نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 52 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 131

آیا رکود ترامپی برای سیسکو ادامه خواهد داشت

داستان امیدهای نامعلوم

سهام شرکت سیسکو سیستمز پس از آخرین نتایج مالی سه‌ماهه نیز با کاهش همراه بوده است؛ این شرکت عدم قطعیت در زمان انتقال ریاست جمهوری به دونالد ترامپ را عامل اصلی این شرایط می‌داند.

نتایج مالی این شرکت در سه‌ماهه قبلی با افت یک درصدی همراه بوده است و مدیران اجرایی سیسکو در ماه مه اذعان کردند دلیل اصلی کاهش چهار تا شش درصدی سهام این شرکت به‌ دلیل عدم قطعیت شرایط در مقر ریاست جمهوری بوده است.

آنها توضیح دادند که بسیاری از دپارتمان‌های فدرال در رابطه با بودجه‌ها سردرگم بوده‌اند. این شرکت همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد شرایط در مکزیک که یکی از اهداف ترامپ است مطلوب نیست و بخش عمده‌ای از عدم قطعیت به این کشور مربوط می‌شود.

تحلیلگران مطمئن نیستند که این مشکلات هنوز هم ادامه داشته باشد. یکی از این تحلیلگران، یعنی جی‌پی‌مورگان، اشاره کرد شرکت اف پنج نتورکس، در ماه جولای سه‌ماهه خوبی را به ‌پایان رسانده است، در حالی که تحلیلگر کی‌بانک کاپیتال مارکتس گزارش کرده که شرکای سیسکو نگرانی‌های افزونی نسبت به بسته‌ شدن بودجه فدرال ایالات متحده دارند.

چه انتظاری از آینده داریم؟

سود:

تحلیلگران معتقدند به ‌طور متوسط ۶۲ سنت از هر سهم سیسکو کاهش پیدا می‌کند. بر اساس اجماعی که روی نرم‌افزار استیمایز (Estimize) وجود دارد این میزان افت سهام ۶۳ سنت برای هر سهم گزارش شده است.

درآمد:

تحلیلگران می‌گویند میزان فروش به ۰۷/۱۲ میلیارد دلار می‌رسد که این مقدار برای همین دوره در سال گذشته ۶۴/۱۲ میلیارد بوده است. بر طبق نرم‌افزار استیمایز این میزان ۱/۱۲ میلیارد دلار گزارش شده است.

شرایط سهام:

میزان سهام شرکت سیسکو طبق آخرین پیش‌بینی بر اساس آخرین گزارش سه‌ماهه به میزان ۴/۶ درصد افت داشته است.

شرکت سیسکو همچنان به آینده نرم‌افزاری‌اش و بازگشت درآمد امید دارد و به ‌تازگی نرم‌افزاری معرفی کرده که رویکردهای جدید سیسکو در آن به ‌خوبی مشهودند. یکی از پیشرفت‌های مهم شرکت سیسکو در رویداد ماه ژوئن رویکرد تازه‌ نسبت به نرم‌افزارهای امنیتی است که یکی از مدیران اجرایی این شرکت یعنی دیوید جوکلر (David Goeckler) آن را گامی بزرگ در جهت امنیت سایبری معرفی می‌کند. این برنامه تازه نرم‌افزاری می‌تواند بیشترین سهام بازار را در بخش امنیتی به ‌خود اختصاص دهد و بنابراین هنوز معلوم نیست شرایط مالی سیسکو با همین روند کاهشی ادامه پیدا کند.

از دیگر سو، با وجود انواع و اقسام ابزارهای امنیت سایبری، سیسکو رقبایی جدی در واحد امنیت دارد و درآمد بسیاری از شرکت‌های رقیب از جمله آریستا نتورکس و ژونیپر نتورکس در حد و اندازه‌ سیسکو است. جی‌پی‌مورگان می‌گوید: «ما معتقدیم که هر دوی این شرکت‌ها سهامی معنادار و نزدیک به سیسکو دارند.» او همچنین اشاره کرد که شرکت‌های بزرگ سیسکو با چالش‌های بزرگی از جمله تراشه‌های حافظه‌ای مواجه هستند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz