نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 41 جهان راهبرد صفحه 147

چگونه شبکه‌ای تاثیرگذار داشته باشیم

شبکه‌های توخالی

وقتی ۲۳ سال پیش برای یکی پروژه تحقیقات شبکه دانشگاهی با افراد مصاحبه می‌کردم، بسیاری از آنها اساساً با این واژه آشنا نبودند. من آن را به شکل «آموزش چندنفره» توضیح می‌دادم که از مفهوم قدیمی مرشد و رهروان استفاده می‌کرد؛ شرحی که برای همه روشن می‌کرد شبکه‌‌ای حمایت و هدایت را برای شما به ارمغان می‌آورد. شبکه در حالت ایده‌آل خود مانند مرشدی است که دو حمایت متمایز را ارائه می‌کند. اول حمایت ابزاری، ایده‌ها، توصیه‌ها و کمک کسانی که به دنبال یاری در رسیدن شما به هدف‌تان هستند. دوم حمایت روانی، حمایتی که شبکه در بقای شما در مقام یک فرد به شما عرضه می‌کند. شبکه‌های بزرگ هر دوی این موارد را عرضه می‌کنند اما کسانی که من در سال ۱۹۹۳ درباره‌شان مطالعه کردم، تنها بر یک نوع حمایت تمرکز داشتند و دیگری را رد می‌کردند. به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردیم که اکنون تقریباً همه شبکه دارند – این شبکه‌ها از همیشه بزرگ‌تر شده‌اند. تقریباً هر کسی که من با او صحبت کردم از داشتن یک شبکه لینکدین با صدها نفر صحبت می‌کند. اما شبکه‌های امروزی چطور با مفهوم اولیه شبکه‌سازی قابل مقایسه هستند؟ آیا مردم هنوز بر یک هدف شبکه و کنار گذاشتن دیگری تمرکز دارند؟

وقتی به حمایت ابزاری توجه داریم، شبکه‌های امروزی عملکرد خوبی دارند. هرچند به راحتی می‌توان تصور کرد که شبکه‌های فناوری‌محور به اندازه شبکه‌های قدیمی و رودررو واقعی یا آسیب‌پذیر نیستند اما مطالعات از چنین نتیجه‌گیری‌ای حمایت نمی‌کنند. شبکه‌های متنوع چیزی را ارائه می‌کنند که آن را پیوندهای سست می‌نامیم و بر اساس آن می‌توانید به بخش‌ها، سازمان‌ها و حتی کشورهای مختلف وارد شوید. آسیب‌پذیری آنها از این منظر است که امکان دسترسی و اطلاعات جدید را در زمانی به شما می‌دهند که همکاران و دوستان‌تان دانش و تجربه‌ای نزدیک به شما دارند.
به جای کنار گذاشتن شبکه‌ای گسترده از کسانی که اساساً نمی‌شناسید، باید آن را به عنوان چیزی که هست بپذیرید؛ یک منبع شگفت‌انگیز از ایده‌ها، ارتباطات و کمک‌ها. به عبارت دیگر شبکه‌های توخالی اما گسترده امروزی می‌توانند آن حمایت ابزاری را از شما داشته باشند. آیا نیاز به درک چیزی درباره صنایع دیگر دارید؟ فقط کافی است به این شبکه‌ها مراجعه کنید. آیا به دنبال کسی هستید که مقدمه‌ای عالی برای رزومه‌تان بنویسد؟ مشکلی نیست، شبکه کمک می‌کند. آیا نیاز به نمونه‌هایی در مورد استفاده از شبکه و پیشبرد تجارت خود دارید؟ فقط کافی است یک ایمیل ارسال کنید. شبکه گسترده‌تر از همیشه شما، از کسانی که به ندرت آنها را می‌شناسید، به کمک‌تان خواهد آمد. اما شبکه‌های امروزی همیشه روی خوش ندارند: شبکه بزرگ، پراکنده و نه‌چندان فشرده شما می‌تواند به حل چالش‌های تجاری کمک کند که البته جایگاه چندانی در حوزه حمایت روانی ندارند. من پیشنهاد می‌کنم شبکه خودتان را ارزیابی کنید و ببینید حمایت ابزاری و روانی را در چه حدی از شما انجام می‌دهد. اگر حمایت ابزاری را دریافت نمی‌کنید، فاقد ارتباطاتی هستید که می‌توانند به شکوفایی شما در نقش و شغل خودتان کمک کنند. اگر حاضر به ایجاد ارتباط برای حمایت روانی نیستید، احتمالاً مزایای رفع استرسی را از دست می‌دهید که شبکه امکان در اختیار قرار دادن آن را دارد. شبکه کنونی شما این ابعاد را چطور برآورده می‌کند؟
برای تعیین اینکه آیا شبکه می‌تواند حمایت ابزاری را از شما داشته باشد، ببینید آیا موارد زیر را دارید:

  • کسی که درباره پیشرفت کاری با او صحبت کنید.
  • کسی در بخش‌های دیگر یا سطوح دیگر سازمان که بر تصمیمات مهم یا پروژه‌هایتان تاثیر بگذارد.
  • کسانی در شرکت‌های مختلف در صنعت مورد نظر که با آنها بتوانید درباره تحول آن صنعت صحبت کنید.

اگر خواهان افزایش میزان حمایت ابزاری از شبکه هستید، ابتدا ارزیابی کنید که آیا به افراد مناسب وصل هستید یا خیر. اگر نیستید، به دنبال کسانی در داخل سازمان، شرکت یا صنعت خود باشید که بتوانند درک و تاثیر شما را افزایش دهند. می‌توانید با متصل شدن به جوامع مناسب چنین ارتباطاتی را به وجود آورید.به هیچ وجه قابل دسترس‌ترین شبکه‌ها را نادیده نگیرید: شبکه‌های شخصی خودتان را. مطمئن شوید که می‌دانید به چه چیزی علاقه دارید.

اکنون بررسی کنید که شبکه از نظر روانی چه شرایطی دارد. باید دارای این موارد باشد:

  • فردی خارج از سازمان شما که بتوانید با اعتماد، نگرانی‌هایتان را درباره روابط خود با رئیس یا همکاران‌تان، با او در میان بگذارید.
  • یک یا چند فرد که وقتی از شرایط زندگی روزمره‌تان صحبت می‌کنید، درک کنند.
  • کسانی که با وجود فازهای متفاوت زندگی‌تان هنوز شما را می‌شناسند و می‌توانند چشم‌اندازی ورای شغل یا مرحله کنونی زندگی‌تان در اختیارتان قرار دهند.

اگر ارزیابی‌هایتان نشان داد که شبکه شما در بخش روانی کمبود دارد، آن را نادیده نگیرید. استرس مساله مهمی است که بر چالش‌های روانی و فیزیکی تاثیر می‌گذارد. حمایت روانی می‌تواند بخشی از این استرس را برطرف کند.
در یک جهان متصل، شبکه‌ها به اندازه قدیم اهمیت دارند؛ متاسفانه احتمالاً بیشترین استفاده را از آنها نمی‌کنید. بهینه‌سازی شبکه‌هایتان به معنی کسب حمایت ابزاری متمرکز بر کار و حمایت روانی متمرکز بر فرد است. نیاز دارید به گونه‌ای برای ایجاد شبکه روی زمان و انرژی سرمایه‌گذاری کنید که تعداد زیادی از پیوندهای ضعیف را برای حمایت ابزاری به وجود آورید و چند پیوند قوی را برای حمایت روانی برگزینید. با کمک به دیگران و دادن امکان به آنها برای کمک متقابل، شبکه خود را تقویت کنید. تنها در این حالت است که می‌توانید بگویید شبکه‌ای تاثیرگذار دارید

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz