نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 50 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 139

وضعیت بازار ویدئوکنفرانس در جهان چگونه است

صد در صد رشد

گزارش فعلی در مورد بازار جهانی ویدئوکنفرانس است که سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۵ را تحلیل می‌کند. در این گزارش سال ۲۰۱۶ سال مهمی در نظر گرفته شده است و سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۵ بخش پیش‌بینی این تحقیق را در بر می‌گیرند. این گزارش بر اساس تحقیق Video Conferencing Market – Global Industry Analysis, Size, Share, Growth, Trends and Forecast 2017 – 2025 صورت گرفته که به پویایی‌های بازار از جمله فرصت‌ها و روندها پرداخته است که انتظار می‌رود بر رشد بازار جهانی ویدئو کنفرانس تاثیر بگذارند. از سویی دیگر در این مطالعه فناوری‌هایی که نقش مهمی در بازار جهانی ویدئوکنفرانس دارند در نظر گرفته شده‌اند. این مطالعه تحلیل جامعی در مورد رشد بازار در مکان‌های جغرافیایی مختلف ارائه داده است.

یافته‌های کلیدی

بازار ویدئوکنفرانس نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) 6/7 درصد را تجربه کرده است و احتمالاً همین میزان رشد را طی سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۵ تجربه می‌کند. بازار ویدئوکنفرانس در سال ۲۰۱۶ درآمد ۴٫۵۳۴٫۹ میلیارد دلاری را از آن خود کرد و در حال حاضر انتظار می‌رود این درآمد در سال ۲۰۱۷ به ۸٫۷۹۲٫۰ میلیارد دلار برسد.

همچنین انتظار می‌رود بازار شاهد رشد پایدار و روزافزون خدمات ویدئوکنفرانس در بخش تجاری باشد. در سال‌های اخیر معرفی راه‌حل‌های متعدد برای ویدئوکنفرانس که مبتنی بر وب هستند منجر به افزایش استفاده از ویدئوکنفرانس در فرایندهای تجاری مختلف در سراسر جهان شده است. عوامل دیگر از جمله کاهش هزینه‌ها و سطح بالای یکپارچگی که باعث می‌‌شود کاربران و دستگاه‌های بسیاری به هم متصل شوند منجر به افزایش رشد بازار شده است. بنابراین راه‌حل‌های ویدئوکنفرانس در بخش‌های مختلف مثل بخش‌های تجاری، صنعتی، دولتی، امنیتی و اجرایی به طور فزاینده به کار گرفته شده است.

بازار جهانی

تمرکز این تحلیل بر مدل‌های پیاده‌سازی ویدئوکنفرانس و کاربران نهایی آن است. بر اساس مدل‌های موجود، بازار به دو بخش تقسیم شده که مبتنی بر ابر است یا مبتنی بر راه‌حل‌های ویدئوکنفرانس مدیریتی و کاربران مختلف از جمله شرکت‌های بزرگ، بهداشت و درمان، دولت، آموزش، رسانه، سرگرمی و… (تولید، خرده‌فروشی و…) را در بر می‌گیرد.

همچنین بازار جهانی ویدئوکنفرانس در این تحلیل به بازارهای آمریکای شمالی، اروپا، آسیا – اقیانوسیه، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا تقسیم شده است. این بازارها تحت‌ تاثیر بازارهایی هستند که روندهای عمده فناوری ویدئوکنفرانس را تعیین می‌کنند. در حال حاضر آمریکای شمالی و ایالات متحده بر بازار جهانی ویدئوکنفرانس مسلط هستند. حضور ارائه‌دهندگان ویدئوکنفرانس بزرگ مثل سیسکو سیستمز (Cisco Systems) و Polycom نقشی حیاتی و مهم در این منطقه بازی کرده است. علاوه بر این، این بازارها تمایل دارند راه‌حل‌های ویدئوکنفرانس با کیفیت بالا ارائه دهند. از نظر درآمد بعد از آمریکای شمالی، اروپا و آسیا-اقیانوسیه قرار دارند.

بازیکنان کلیدی‌ای مثل سیسکوPolycom، ZTE، هواوی، مایکروسافت، لایف‌سایز و… در حال حاضر در بازار جهانی ویدئوکنفرانس مشغول فعالیت‌اند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz