲۵ درصد بر سرعت رشد سالانه خود خواهد افزود و ۷۵ درصد کارآمدی بیشتری خواهد داشت. برای پی بردن به علت چنین تحولاتی امر بسیار ابتدایی نظیر پیاده‌سازی فرایند را لحاظ کنید. پیروی از مجموعه مشترکی از فرایندها روشی برای از بین بردن سوگیری‌های شایع در سازمان، و تمرکز بر نتایج عینی به جای احساس و حدس و گمان است. این کار بخش مهمی از کار گروهی است، به ویژه وقتی افراد ماهر با تخصص‌های هماهنگ با هم کار می‌کنند. آتول گاواند جراح بر چک‌لیست ساده‌ای اتکا می‌کند تا خطاهای اتاق عمل را کاهش دهد؛ این چک‌لیست فرایند مشترکی است که باعث می‌شود گروهی از افرادی با مهارت‌ها و توانایی‌های متفاوت بر کار پیش رو تمرکز کنند. فرایندهای ابتدایی نظیر آنهایی که گوگل بر آنها تمرکز کرده‌ است اغلب به عنوان عامل هماهنگی همه بخش‌ها عمل می‌کند، از جمله فناوری. همان‌طور که ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اعلام کرد «کار گروهی ارزش زیادی دارد و فکر می‌کنم واقعاً مهم است سازمان‌هایی بسازیم که در آن مردم واقعاً بخواهند با هم کار کنند. همه چیز در این حالت ممکن است. بنابراین شکل‌گیری فرهنگ همکاری مساله مهم دیگری است که باید روی آن تمرکز کرد». فرایندهای مدیریتی عنصر مهمی در فرهنگ‌سازی است.

علت سوم و آخر اینکه شاید گوگل تلاش کرده است با انتشار ابزار مدیریتی خود به رشد اقتصادی در سطح کلان کمک کند. اگر همه شرکت‌ها رشد کنند، کل اقتصاد رشد خواهد کرد. دریافته‌ایم که شرکت‌هایی با مدیریت خوب ۱۰ برابر بیشتر از سایر شرکت‌ها بر تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کنند و دانش افزوده آنها نیز ۱۰ برابر است. چنین نوآوری‌هایی برای کل اقتصاد مفید است. در واقع در تحقیق ما متوسط کیفیت مدیریت در کشور همبستگی زیادی با شاخص‌های استاندارد رشد اقتصادی داشت.

فرایندهای قدرتمند مدیریتی شاید به نظر جذاب و باشکوه نباشند، اما واقعاً مهم هستند. انتشار این فرایندها توسط گوگل شایسته تحسین است لیکن شرکت‌های دیگر باید سخت تلاش کنند تا اصول مهم افزایش کارآمدی ساز و کار مدیریتی خود را شناسایی کنند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz