نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 45 گزارش ماه رنج‌نامه صفحه 54

قسمت بیست و یکم: کالای اصل و کالای تقلبی

ضمانت اعتماد

سه‌شنبه بود که ناگهان هوس کردم برای آی‌فون ۷م یک کیس چرم اورجینال بخرم. هر گیکی به هر حال تصمیم می‌گیرد هر از گاهی برای دلش هم که شده یک جایزه برای خودش بخرد.
اول از پایتخت قیمت گرفتم، گفتند بین ۲۳۰ تا ۲۵۰ هزار تومان. بعد دیدم دیجی‌کالا دارد با گارانتی اصالت و سلامت کالا همان را می‌فروشد و دست بر قضا تخفیف هم خورده و شده ۱۴۰ هزار تومان. اولش کمی ترسیدم چون از چند جا شنیده بودم جدیداً جنس‌های تقلبی دیجی‌کالا زیاد شده، حتی خودم هم یک نمونه از شارژر تقلبی‌اش را در توییتر دیدم، اما از آنجا که واقعاً تک‌قطبی ‌بودن و نبود رقابت پایاپای در ایران باعث می‌شود کاربرها فقط یک انتخاب داشته باشند، پس خودم را قانع کردم که شاید همه آن حرف‌ها دروغ بوده، چون از دیجی‌کالا بعید به نظر می‌آمد کنترل کیفی نداشته باشد و زود سفارش دادم.
کمی گذشت و با من از دیجی‌کالا تماس گرفتند و گفتند کالا در انبار موجود نیست و باید از طرف تامین‌کننده برایشان ارسال شود، پس برخلاف اینکه در سایت قرار بود چهارشنبه تحویل داده شود گفتند پنجشنبه، من هم مشکلی نداشتم و پذیرفتم، ولی‌ باز هم پشت تلفن داستان این اجناس تقلبی را گفتم و اپراتور دیجی‌کالا گفت نه آقا! اصلاً امکان ندارد، شما مطمئن باشید که جنس اصل می‌گیرید.
پنجشنبه شد و خریدم رسید! به مدت پنج دقیقه فقط مات و مبهوت به چیزی که رسیده بود نگاه می‌کردم تا باورم شود چه چیزی تحویل گرفته‌ام. جعبه کیس آن‌قدر کثیف و له‌ بود که انگار از رویش لودر رد شده، پلمب نبود و خود کالا به قدری تقلبی بود که می‌شد آن را در پایتخت یا چارسو با ۴۰، ۵۰ هزار تومان هم گرفت. یعنی‌ حتی تقلبی درجه یک هم نبود و بوی بد پلاستیک و نفت می‌داد.
من می‌دانستم که طبیعتاً دیجی‌کالا اینها را تولید یا وارد نمی‌کند و فقط یک فروشگاه است، اما باورم نمی‌شد که کنترل کیفیت دیجی‌کالا چنین جنسی را به عنوان اصل تایید کرده و برچسب تایید اصالت کالا رویش زده باشد. زود زنگ زدم به پشتیبانی و موضوع را با جدیت و عصبانیت با آنها در میان گذاشتم، گفتند پیگیری می‌کنند و حداکثر کاری که می‌توانند انجام دهند این است که بیایند کالا را مرجوع کنند و پولش را پس بدهند، آن هم نه همان روز، دوشنبه. چون در میانه تعطیلات عید بود، یعنی‌ بعد از چهار روز تازه به کار من رسیدگی می‌شد. واقعاً از شدت ناراحتی دیگر‌ نمی‌دانستم باید چه‌کار کنم. حالا که تقریباً از تقلبی ‌بودن کالا مطمئن بودم و آن حرف‌ها پیش آمده بود، گفتم من به هیچ وجه پولم را نمی‌خواهم. به اپراتور گفتم من سفارش کالا داده‌ام و این کالا در بازار موجود است، آن هم به وفور. من کالای سفارشی خودم را می‌خواهم نه پولم را، آن هم بعد از پنج روز.
چندبار بعد به دیجی‌کالا زنگ زدم و مدام برای من تیکت می‌زدند که یعنی شکایتم ثبت شده و می‌گفتند پیگیری می‌کنند. من هم شاید از سر ناچاری بالاخره به آنها گفتم این موضوع را پیگیری و رسانه‌ای‌ می‌کنم، اما باورشان نمی‌شد و فکر می‌کنم اهمیتی هم ندادند.
خودم یک کیس اصل چرم برای آی‌فون قبلی‌ام داشتم. شروع کردم به گرفتن عکس و مقایسه و اثبات تقلبی بودن و پس از اینکه بارها گفتند کالا به شما نمی‌دهیم و تازه بعد از تعطیلات پول‌تان را می‌دهیم، من هم عکس‌ها و داستان را روی توییتر به اشتراک گذاشتم و خیلی‌‌ها به توییتم توجه کردند و واکنش نشان دادند. تازه از آنجا بود که دیجی‌کالا داستان را کمی جدی‌تر گرفت.
بالاخره شنبه تماس گرفتند که ما دنبال کارتان هستیم و رضایت‌تان را جلب می‌کنیم و پیگیری می‌شود. آن فروشنده را هم جریمه می‌کنیم.
ولی‌ باز هم خبری نشد تا اینکه یکشنبه تماس گرفتم و گفتم من فردا کیسم را می‌خواهم. همین! دوشنبه هشت و نیم صبح با من تماس گرفتند که امروز حتماً کالا را برایم می‌فرستند، ساعت ۱۱ یک نفر‌ دیگر زنگ زد که تا قبل از ساعت سه برایتان کیس جدید ارسال می‌شود و عذرخواهی‌ کردند و گفتند این بار صد درصد اصل است. خیال‌تان راحت.
می‌دانم باورنکردنی است اما نزدیک‌های ساعت دو بود که یک پیک موتوری آمد و مرا صدا کرد و یک قاب دیگر تحویلم داد. شاید باورتان نشود ولی‌ عیناً همان بود. همان جنس و باز هم تقلبی! تمام دوستانم دورم جمع شده بودند و باورشان نمی‌شد. جالب اینکه پیک، پیک دیجی‌کالا نبود.
این بار قبل از اینکه با دیجی‌کالا تماس بگیرم به پیک گفتم: شما از دیجی‌کالا آمده‌ای؟ گفت نه از جای دیگر‌ هستم و دیدم دارد با کسی‌ پشت تلفن درباره ماجرا حرف می‌زند. گفتم این هم اصل نیست، من از شما بابت این کلاهبرداری شکایت می‌کنم و منتظر احضار به دادگاه باشید.
کسی‌ که پشت خط بود حرفم را شنید و به پیک گفت گوشی را بده به خود مشتری. مردی با صدای پر از استرس گفت آقا اینجا چندین نفر دارند نان می‌خورند، اگر به دیجی‌کالا بگویید اجناس جایگزین هم تقلبی است، همه ما را از نان خوردن انداخته‌اید.
گفتم: برادر من، شما هم داری سر مردم کلاه می‌گذا‌ری، کیس ۴۰ هزار تومانی را با منت ۲۰۰ هزار تومان و با تخفیف ۱۴۰ هزار تومان می‌دهی به مردم؟ این همه تا حالا به مردم جنس تقلبی فروخته‌اید چه کسی‌ جوابگوست؟ چرا، هم شما و هم دیجی‌کالا، پاسخگو نیستید؟
خواهش کرد و خیلی‌ مودب گفت هر کاری بگویید انجام می‌دهد، فقط اعلام رضایت کنید تا پنل‌ ما را در دیجی‌کالا مسدود نکنند.
گفتم من کیس اصلم را می‌خواهم و گفت هرچند تا بخواهید برایتان می‌آورم، فقط شما رضایت بده.
گفتم قبول، پایتخت دارد. به پیکش گفت برود از پایتخت بخرد و بیاورد و واقعاً همین کار را انجام داد و من بالاخره کیس اصلم را گرفتم، اما دوباره زنگ زد و گفت آقا راضی‌ باش و به دیجی‌کالا هم بگو که رضایت داده‌ای.
از او پرسیدم واقعاً این نانی که می‌خوری حلال است؟ خوردن دارد؟ او هم ادعا کرد که: من جنس با گارانتی اصالت کالا نمی‌دهم، من جنس با گارانتی سلامت می‌دهم و خود دیجی‌کالا می‌زند ضمانت اصالت. بارها قسم خورد و گفت ما هر دفعه هر محصولی را به مشتری می‌دهیم که در بازار موجود باشد، که لزوماً همیشه هم اصل نیست.
به هر حال خیلی‌ مودب عذرخواهی‌ کرد و‌ جنس را بالاخره با هر بدبختی‌ای بود به ما رساند. بعد از دیجی‌کالا زنگ زدند. به آنها دقیقاً عین آنچه را اتفاق افتاده بود گفتم، آنها هم قول دادند برخورد شود. در آخر پرسیدم تکلیف آن همه آدمی‌ که تا الآن محصولات شما را خریده‌اند، و این‌طور که معلوم است همه‌شان تقلبی بوده‌اند، و پول اصل داده‌اند چه‌ می‌شود؟ چون مثل من سر و صدا نکرده‌اند و توییتر نداشته‌اند پول‌شان و حق‌شان خورده می‌شود؟! چیزی به من نگفت ولی جوابش بماند با شما

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz