نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 41 راه‌حل میزکار صفحه 102

بهترین اپلیکیشن‌های ساعت‌های هوشمند

جهان روی مچ می‌چرخد

ساعت‌های هوشمند در حال خروج از دنیای لوکس‌شان هستند. سقوط قیمت‌های این دستگاه‌ها و تولید نمونه‌های ارزان‌قیمت این شرایط را فراهم کرده تا دیگر هر کس با ۴۰۰ هزار تومان بتواند صاحب یک وسیله پوشیدنی شود. از طرف دیگر تلاش اندروید برای استانداردسازی این اکوسیستم و تولید سیستم‌عامل Android Wear سبب شد گسست و آشفتگی این وسایل پایان یابد و حتی با خرید ارزان‌ترین ساعت هم بتوان از تمام ویژگی‌ها و مزایای ساعت‌های لوکس بهره بود. این استانداردسازی موجب شد نوشتن اپلیکیشن برای این دستگاه‌ها راحت‌تر شود و اکثر اپ‌ها یک نسخه اختصاصی هم برای اندروید ور طراحی کنند. حال با انبوهی از اپلیکیشن‌های ساعت مواجه هستیم که البته یافتن آنها هم چندان کار راحتی نیست.

نخستین کار برای استفاده از ساعت هوشمند راه‌اندازی آن است. برای همین باید ابتدا ساعت را به شارژر بزنید تا نزدیک به ۴۰ درصد شارژ شود. بعد از آن لازم است اپلیکیشن Android Wear را روی گوشی نصب کنید. گزینه Pair with a new watch را در اپلیکیشن انتخاب کنید و از لیستی که پیش رویتان قرار می‌گیرد ساعت خود را برگزینید. بعد از این مدتی طول می‌کشد تا سیستم‌عامل ساعت به‌روزرسانی شود و در قسمت بعد هم باید منتظر بمانید تا نسخه اندروید ور اپلیکیشن‌های گوشی روی ساعت نصب شوند.
اگر این مراحل با موفقیت انجام شد ساعت شما آماده استفاده است.
تعدادی از اپلیکیشن‌ها به صورت پیش‌فرض روی ساعت نصب هستند و در حقیقت بخشی از ساعت به حساب می‌آیند. به عنوان مثال می‌توانید رویدادها و یادآوری‌هایتان را ببینید یا آلارم را تنظیم کنید. همین تبدیل ساعت به چراغ قوه یا تایمر و زمان‌سنج از ابتدایی‌ترین کارهایی است که می‌توان با ساعت هوشمند انجام داد.
مهم‌ترین قابلیت ساعت‌های هوشمند این است که نوتیفیکیشن‌های گوشی را به سرعت به شما می‌رسانند. بنابراین اگر ایمیل مهمی بهتان ارسال شود یا پیامی در تلگرام دریافت کنید یا کسی با شما تماس بگیرد و برایتان پیامک بفرستد، ساعت به ویبره می‌افتد و محتوای پیام و نام فرد را نمایش می‌دهد.
نوتیفیکیشن‌ها در اندروید ور کارت‌هایی هستند که از بالا به پایین مرتب شده‌اند. بنابراین برای مشاهده نوتیفیکیشن بعدی باید کارت پایین را به سمت بالا بکشید. به راست کشیدن کارت باعث رد کردن نوتیفیکیشن می‌شود. همچنین اگر هر کارت را به سمت چپ بکشید وارد اعمالی می‌شوید که می‌توان انجام داد. به عنوان مثال برای نوتیفیکیشن‌های تلگرام اولین گزینه ارسال پاسخ است. با توجه به اینکه ابعاد ساعت بسیار کوچک است انتظار نداشته باشید این کار را با کیبورد انجام دهید. تنها راه ورودی اطلاعات به ساعت، استفاده از پیام صوتی و گوگل ویس است. همین‌طور در اپلیکیشن‌های ارتباطی می‌توانید اموجی نیز ارسال کنید.
اگر به مراسمی دعوت شده‌اید می‌توانید در اپلیکیشن کلندر رفتن خود را تایید کنید. هر نوتیفیکیشنی که به نظرتان اضافه می‌آید نیز می‌تواند از گزینه Block app حذف شود.
اگر دست‌تان را روی ظاهر ساعت (صفحه اصلی) نگه دارید می‌توانید از لیست موجود watch faceهای متفاوتی را برای ساعت انتخاب کنید. بعضی از واچ‌فیس‌ها ساده هستند، برخی هنگام خاموش بودن صفحه ظاهر خوبی دارند و بعضی ساعت شما را پر از اطلاعات ورزشی و داده‌های مختلف می‌کنند.
وقتی دو بار روی صفحه ساعت بزنید، دستگاه از حالت آماده به کار خارج می‌شود. پس از این اگر صفحه را به سمت چپ بکشید وارد منوی برنامه‌ها می‌شوید و می‌توانید از لیست موجود اپلیکیشن‌های مختلف را بیابید و باز کنید. یک بار دیگر سوایپ کردن به سمت چپ شما را به لیست مخاطبان می‌رساند که می‌توانید با آنها تماس بگیرید و اگر یک بار دیگر این کار را انجام دهید میکروفن ساعت فعال می‌شود و می‌توانید مانند Google Now فرمان‌های صوتی خود را بیان کنید. علاوه بر کارهای عادی اپلیکیشن‌های زیادی هم مخصوص اندروید ور نوشته شده‌اند که کار شما را در استفاده از ساعت بسیار راحت می‌کنند.

IF

ifttt روش بسیار موثر و هیجان‌انگیزی برای متصل کردن سرویس‌های مختلف به یکدیگر دارد. در حقیقت بستری را فراهم می‌کند تا با ارسال خروجی یک سرویس به ورودی سرویس دیگر نتیجه مطلوب‌تان را بگیرید. Ifttt برای ساعت‌های هوشمند نیز علاوه بر اپلیکیشن سرویس‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کند. محبوب‌ترین اپلت (در سرویس ifttt به بسته سرویس‌های متصل به هم اپلت می‌گویند) اتصال دوربین به ساعت هوشمند است تا هر زمان که عکس گرفتید پیش‌نمایش آن را روی ساعت هوشمند مشاهده کنید. در سرویسی دیگر اگر فردا هوا بارانی باشد برایتان نوتیفیکیشن ارسال می‌شود. همچنین اگر به مکان خاصی رسیدید نقشه و موقعیت مکانی آنجا را برایتان ارسال می‌کند. البته اگر از لامپ‌های hue هم استفاده می‌کنید می‌توانید آنها را با یک لمس از روی ساعت‌تان خاموش و روشن کنید. یکی از اپلت‌های جالب سرویس ifttt ساختن یک تماس تقلبی از طریق ساعت هوشمندتان است. پس اگر دنبال فرار کردن از موقعیتی هستید می‌توانید با این روش یک تماس ساختگی برای گوشی‌تان ارسال کنید. اگر ترموستات‌های نست را هم در خانه نصب کرده‌اید با ساعت خود دمای اتاق را تنظیم کنید.

paper Craft

شاید سر یک جلسه خسته‌کننده دل‌تان بخواهد کمی بازی کنید. مسلماً در آن شرایط نمی‌توان گوشی را از جیب خارج کرد، پس بهتر است سری به ساعت هوشمند خود بزنید و با بازی پیپرکرفت حسابی سرگرم شوید. پیپرکرفت سعی کرده است با طراحی متریال یک بازی تیراندازی ساده طراحی کند. در این بازی باید یک موشک تیرانداز را هدایت کنید تا از اجسامی که به سمتش می‌آید، جان سالم به در ببرد.

Google Slides

ساعت هوشمند یکی از وسایل جالبی است که برای ارائه می‌توان از آن کمک گرفت. با این حساب نه نیازی دارید که گوشی‌تان را در دست بگیرید و نه اینکه یک کنترل از راه دور دائماً حواس شما را پرت کند. اگر اپلیکیشن گوگل اسلایدز را روی گوشی و تبلت خود نصب کرده باشید علاوه بر ویژگی‌های پرزنت از راه دور و ویرایش گروهی، می‌توانید هنگام ارائه از ساعت خود هم برای کنترل اسلایدها استفاده کنید. در این صورت یک زمان‌سنج و تصویری از اسلاید بعدی روی نمایشگر ساعت نقش می‌بندد تا علاوه بر اینکه حواس‌تان به زمان است در اسلایدها جلو و عقب بروید. البته این قابلیت تنها هنگام تماس تصویری و ارتباط با کروم‌کست به کار می‌آید.

Aeris Wear Weather

این برنامه آب‌ و هوا را به ساعت هوشمند شما خواهد آورد. با استفاده از این برنامه می‌توانید به وضعیت فعلی شرایط آب و هوایی دسترسی داشته باشید. در نسخه پیشرفته برنامه دسترسی به ۹ کارت و توانایی مرتب کردن آنها نیز آزاد می‌شود. این اپلیکیشن همین‌طور تصویر دریافتی از ماهواره‌ها را نیز روی ساعت به شما نشان می‌دهد.

InstaWeather for Android Wear

این برنامه به طور انحصاری برای ساعت‌های هوشمند طراحی شده و می‌تواند واچ‌فیس‌های اختصاصی را نیز در اختیارتان بگذارد تا همیشه و بدون رفتن به اپلیکیشن خاصی از آخرین وضعیت هوا باخبر شوید. در این اپ دو ترکیب مجزا برای نقشه‌ها وجود دارد و می‌توانید پیش‌بینی ۲۴ساعته به همراه دما و پیش‌بینی کمینه را روی نسخه‌های دیجیتال و آنالوگ مشاهده کنید. در صورتی که دوست ندارید از نمایه‌های آب‌ و هوا روی ساعت هوشمند خود استفاده کنید می‌توانید در قالب یک برنامه مستقل هم روی اینستاوزر حساب کنید. این برنامه مستقل به تمام قابلیت‌های یادشده تجهیز شده و مصرف کم باتری نیز از قابلیت‌های دیگر آن به شمار می‌رود.

AccuWeather

اگر می‌خواهید وضعیت آب و هوا را به راحتی روی مچ دست‌تان مشاهده کنید این اپ ساده‌ترین گزینه است و دیگر خبری از اطلاعات اضافی و نقشه نیست و با طراحی ساده‌اش شما را در جریان هوای امروز و ساعت‌های پیش رو قرار می‌دهد. در صفحه اول درجه هوا و وضعیت جوی و حداقل و حداکثر دما را مشاهده می‌کنید و در صفحه دوم می‌توانید ببینید تا شش ساعت آینده هوا چطور تغییر می‌کند.

Stellio

چه کسی حوصله دارد هنگام گوش دادن به موسیقی و برای بالا و پایین رفتن بین لیست آهنگ‌ها دائماً گوشی را از جیبش خارج کند و دوباره در جیب بگذارد. اپ استلیو نمایشگر ساعت شما را به یک پخش‌کننده موسیقی جمع و جور تبدیل می‌کند که راحت می‌توانید لیست پخش را ببینید و بین آهنگ‌ها جابه‌جا شوید. البته این تمام ماجرا نیست. این اپ از سه صفحه تشکیل شده است؛ صفحه سمت راست که سه دکمه پخش و جابه‌جایی را در اندازه بزرگ گذاشته و نام خواننده و آلبومی که پخش می‌شود را می‌نویسد. در صفحه سمت چپ هم می‌توانید آهنگ‌ها را مثلاً بر اساس آلبوم، خواننده و ژانر دسته‌بندی کنید یا بهتر از همه در پوشه‌های گوشی دنبال آنها بگردید.

Agenda

این قسمت یکی از ویژگی‌های پیش‌فرض اندروید است. در حقیقت تمام کارهای امروزتان را که در تقویم ثبت کرده باشید در یک تقویم ساده مشاهده می‌کنید. روی هر رویداد که بزنید می‌توانید جزئیات بیشتری مثل ساعت شروع و اتمام و مکان رویداد را مشاهده کنید.

Wear Camera remote

احتمالاً به فکرتان هم نرسد که ساعت‌ هوشمند می‌تواند یک وسیله خوب برای جاسوسی باشد. با این اپلیکیشن می‌توانید بدون اینکه صفحه‌نمایش گوشی روشن شود دوربین دستگاه‌تان را فعال کنید و با آن به عکسبرداری بپردازید. کافی است وارد اپ شوید و هر صحنه‌ای که مناسب بود، روی ساعت خود تپ کنید. بلافاصله عکس ثبت و ذخیره می‌شود. از طریق این اپلیکیشن همچنین می‌توانید فلش و زمان‌سنج را کنترل یا دوربین جلو را فعال کنید.

Find my phone

خوبی ساعت این است که همیشه روی مچ شماست، پس هر وقت که گوشی خود را در خانه یا محل کار گم کردید یا به سرعت به آن نیاز داشتید، کافی است با باز کردن این قابلیت ساده آن را به صدا درآورید.

Water Drink Remember

روایت رایجی وجود دارد که می‌گوید در روز باید هشت لیوان آب بخوریم. البته خیلی‌ها هم این موضوع را رد می‌کنند اما اگر می‌خواهید میزان آبی را که روزانه می‌خورید به یاد داشته باشید این اپلیکیشن یکی از معروف‌ترین گزینه‌هاست و می‌تواند برای این کار به شما کمک کند. شما باید ابتدا از داخل اپ گوشی وزن و ساعت بیداری خود را مشخص کنید تا اپ بگوید باید روزی چند لیوان آب بنوشید. بعد از این ساعت بعدی مناسب برای نوشیدن آب به شما یادآوری می‌شود. حالا کافی است هر بار که مایع نوشیدید اپ را روی ساعت باز کنید و روی علامت مثبت آن بزنید و نوع مایعی را که نوشیده‌اید، مشخص کنید.

Swarm

برای آنهایی که عادت زیادی به چک‌این دارند احتمالاً ساعت‌ هوشمند وسیله جذابی خواهد بود چرا که دیگر می‌توانند بدون نیاز به خارج کردن گوشی سر هر کوچه و خیابانی چک‌این کنند. کافی است اپ را باز کنید و مکان، استیکر و متن خودتان را وارد کنید تا چک‌این انجام شود.

Google translate

ترجمه زبانی به زبان دیگر هرگز تا این حد ساده نبوده است. حالا باید ساعت‌تان را به سمت فرد بگیرید تا حرف‌هایش برای گوگل ترنسلیت ارسال شود و ترجمه آن روی ساعت نقش ببندد. کارکرد اپ هم ساده است؛ یک دکمه آبی‌رنگ دارد که اگر آن را بزنید صدا ضبط می‌شود و در بالای آن می‌توانید زبان مبدأ و مقصد را انتخاب کنید.

Power of two

بازی دیگری که احتمالاً می‌توان روی این نمایشگر کوچک انجام داد و حسابی شما را سرگرم می‌کند بازی معروف ۲۰۴۸ است. این بازی فرایند ساده‌ای دارد؛ اعداد از ۲ شروع می‌شوند و با ترکیب ‌آنها با هم به توان می‌رسند. این بازی را به راحتی می‌توانید روی ساعت هوشمند انجام دهید و وضعیت بازی هم ذخیره می‌شود تا در موقعیت‌های دیگر ادامه‌اش دهید.

Shazem

شازم برنامه معروفی است که کمک می‌کند در صورت شنیدن موسیقی ناآشنایی با ضبط بخشی از آن و ارسال آن به سرورهای شازم اطلاعات موسیقایی شامل نام آلبوم، نام خواننده و لینک‌هایی برای گوش دادن به آن را دریافت کنید. البته ساعت‌تان باید میکروفن قوی‌ای داشته باشد تا بتواند موسیقی را به خوبی تشخیص دهد.

Bubble cloud

اگر دوست دارید رابط کاربری اپل‌واچ را روی ساعت اندرویدی‌تان تجربه کنید حتماً این اپ را نصب کنید. این اپلیکشن که با سوایپ کردن از سمت چپ ظاهر می‌شود آیکون‌های اپ‌ها را در شکل دایره‌ای کنار هم قرار می‌دهد و در بعضی از آنها هم اطلاعاتی مانند درصد شارژ، ساعت، میزان آنتن‌دهی گوشی و اتصال به وایرلس را می‌نویسد. البته مسلم است به خاطر نبود دکمه‌های فیزیکی نمی‌توان تجربه‌ای مشابه اندروید واچ داشت. این مساله به مدیریت اپ‌های ساعت هم کمک بسیاری می‌کند.

Foursquare

اگر از کاربران اپ فورسکوئر باشید حتماً خوشحال می‌شوید که بدانید این اپ برای ساعت هوشمند نیز نوشته شده است و امکان دسترسی راحت‌تر به مکان‌های اطراف را فراهم می‌کند. کافی است اپ را روی ساعت باز کنید و بعد از زدن دکمه میکروفن نام مکان مورد نظر را بگویید تا بهترین نتیجه ممکن را به شما نشان دهد. همین‌طور از لیستی که زیر دکمه قرار گرفته است می‌توانید از طریق دسته‌بندی‌های موجود به مکان‌های مختلفی دسترسی داشته باشید.

UA record

یو ای ریکورد اپلیکیشنی برای ضبط فعالیت‌های بدنی و کالری‌های دریافتی شماست. این شرکت خودش یکی از تولیدکننده‌های گجت‌های پوشیدنی و ساعت به شمار می‌آید با این حال برای ساعت‌های اندروید نیز اپلیکیشن مجزایی عرضه کرده که می‌توان به کمک آن فعالیت‌های بدنی را راحت‌تر اندازه گرفت. کافی است وارد اپ شوید و انتخاب کنید قصد دویدن، راه ‌رفتن، دوچرخه‌سواری یا وزنه‌برداری دارید. بعد از آن کافی است استارت را بزنید تا شمارش شروع شود.

Audio recorder

کمی عجیب است اما ساعت‌های هوشمند، مخصوصاً نسخه‌های باکیفیتی که میکروفن‌های خوبی دارند، می‌توانند کار ریکوردر مخفی را انجام دهند. این اپ یکی از بهترین گزینه‌هاست که به شما کمک می‌کند به صورت مخفی و با یک تپ هر صدایی را ضبط کنید. پس از ضبط می‌توانید آنها را مستقیم به فضاهای ذخیره‌سازی ابری بفرستید.

Wear Mini Launcher

در حالی که Android Wear در نمایش نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعات درست در زمان‌های مورد نیاز خوب عمل می‌کند اما منوی ناوبری قابل قبولی ندارد. با Wear Mini Launcher به صورت ساده‌تری به برنامه‌های خود دسترسی خواهید داشت و می‌توانید تنظیمات سریع‌تری را انجام دهید. کشیدن انگشت روی لبه نمایشگر به شما امکان می‌دهد سریع به کشوی برنامه‌ و منوی تنظیمات دسترسی یابید و می‌توانید ظاهر پنل‌ها را سفارشی‌سازی و اندازه‌ آیکون‌های برنامه‌ها را تنظیم کنید. منوی تنظیمات هم به شما امکان تنظیم روشنایی صفحه‌نمایش را می‌دهد اما همچنین به تنظیمات اسمارت‌فون نیز مانند قسمت‌های مشخصات صوتی، سطح صدا و ارتباط وایرلس دسترسی خواهید داشت.

One minute workout

اگر اهل نرمش‌های روزانه هستید این برنامه می‌تواند گزینه خوبی برای انواع حرکات کششی و گرم کردن بدن باشد. اپلیکیشن اندروید ور آن هم طراحی مناسبی دارد و صرفاً به یک دکمه و زمان‌سنج محدود نمی‌شود. هنگامی که برنامه را باز می‌کنید یک دکمه استارت می‌بینید که مناسب با انتخاب شما نتیجه متفاوتی را نشان می‌دهد. وقتی روی این دکمه می‌زنید در قالب ویدئوهای مختلفی حرکات کششی و حرکتی نمایش داده می‌شود و زمان لازم برای انجام آن نوشته و زمان تعویض حرکت با ویبره به شما اطلاع داده می‌شود.

sleep

اسلیپ یکی از قدیمی‌ترین اپلیکیشن‌های اندروید است. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند وضعیت خواب خود را اندازه بگیرید و این کار را با استفاده از سنسورهای گوشی و اندازه‌گیری حرکت‌های بدن‌تان انجام می‌دهد. در صورتی که یک ساعت هوشمند هم داشته باشید می‌تواند با استفاده از سنسورهای ضربان قلب و حرکت دست شما این کار را بهتر انجام دهد. مزیت این کار این است که دیگر شارژ گوشی‌تان هم به سرعت تمام نمی‌شود. کافی است اپلیکیشن را باز کنید تا فرمانی به گوشی صادر کند و اپ روی گوشی فعال شود. صبح روز آینده که از خواب بیدار شوید می‌توانید گزارش کاملی از وضعیت خواب خود را روی گوشی مشاهده کنید.

Keep

به جرات می‌توان گفت گوگل کیپ یکی از بهترین برنامه‌های اندروید برای یادداشت‌برداری، TODO و تنظیم یادآور است. بزرگ‌ترین ویژگی این اپلیکیشن چند سکو بودن آن است؛ یعنی روی وب، کروم اواس و روی گوشی‌های اندروید و آی‌اواس در دسترس است و طراحی ساده و کارآمدی دارد. روی ساعت هوشمند نیز می‌توانید به راحتی به اپلیکیشن کیپ دسترسی داشته باشید. یک لیست از یادداشت‌هایتان را در اپ مشاهده می‌کنید و یک دکمه زردرنگ مثبت هم بالای آنها وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید یادداشت یا لیست اضافه کنید. البته تمام این کارها با استفاده از دریافت صوت یا اموجی انجام می‌شود.

Calendar for Android Wear

در میان اپلیکیشن‌های تقویم متعددی که تاکنون برای ساعت‌های هوشمند عرضه شده، این مورد شاید کاربردی‌ترین آنها به شمار رود. هر چند نسخه رایگان این اپ عملکردی عالی از خود به نمایش می‌گذارد اما برای باز کردن دستورالعمل‌ها و نمایش جزئیات بیشتر تقویم، برای نسخه پرمیوم باید هزینه ۹۹/۱ دلاری آن را پرداخت کنید.

Wear Battery Stats

اگر صاحب یک ساعت هوشمند باشید، احتمالاً در مورد عملکرد باتری و نمودار میزان مصرف آن کنجکاو خواهید بود. Wear Battery Stats نه تنها این اطلاعات را به شما می‌دهد، بلکه وقتی که میزان باتری از حدی که قبلاً تعیین شده پایین‌تر برود، با یک اعلان شما را از این امر آگاه می‌سازد. با استفاده از این برنامه می‌توانید میزان باتری باقیمانده را مشاهده کنید و متوجه شوید چه برنامه‌هایی باعث مصرف بیش‌ از حد باتری شده‌اند و در صورتی که میزان باتری از میزان مشخصی کمتر شود، هشداری دریافت کنید.

Wear Reader

این برنامه به شما امکان خواهد داد کتاب‌های مورد علاقه خود را روی مچ دست‌تان مطالعه کنید! برای استفاده از این برنامه کافی است ابتدا کتاب‌های مورد علاقه خود را روی دستگاه اندرویدتان آپلود و سپس آن را به ساعت هوشمندتان منتقل کنید. حتی قابلیت مطالعه در شب‌هنگام نیز برای این برنامه در نظر گرفته شده است. این برنامه می‌تواند کتاب‌هایی با پسوندهای ePub,PDF,Docx و فرمت‌های متنی را باز کند. کتاب کلمه به کلمه نمایش داده می‌شود، برای همین ممکن است خواندن آن کمی دشوار باشد. با این حال در بخش تنظیمات می‌توانید سرعت پخش را تغییر دهید یا حالت شبانه را فعال کنید و در فصول مختلف کتاب حرکت کنید.

Store for Wear apps

احتمالاً برای مدیریت اپلیکیشن‌های ساعت هوشمند خود با مشکل مواجه شوید، زیرا بسیاری از اپلیکیشن‌های اندروید ور مخصوص این سیستم‌عامل هستند و در منوی دراور گوشی ظاهر نمی‌شوند اما روی گوشی هوشمند نصب می‌شوند و برای پاک کردن آنها حتماً باید به تنظیمات بروید و در بخش apps آنها را پیدا کنید. با کمک این اپ نه تنها می‌توانید اپلیکیشن‌های ساعت‌تان را راحت‌تر حذف کنید بلکه برای نصب هم دسترسی راحت‌تری به آنها دارید. چون اپ‌هایی وجود دارند که در موبایل کاربردی ندارند اما در ساعت هوشمند از ضروریات محسوب می‌شوند. این اپلیکیشن با جست‌وجوی محدود در پلی‌استور، تنها اپلیکیشن‌هایی را که با پوشیدنی اندرویدی سازگارند، به شما پیشنهاد می‌کند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz