نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 50 گزارش ماه نیم‌نگاه صفحه 22

نیم نگاهی به شهریور ۹۶

۱ شهریور- حضور همراه اول در بیستمین کنفرانس بین‌المللی QMOD

بیستمین دوره کنفرانس QMOD (مدیریت کیفیت برای توسعه سازمانی) با حضور همراه اول و با شعار «چالش‌ها و فرصت‌های کیفیت محصول در چهارمین انقلاب صنعتی» در دانمارک برگزار شد. کنفرانس QMOD یکی از بزرگ‌ترین کنفرانس‌های علمی و تحقیقاتی در سطح جهانی است که هر سال در زمینه کیفیت، خدمات، توسعه سازمانی و مدیریت امور مربوط به آنها، با همکاری دو دانشگاه معتبر سوئدی (لوند و لیشوپینگ) و دو انتشارات Emerald و Taylor & Francis برگزار می‌شود.یکی از نکات قابل توجه در بیستمین دوره این کنفرانس، که با حضور پروفسورها، اساتید برجسته دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان دکترای بیش از ۱۸۰ کشور برگزار شد، حضور مقالات همراه اول بود.

در تاریخ ۱۹ساله برگزاری این کنفرانس، تعداد مقالات پذیرفته‌شده ایرانی در مجموع سه مقاله بود، اما امسال برای اولین بار پنج مقاله ایرانی پذیرفته و ارائه شد. به گفته حسن بهداری، مدیرکل محصولات و خدمات همراه اول، این شرکت با هدف حضور و مشارکت مدیران این مجموعه در سمینارهای تخصصی برای کسب دانش و بهبود کیفیت محصولات، توسعه بین‌المللی دانش تئوری حوزه تلکام با تمرکز بر اپراتورهای موبایل، ارائه آکادمیک تجربه‌های همراه اول، شناساندن همراه اول به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور خاورمیانه به نخبگان علمی جهان و دعوت از آنها برای مشارکت در بهبود کیفیت تلکام در این کنفرانس شرکت کرده است.

بهداری در ادامه با اشاره به عناوین مقالات ایرانی ارائه‌شده در بیستمین دوره از کنفرانس مدیریت کیفیت برای توسعه سازمانی گفت: «پنج موضوع درباره بهبود کیفیت خدمات از سوی همراه اول در این کنفرانس ارائه شد. این موارد شامل خودارزیابی شرکت بر اساس مدل ساده‌سازی‌شده تعالی سازمانی EFQM – مطالعه موردی شرکت جیرینگ، ارزیابی نیروی انسانی در مدیریت کیفیت، در جست‌وجوی خلاء کیفیت خدمات در بخش تلکام، ارزیابی کیفیت روند مدیریت استراتژیک با استفاده از مدل تعالی ۴پی (۴p) و شناسایی نقاط قابل بهبود کیفیت خدمات آموزشی اداره کل آموزش همراه اول با استفاده از مدل Servqual بود.»

۲۵ شهریور- اولین حضوربانوان در مسابقات بازی‌های رایانه‌ای

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مراسم اختتامیه الکام گیمز اعلام کرد: «برای نخستین بار بانوان توانستند در مسابقه بازی‌های موبایلی شرکت کنند.» ناصر سعادت درباره میزان استقبال از این رویداد گفت: «از ۲۵۰۰ ثبت‌نام‌کننده در این رویداد ۱۲۰۰ نفر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

علاوه ‌بر این ۳۵ هزار نفر در پلتفرم موبایل بازی کردند.» به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای «از ۱۲ بازی میزبان این مسابقات شش بازی تولید داخل بودند»

۶ شهریور- پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با شعار حکمرانی داده‌ها برگزار می‌شود

پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با شعار حکمرانی داده‌ها در تاریخ پنجم آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود. دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش وزارت علوم و رئیس پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، با تاکید بر اهمیت داده‌ها در سازمان‌ها و کسب‌وکارها اعلام کرد: «پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با رویکرد «حکمرانی داده‌ها از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات» بنا دارد نگرش داده‌محور را در لایه‌های گوناگون سازمانی گسترش دهد.» سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، درباره سومین جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) به عنوان بخشی از این همایش اعلام کرد: «امسال در پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات این جایزه به محصولاتی که از جنبه‌های گوناگون علمی‌‌فناوری، سیاستی‌مدیریتی و نیز فرهنگی‌‌اجتماعی در بالاترین سطح باشند داده خواهد شد. در فرایند ارزیابی آن میزان اشتغال‌زایی و توجه به اصول علمی تولید محصولات فناورانه به شکل ویژه مورد توجه قرار خواهد گرفت.»۶ شهریور- پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با شعار حکمرانی داده‌ها برگزار می‌شود
پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با شعار حکمرانی داده‌ها در تاریخ پنجم آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود. دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش وزارت علوم و رئیس پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، با تاکید بر اهمیت داده‌ها در سازمان‌ها و کسب‌وکارها اعلام کرد: «پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با رویکرد «حکمرانی داده‌ها از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات» بنا دارد نگرش داده‌محور را در لایه‌های گوناگون سازمانی گسترش دهد.» سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، درباره سومین جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) به عنوان بخشی از این همایش اعلام کرد: «امسال در پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات این جایزه به محصولاتی که از جنبه‌های گوناگون علمی‌‌فناوری، سیاستی‌مدیریتی و نیز فرهنگی‌‌اجتماعی در بالاترین سطح باشند داده خواهد شد. در فرایند ارزیابی آن میزان اشتغال‌زایی و توجه به اصول علمی تولید محصولات فناورانه به شکل ویژه مورد توجه قرار خواهد گرفت.»

۱۳ شهریور- قوه قضاییه سرویس احراز هویت ارائه می‌‌کند

قوه‌قضاییه اعلام آمادگی کرد تا سرویس احراز هویت از طریق سامانه ثنا را در اختیار سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی قرار دهد. معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در مراسم رونمایی از سامانه امضای الکترونیکی و احراز هویت اعلام کرد: «با راه‌اندازی سامانه امضای الکترونیکی قوه قضاییه این فرصت را فراهم کرد که احراز هویت و امضای اوراق در هر مکانی که وکیل حاضر است امکان‌پذیر شود. این اولین باری است که در کشور یک سند امضاشده جابه‌جا می‌شود.» حمید شهریاری گفت: «ما این سرویس را روی کارت‌های هوشمند کانون وکلای دادگستری مرکز به وکلا ارائه دادیم و هم‌اکنون هزار وکیل دارای امضای الکترونیکی هستند. با توجه به زیرساختی که ما ایجاد کرده‌ایم می‌توانیم امکان احراز هویت را برای سایر سازمان‌ها فراهم کنیم. می‌توانیم امکان احراز هویت را از طریق توکن یا سامانه ثنا برای سایر دستگاه‌ها نیز مهیا کنیم.»

او در پاسخ به سوال خبرنگار پیوست که «آیا امکان دریافت امضای الکترونیکی از این قوه و قرار دادن آن روی کارت‌های هوشمند وجود دارد یا خیر» گفت: «امکان فنی آن وجود دارد، اما برای قرار دادن امضای شهروندان روی کارت هوشمند نیازمند تفاهم با ثبت احوال هستیم. البته تاکنون چندین جلسه در این زمینه برگزار شده است.»

۲۶ شهریور- ال‌جی از تلویزیون
۹۰ میلیون تومانی‌اش رونمایی کرد

تلویزیون W7 که بخشی از سری لوکس این برند کره‌ای موسوم به سیگنچر است در کنار یک یخچال ۴۰ میلیون‌تومانی، یک ماشین رختشویی ۱۴ میلیون تومانی و یک هواساز هفت میلیون تومانی از این سری رونمایی شدند که همگی از طراحی شاخص و متفاوتی در کنار چند ویژگی کلیدی بهره می‌برند.

تلویزیون W7 بخشی از مجموعه موفق OLED‌های این برند کره‌ای است که از طراحی blade-slim برای سری B7 و C7 ، Picture-on-Glass برای مدل‌های E7 و G7 و طراحی Picture-on-Wall برای W7 بهره می‌برند و ده‌ها جایزه در زمینه کیفیت و طراحی را تا کنون از آن خود کرده‌اند.

در این مراسم که در مجتمع چارسو در تهران برگزار شد قائم مقام مدیرعامل گلدیران اشاره کرد که فروشگاه ال‌جی در این مرکز خیابان جمهوری پرفروش‌ترین فروشگاه ال‌جی در بیرون از خود کره است و گفت ایرانی‌ها ذائقه خاصی برای خرید محصولات با کیفیت با طراحی متمایز دارند.

این سری از تلویزیون‌ها با بیش از ۲۰ جایزه و طراحی کاملاً جدیدش با ایده wallpaper TV افتخار فراوانی را نصیب ال‌جی کرده‌اند. W7 با ۷۷ اینچ باریک‌ترین تلویزیون جهان است و حتی جایزه معتبر رد دات را هم به ارمغان آورده است

۱۱ شهریور- یک اپراتور مجازی تلفن همراه دیگر وارد بازار شد

شرکت شاتل که در میان مردم به ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت مشهور است با رونمایی رسمی از سیم‌کارت‌های خود وارد بازار تلفن همراه شد. در این مراسم محمدحسن شانه‌ساززاده، رئیس هیات‌مدیره گروه شرکت‌های شاتل، با اعلام اینکه «صرفاً به دنبال فروش سرویس نیستیم» گفت: «برای اولین بار FMC یا همگرایی شبکه ثابت و موبایل را در کشور اجرا می‌کنیم.»

همچنین آرش کریم‌بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل، با اشاره به اینکه «تاکنون پنج مجموعه موفق به دریافت پروانه MVNO شده‌اند که به غیر از شاتل مابقی بانکی بوده‌اند» درباره مزیت شاتل موبایل بر سایر اپراتورهای مجازی گفت: «سایر اپراتورهای مجازی به نوعی خدمات اپراتورهای اصلی را بازفروش می‌کنند، اما ما برای ارائه خدمات متنوع هسته کامل شبکه را ایجاد کرده‌ایم.»

مدیرعامل شاتل موبایل درباره خدمات متمایز سیم‌کارت‌های آن نیز اعلام کرد: «انتقال باقیمانده دیتا، مدیریت ابری سیم‌کارت، حساب چندکاربره و تعرفه ویژه اینترنت از جمله خدمات متمایز شاتل موبایل است.»

سیم‌کارت‌های شاتل با پیش‌شماره ۰۹۹۸ و کد یک به بازار عرضه می‌شوند و خدماتی همچون VoIP، OTT و IPTV روی این شبکه ارائه خواهد شد. همچنین مشترکان سایر شبکه‌های تلفن همراه کشور می‌توانند با استفاده از ترابردپذیری به شبکه شاتل مهاجرت کنند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz