نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 45 جهان پرونده - پیوست جهان صفحه 136

بزرگ‌داده‌ها به سراغ صنعت نشر می‌آیند

از ارزشمندی اطلاعات تا تجربه خواندن

ناشران هر روز بیش از روز قبل از بزرگ‌داده‌ها برای فروش قانونی کتاب‌های خود در سطح جهانی، استفاده می‌کنند. از آنجا که بازار کتاب الکترونیکی در چند سال اخیر رشد بسیاری داشته، میزان داده‌های در دسترس برای ناشران و خرده‌فروشان آنلاین نیز افزایش یافته است. ناشران در ساختارهای سنتی قادر نبوده‌اند آمار دقیق کاربر یا خواننده خود را داشته باشند. دیجیتالی شدن تجربه خواندن، این محدودیت را تغییر می‌دهد و خطی جدید ایجاد می‌کند که ناشران نیز شروع به استفاده از این مساله به نفع خود کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانیم مسئولان متخصص حوزه، مسئولیت تحلیل پتانسیل هر کتاب را بر عهده دارند. مبنای این ارزیابی‌ها بر اساس فهم تخصصی خود از مناسبات بازار، میزان فروش و نقدهای پایه‌ای است. دسترسی به داده بیشتر این فرایند را تغییر نخواهد داد، اما ناشران خواهند توانست با استفاده بهتر از قلمرو داده، که تجربه خواندن را احاطه می‌کند، کتاب‌های بیشتری را به فروش برسانند.

داده‌های مربوط به خواننده

ناشران می‌توانند هنگام فروش کتاب‌ها فروش را بهبود ببخشند، به این ترتیب که فروش فقط شامل نسخه‌های چاپ‌شده، نمونه‌های کتاب، نقدها و اطلاعات نویسنده نشود، بلکه توصیف جزییات کتاب در قالب دموگرافیک باشد و الگوهای مختلف خواندن را نیز شامل شود. استفاده از این داده‌ها اطلاعاتی فراهم می‌آورد که مخاطب مورد هدف را دقیقاً مشخص می‌کند و ریسک خرید را برای ناشر کاهش می‌دهد.
حال اگر ناشر در بازار برای فروش بین‌المللی حضور ندارد، بازاریابی کتاب‌ها می‌تواند به داده‌های شما بیفزاید. خوشبختانه ماهیت داده‌ای که دریافت می‌شود، از جنس زمان واقعی است، در نتیجه باعث می‌شود ناشر فوراً وارد عمل شود. این مساله همچنین باعث می‌شود ناشر برای دریافت گزارش‌ها و تحقیق‌ها درباره رفتار و هدف مخاطب منتظر مشاوران نماند. بنابراین چه نوع داده‌ای می‌تواند ارزش را به ناشران اثبات کند؟ حتی پایه‌ای‌ترین نکات مربوط به داده می‌تواند بسیار مفید باشد. این نکات نرخ پایانی، زمان خواندن و آمارهای جمعیتی خواننده و همچنین خوانندگان کتاب‌های دیگر را شامل می‌شود. این داده‌ها نه‌تنها به ناشران کمک می‌کند پیشنهاد بهتری برای بهبود آثار نویسندگان خود ارائه دهند، بلکه مهم‌تر از این مساله، به ناشران کمک می‌کند با موفقیت بیشتری در بازار وارد عمل شوند.

درباره ارزش اطلاعات بازاندیشی کنید

چالش اصلی این است که شرکت‌های انتشارات برای این نوع تغییر، شرکت خود را سازماندهی کنند. اگر شرکت انتشارات تا قبل از این کاری در راستای این تغییر انجام نداده است، باید با خرده‌فروشان خود جلسه‌ای بگذارد و از آنها اطلاعاتی را بخواهد که می‌توانند فراهم کنند. این خرده‌فروشان خیلی بیشتر از حد انتظار درباره مشتریان و خواننده‌ها می‌دانند و اطلاعات دارند.
همچنین ممکن است برخی از نماینده‌ها نخواهند این اطلاعات را به اشتراک بگذارند. با وجود این و بر اساس تجربه، سود متقابل و دوطرفه در این مورد، سبب ایجاد همکاری می‌شود. به احتمال بسیار عده‌ای از نماینده‌ها از قبل اطلاعات را به برخی از انتشاراتی‌ها ارائه داده‌اند و این مساله بستگی به شرکت دارد که بخواهد استفاده از داده را وارد ساختار خود کند یا نه.

اطلاعات و بازخوردهای خواننده

همه مسائل در حوزه صنعت و از جمله صنعت نشر به این برمی‌گردد که درک بهتری از محصولی پیدا کنید که در حال فروش یا خرید آن هستید. به این ترتیب داشتن بازخورد کاربر به شما کمک می‌کند اطلاعات خود را کامل‌تر کنید و تصمیم‌گیری‌های صحیح داشته باشید، تصمیم‌گیری‌هایی که بر اساس محتوای اطلاعات و بازاریابی شکل گرفته‌اند. اما مهم‌تر از همه، این فرایند روندی است که شرکت در آن بیشتر از پیش داده‌محور می‌شود و سرانجام می‌تواند در موقعیت تصمیم‌گیری‌های صحیح قرار گیرد و سوددهی را در درازمدت افزایش دهد

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz