نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 41 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 141

کوین هیلی، حامی کمپین بیماری اوتیسم:

توییتر به وظیفه اخلاقی خود عمل نکرده استتوییتر به وظیفه اخلاقی خود عمل نکرده است

کوین هیلی یکی از حامیان کمپین اوتیسم، به دلیل ناکامی توییتر در حمایت از کاربران در برابر سوءاستفاده‌های اینترنتی هووارد بارلو، از این شرکت انتقاد کرده است.
یکی از حامیان کمپین اوتیسم که طی دو سال گذشته بارها هدف حمله‌های اینترنتی بوده است، می‌گوید توییتر در وظیفه اخلاقی خود برای حمایت از اعضای عادی جامعه در برابر سوءاستفاده‌های اینترنتی ناکام بوده است. کوین هیلی از معتمدان جامعه ملی اوتیسم که خودش هم به این مشکل دچار بوده و ۱۱۸ هزار فالوور دارد، از این رسانه اجتماعی خواسته است در سیاست‌های حراستی خود برای جلوگیری از آزار و اذیت افراد آسیب‌پذیر، تجدید نظر کند – پس از آنکه این شرکت به صورت مداوم از افشای آدرس آی‌پی آزاردهندگان این فرد، خودداری کرد.
آقای هیلی اوایل امسال تصمیم گرفت به خاطر استرس ناشی از همین سوءاستفاده‌ها از توییتر بیرون بیاید. او می‌گوید تا زمانی که اکانتش با یک نشانه آبی تایید نشده و او را از دیگران متمایز نکند، او به توییتر باز نخواهد گشت. این فرد ۴۰ ساله اهل نیوکاسل به روزنامه ایندیپندنت می‌گوید:«ترول‌های (اوباش اینترنتی) توییتری زندگی مرا سیاه کرده‌اند. در استفاده از سایت احساس امنیت نمی‌کنم.» آقای هیلی پس از گزارش سوءاستفاده‌ها در توییتر، توانست حمایت پل فارلی نماینده مجلس و متیو الیس کمیسیونر جرم پلیس استنفوردشایر را به دست آورد. پلیس استنفوردشایر تاکنون ۱۳ مورد از موارد جعلی معرفی به عنوان آقای هیلی را بررسی کرده اما نتوانسته است افراد مسئول را پیدا کند. او معتقد است تایید اکانت وی می‌تواند به نوعی حمایت از او در برابر «اکانت‌های جعلی» باشد که برای خراب کردن تصویر و ارسال پیام‌های «وحشتناک» به نام او ایجاد می‌شوند. او می‌گوید:«من خواهان حمایت در برابر این افراد جعلی هستم. می‌خواهم اکانتم تایید شود تا بتوانم به توییتر برگردم و کمپین خودم را ادامه دهم. من صدای هزاران نفری هستم که با اوتیسم زندگی می‌کنند.»

کوین هیلی: احساس می‌کنم صدایم را از من گرفته‌اند.

این حامی کمپین که تاکنون جوایزی هم برده است می‌گوید توییتر به او گفته که شرایط لازم برای این تایید را ندارد. اما او می‌گوید حامیان برجسته کمپین مانند دنیس فرگوس و دکتر سارا پین تایید شده‌اند. هیلی می‌گوید:«احساس می‌کنم به خاطر داشتن اوتیسم با من رفتار متمایزی دارند. به عنوان کسی که اوتیسم دارد، توییتر روش ارتباط من با جامعه خارج است. دلم برای استفاده از آن تنگ شده است. احساس می‌کنم صدایم را از من گرفته‌اند.»
توییتر می‌گوید اکانت افراد سرشناس عرصه موسیقی، بازیگری، مد، دولت، سیاست، مذهب، روزنامه‌نگاری، رسانه، ورزش، تجارت و دیگر حوزه‌های عمومی را تایید می‌کند. آقای هیلی می‌گوید می‌ترسد ناکامی شرکت در مبارزه با این ترول‌ها منجر به مرگ کاربران آسیب‌پذیر شود. او اضافه می‌کند:«کسانی که در حوزه اوتیسم کار می‌کنند، همه چیز را جدی می‌گیرند و می‌ترسم کسانی که در اینترنت فعال هستند با سوءاستفاده مواجه شوند. اگر یک ترول بگوید چرا خودتان را نمی‌کشید، کودکی که اوتیسم دارد ممکن است آن را جدی بگیرد. یکی از ترول‌ها متوجه شده بود من در کدام خیابان زندگی می‌کنم و می‌گفت می‌خواهد بیاید و پاهای مرا ببرد. من این را جدی گرفتم؛ برای دو ماه نمی‌توانستم از خانه خارج شوم. توییتر باید سیاست‌های خود در مورد تایید را تغییر دهد. آنها وظیفه‌ای اخلاقی در قبال کسانی مانند من دارند.»
یکی از سخنگویان توییتر می‌گوید این شرکت به دلیل مسائل حریم خصوصی نمی‌تواند در مورد یک اکانت معین نظر دهد.
جیم گامبل مدیر سابق مرکز سوءاستفاده از کودکان و حراست آنلاین از تلاش توییتر برای محافظت بیشتر از کاربران حمایت کرده اما می‌گوید تلاش‌های شرکت باید با سطح گسترده مداخلات پلیس هماهنگ شوند. او می‌گوید:«پلیس هنوز فاقد خواست یا توانایی مداخله در این‌گونه رفتارها و اقدام موثر است، مگر آنکه با موضوع یک فرد مشهور مواجه باشند و مجبور به کاری شوند. اگر صرفاً بر حمله به تامین‌کنندگان خدمات متمرکز شویم، نکته اصلی را فراموش کرده‌ایم: ما با انسان‌هایی واقعی روبه‌رو هستیم که پشت صفحه‌های کامپیوتر خود می‌نشینند و به دیگران حمله می‌کنند. فناوری به کسی صدمه نمی‌زند، انسان‌ها صدمه می‌زنند.»
فیل رید استاد روانشناسی دانشگاه سوانسی و متخصص رفتارهای آنلاین از توییتر خواسته است همکاری نزدیکی با مسئولان برای مبارزه با سوءاستفاده آنلاین داشته باشد. او می‌گوید:«اقلیت قابل توجهی از مردم به دلیل افسردگی یا آسیب‌پذیری یا نیاز به همدم به اینترنت مراجعه می‌کنند. البته تعداد کمتری هم هستند که جهان مجازی جایی مناسب برای حملات‌شان است.»
ایو توماس یکی از اعضای کمپین نجات‌یافتگان خشونت خانگی نیز از سوءاستفاده‌های مختلف در توییتر رنج برده و از مکانیسم‌های نامناسب توییتر در حراست از خود گلایه دارد. خانم توماس که ۴۶ سال دارد، می‌گوید:«هرچقدر هم که سوءاستفاده را گزارش می‌دهید، توییتر کاری در مورد آن نمی‌کند.» او می‌افزاید:«توییتر یک پلتفرم رسانه اجتماعی ناپایدار است. به افراد آسیب‌پذیر صدا بخشیده اما در عین حال آنها را در معرض آسیب نیز قرار داده است. توییتر باید اقدامات خود را تصحیح کند. این تجارت بسیار مدرن است اما حراست‌های آنها کافی نیست.» در مورد آقای هیلی، توییتر فضایی همچنان خطرناک است مگر آنکه اکانتش تایید شود اما او تمایلی هم به غیرفعال کردن اکانت خود ندارد. او می‌گوید:«مردم می‌گویند اگر نمی‌توانی مساله ترول‌ها را مدیریت کنی، اکانت رسانه اجتماعی‌ات را غیرفعال کن اما این کار درست نیست، به این ترتیب ترول‌ها برنده می‌شوند. چطور می‌توان چیزی مانند دزدیده شدن هویت‌تان توسط فردی دیگر را نادیده گرفت؟»

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz