نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 52 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 132

ضربه‌ای دیگر به چشم‌انداز آینده

۱۱۰۰ نفر از کارکنان سیسکو اخراج می‌شوند

سیسکو در روز چهارشنبه برابر با هفدهم مه ۲۰۱۷ اعلام کرد تعداد ۱۱۰۰ نفر از کارکنانش را به دلیل برنامه‌های تازه زیرساختی از شرکت بیرون می‌کند. این کاهش تعداد کارمندان در اصل اقدام دوم این شرکت پس از کاهش تعداد ۵۵۰۰ کارمند (که هفت درصد از کل کارکنان را تشکیل می‌دهد و در آگوست ۲۰۱۶ اعلام شد) رخ داده است.

سیسکو اعلام کرد از اهداف آینده‌اش شناسایی صدها میلیون هزینه پیش‌مالیاتی است که برای تغییر زیرساخت نیاز هستند و این اتفاق در سال ۲۰۱۸ رخ می‌دهد.

این بیانیه سیسکو به‌ همراه اطلاعیه دیگری منتشر شده است که طبق آن قرار است میزان درآمد شرکت در سه‌ماهه سوم افزایش پیدا کند، اما پس از چند ساعت از اعلام آن سهام شرکت به اندازه پنج درصد کاهش یافت.

اما آینده آن‌قدرها هم که وال‌استریت امیدوارانه از آن حرف می‌زند نیست: انتظار می‌رود در سه‌ماهه چهارم هر سال درآمد سیسکو بین چهار تا شش درصد کاهش یابد و برای هر سهم بین ۶۰ تا ۶۲ سنت افت کند.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند درآمد سیسکو در سه‌ماهه چهارم به‌ اندازه یک درصد افت کند و برای هر سهم ۶۲ سنت کاهش ارزش داشته باشیم.
شرکت سیسکو پولش را صرف خرید شرکت‌هایی کرده که بتواند در حوزه‌هایی مثل فضای ابری و هوش مصنوعی به پیشرفت‌هایی دست یابد. این شرکت سال گذشته اعلام کرد در آینده با کاهش تعداد کارکنان در مواردی کلیدی از جمله امنیت، اینترنت اشیا، مشارکت و نسل‌های آینده ابری و مراکز داده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

منبع: سی‌ان‌بی‌سی

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz