نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 52 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 117

خداحافظی با مرد شبکه!

رابینز مدیریت اجرایی سیسکو را بر عهده می‌گیرد

چاک رابینز، سرپرست اجرایی شرکت سیسکو، مدیریت اجرایی را نیز به عنوان خود اضافه می‌کند و با تلاش برای بازسازی کسب و کاری که جان چمبرز در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت فناوری ایجاد کرده بود موقعیت خود را تقویت می‌کند.

این شرکت در روز دوشنبه، هجدهم سپتامبر ۲۰۱۷، همزمان با پایان بیش از دو دهه از رهبری شرکت شبکه‌ای، اعلام کرد چمبرز در ماه دسامبر برای انتخاب مجدد پست ریاست اجرایی حاضر نخواهد شد و رابینز، یعنی کسی که از سال ۲۰۱۵ میلادی سرپرست اجرایی شرکت بود، این نقش را بر عهده خواهد گرفت.

این تغییر باعث می‌شود رابینز کنترل کامل‌تری بر مدیریت سیسکو -بزرگ‌ترین سازنده تجهیزاتی که ستون فقرات اینترنت را تشکیل می‌دهند- داشته باشد و آن را طوری مدیریت کند که دور از وابستگی به سخت‌افزار با قیمت بالا باشد. تحت نظر چمبرز، که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ مدیرعامل شرکت بود، این محصولات باعث افزایش فروش سالانه سیسکو از ۲/۱ میلیارد دلار به حدود ۵۰ میلیارد دلار شد. این افزایش به علت تغییر صنعت شبکه متوقف شد. سیسکو از سال ۲۰۱۰ تا به حال افزایش درآمد سالانه دورقمی را که تحت رهبری اولیه چمبرز تجربه کرده بود دیگر تجربه نکرد.

چمبرز ۶۸ ساله، به عنوان مدیرعامل سیسکو، یکی از برجسته‌ترین سخنگویان این رونق بود که اینترنت را به یک شبکه تبدیل کرد، شبکه‌ای که نحوه کار، ارتباط و سرگرمی افراد را تغییر داد. او پیشرفتی را ترسیم کرد که به طور خلاصه سیسکو را به عنوان ارزشمندترین شرکت در جهان تبدیل کرد و پس از آن شرکت را در حین انحصار دات‌کام، بحران‌های مالی و ظهور محصول جدید رقبا که راه‌های ارزان‌تری را برای طراحی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری ایجاد می‌کردند هدایت کرد.

رابینز، که عنوان مدیرعاملی را در جولای ۲۰۱۵ بر عهده گرفت، تلاش کرد از طریق تبدیل صنعت به رایانش ابری – مراکز داده از راه دور که خدمات را از طریق اینترنت ارائه می‌دهند – فروش را سرعت ببخشد. رابینز در حال تلاش برای ایجاد محصولات سیسکو برای مشتریان خود با افزودن قابلیت‌های مدیریت نرم‌افزار و خدمات مستقل ارائه‌شده در اینترنت است.

منبع: بلومبرگ
*پی‌نوشت: این مطلب در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شده است.

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz