نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 52 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 132

سیسکو در سال 2017 با چه چالشی مواجه است

حکایت افت و خیزهای مدام

شرکت سیسکو در سال ۲۰۱۶ شاهد افزایش ۱۵ درصدی سهام خود بود و با تبدیل شدن این شرکت به یکی از بازیکنان اصلی بازارهای ابری، امنیت سایبری و اینترنت اشیا سرمایه‌گذاران بیشتری به آن رو کردند. سیسکو برخلاف تغییرات زیرساختی عمده‌ و رقابت با شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های جدید با چالش‌های جدیدی مواجه است.

کاهش درآمد پیش‌بینی‌شده در سال ۲۰۱۷

هرچند سیسکو در بازارهای در حال رشد سرمایه‌گذاری‌های عظیمی کرده است، درآمدهای تازه از محصولات در این بازارها تنها تا سال ۲۰۱۸ ادامه دارند. در سال مالی ۲۰۱۷ تحلیلگران کاهش ۹/۱ درصدی فروش را برای این شرکت پیش‌بینی کرده بودند. بر اساس آمار مالی سه‌ماهه اول سیسکو در سال ۲۰۱۷ مبلغ هر سهم ۶۱/۰ دلار گزارش شده و درآمدی معادل ۳۵/۱۲ میلیارد دلار کسب شده است. این میزان درآمد کمی بیشتر از پیش‌بینی وال‌استریت ژورنال یعنی ۳۳/۱۲ میلیارد دلار بود و نشان از کاهش درآمد ۶/۲ درصدی داشت. هرچند در این گزارش از روند پیوسته پیشرفت در بازارهای هدف از جمله امنیت و مسیریابی‌های NGN سخن رفته است، لیکن بازار سوییچ‌های سیسکو به میزان هفت درصد کاهش درآمد داشته، در حالی که سفارش‌های ارائه خدمات و واحد مراکز داده آن به ترتیب ۱۲ و سه درصد افت داشته‌اند. در کنفرانس سه‌ماهه دوم نیز پیش‌بینی شد که در میانه سال ۲۰۱۶ میزان درآمدها به ۳۹/۱۱ میلیارد دلار می‌رسد. این موضوع حکایت از افتی دیگر (از شش تا ۱۰ درصد) دارد که سهام این شرکت را در ریسکی فراتر از قبل قرار می‌دهد.

چاک رابینز (Chuck Robbins)، مدیر سیسکو، سرمایه‌گذاران را متقاعد کرده تا پس از سال مالی ۲۰۱۶ نتایج را بررسی کنند، برخی تحلیلگران معتقدند این این روند افت طولانی‌تر خواهد بود و کاهش میزان فروش بستگی به عوامل دیگری از جمله هسته مرکزی ارائه خدمات در این شرکت دارد

این مطلب در چهارم ژانویه ۲۰۱۷ منتشر شده است.

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz