نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 41 گزارش ماه مجلس و آی‌تی صفحه 24

برنامه‌های سه وزیر جدید کابینه در زمینه فاوا چقدر قابلیت اجرا دارند

سه علامت سوال و یک شاخص

مانند اغلب روزهای پاییز امسال، هواشناسی پیش‌بینی کرده بود پایتخت شاهد گرمای هوا در سه‌شنبه ۱۱ آبان باشد اما تهران یک شهر و هزار نرخ است. آن روز، بهارستان توفانی بود. ماجرا از جریان ترمیم کابینه روحانی، برکناری سه وزیر ورزش و جوانان، ارشاد و آموزش و پرورش آغاز شد و با رای اعتماد وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهور در مجلس دهم خاتمه یافت. با این حال آنچه در میانه این رفت و آمد‌ها اتفاق افتاد، به سادگی خواندن یک جمله نبود.
فخرالدین دانش‌آشتیانی، مسعود سلطانی‌فر و سیدرضا صالحی امیری سه وزیری که در مجلس نهم نتوانستند از سد کلیدواژه «فتنه» گذر کنند اما در مجلس دهم پس از هشت ساعت هیاهو و بحث بالاخره بر صندلی وزارتخانه‌ها نشستند.
آیا این بار، رای آوری وزرا بر مبنای بررسی دقیق برنامه‌های این سه تن بود؟ مانند دوره‌های پیشین، پرداختن به این موضوع که در مدت‌زمان اندکی که از دولت یازدهم روحانی باقی مانده، این وزیران چه اهداف و فعالیت‌هایی در نظر دارند، به حاشیه رفت و بحث و جدل نمایندگان بر سر موضوعات نخ‌نماشده پررنگ شد.
به ‌خصوص بررسی برنامه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات که همیشه در بررسی صلاحیت وزیران مغفول می‌ماند. البته پیش از جلسه علنی، این برنامه‌ها در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرند اما نمی‌توان به قطعیت گفت به جزئیات هم پرداخته می‌شود.

به عمل کار برآید

پیش از صحن علنی مجلس وزیران پیشنهادی جلسات توجیهی‌ای با کمیسیون‌های تخصصی درباره بررسی برنامه‌های خود داشتند.
احمد مازنی نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی در خصوص جلسه کمیسیون فرهنگی با سیدرضا صالحی امیری به پیوست گفت:«در جلسه از او درخواست کردیم تا تعادل را در برنامه فرهنگی خود رعایت کند. تعادل به این معنا که حوزه فرهنگی وسیع و گسترده است. یک سر طیف فعالیت‌های فرهنگی، برنامه‌های قرآنی و سر دیگر مربوط به موسیقی و تئاتر است.»
او ساختار وزارت ارشاد برای مجموعه‌ای از ماموریت‌ها را متعادل ندانست و افزود:«بخشی از ماموریت‌‌ها دارای ساختار وسیع و گسترده هستند و بعضی از این ماموریت‌ها ساختار ضعیفی دارند. از جهت سرمایه انسانی هم به نظر می‌آید، تعادل برقرار نیست و از نظر برنامه‌هایی که در جامعه اجرا می‌شود نیز ناهماهنگی‌های محسوسی وجود دارد. ما از آقای صالحی امیری درخواست کردیم تعادل را هم در ساختار سازمان و هم برنامه رعایت کنند. او نیز قول داد تا آنجا که می‌تواند در فرصتی که برایش باقی‌ مانده است، حتماً به این توصیه عمل کند.»
مازنی در خصوص بررسی جزئیات برنامه بیان کرد:«در سایر بحث‌ها هم فرصتی نبود وارد جزئیات شویم اما آقای امیری در برنامه مکتوب‌ خود کمی به جزئیات پرداختند.»
درباره بررسی برنامه دانش‌آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، علیرضا سلیمی نماینده محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت:«در آن جلسه‌ها برنامه‌ها به صورت کلی بیان شد. ما سوالاتی مطرح کردیم و او جواب داد. اما بعد از اربعین قصد داریم جلسه‌ای با حضور ایشان برگزار کنیم و در خصوص برنامه‌های عملی‌شان درباره حقوق بازنشستگان، معوقات و حق تدریسی‌ها صحبتی داشته باشیم.»
قاسم احمدی لاشکی نماینده مازندران و عضو دیگر کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز برنامه دانش‌‌آشتیانی را روی کاغذ عالی توصیف و اظهار کرد:«مهم این است که چگونه این برنامه پیاده شود. البته معلوم است که افراد متخصصی در برنامه‌نویسی به ایشان کمک کرده‌اند. امیدواریم در اجرا نیز به دغدغه مهم معلمان از حوزه آموزش تا معیشتی توجه شود.»
از میان این سه وزیر، برنامه سلطانی‌فر وزیر ورزش و پرورش از منظر نمایندگان جامع‌تر بود.
رسول خضری نماینده سردشت و عضو کمیسیون اجتماعی در خصوص برنامه سلطانی‌فر گفت:«با توجه به اینکه ایشان در حوزه‌های مختلف ورزشی حضور داشتند، برنامه‌هایی هم که ارائه داده بودند، خوب و جامع بود. به نظر من اگر روی همین برنامه‌ها تمرکز کنند، در حوزه ورزش و جوانان تحول ایجاد می‌شود. به خصوص بخش جوانان که همیشه مغفول مانده است. اما من ایشان را فرد توانمندی می‌بینم.»
او افزود:«من به آقای سلطانی‌فر پیشنهاد کردم تا در اولین قدم خود در وزارت ورزش و جوانان به کمک مجلس، تشکیل مجلس جوانان را تصویب کند. در تمام کشورها بحث مطالبات جوانان را از مجلس جوانان دنبال می‌کنند. ۱۱۰ کشور به مدت ۶۰ سال این تجربه را دارند و ما نباید عقب باشیم.»
سلمان خدادادی نماینده آذربایجان شرقی و رئیس کمیسیون اجتماعی درباره جلسه با سلطانی‌فر و پرسش و پاسخ‌ها گفت:«یکی از سوالاتی که نمایندگان درباره وزارت ورزش و جوانان از آقای سلطانی‌فر پرسیدند، ضعف تشکیلات این وزارتخانه در شهرستان‌ها و حوزه انتخابیه‌ بود. به عنوان مثال شهرستانی که در کل ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، دو یا حتی یک نفر کارمند دارد. به طور طبیعی یک نفر نمی‌تواند به درستی مدیریت کند.»
از دیگر سوالاتی که نمایندگان در آن جلسه مطرح کردند، استفاده از ساختمان‌ها، امکانات و سالن‌ها و امکانات فیزیکی در شهرستان‌هاست که برخی آنها را اجاره می‌دهند و مردم باید به عنوان بخش خصوصی پول هنگفتی پرداخت کنند و نقش حاکمیتی دولت چیست. خدادادی پاسخ سلطانی‌فر را این‌گونه بیان کرد:«او در جواب گفت که خواستار نگاه جدید به ورزش و جوانان است. در آینده نیز می‌خواهد جوانان و ورزش را از هم تفکیک کند. آقای سلطانی‌فر در خصوص امکانات و سالن‌ها در شهرستان‌ها قول مساعد دادند.»
به گفته رئیس کمیسیون اجتماعی در نهایت نمایندگان توضیحات سلطانی‌فر را قانع‌کننده دانستند و در روز رای‌گیری به او رای اعتماد دادند.
با بررسی صحبت‌های نمایندگان می‌توان دریافت که فناوری اطلاعات اصلاً در پرسش و پاسخ نمایندگان نقشی نداشته و مغفول مانده است.

فناوری کجایی؟ دقیقاً کجایی؟

واقعیت این است که هیچ‌ گاه در بررسی برنامه وزیران، فناوری اطلاعات از اهمیت خاصی برخوردار نبوده. به خصوص وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان که مخاطبان آنها جوانان و نوجوانان هستند و علاقه‌مند به تکنولوژی. با اینکه در جلسات پرسش و پاسخ نمایندگان و وزرای انتخابی صحبتی از فناوری اطلاعات نشده است اما بندهایی را به توسعه فناوری اطلاعات اختصاص داده‌اند.
به همین جهت برنامه سه وزیر را در حوزه فناوری اطلاعات بررسی کردیم:
مسعود سلطانی‌فر: برنامه سلطانی‌فر به دو بخش ورزش و تربیت بدنی و امور جوانان تقسیم شده است. در بخش اول که مربوط به ورزش و تربیت بدنی است، اشاره‌ای به فناوری اطلاعات نشده. بخش دوم با عنوان امور ‌جوانان به سه فصل تقسیم می‌شود.
فصل اول به چالش امور جوانان پرداخته است. قسمت ۱۱ آن، گسترش فناوری اطلاعات را یکی از چالش‌های جوانان می‌داند. این جمله مبهم و کلی است و یک چرایی بزرگ دارد: چرا گسترش فناوری اطلاعات یک چالش است در حالی که می‌تواند یک فرصت باشد و حتی در این زمانه که فناوری اطلاعات به جزئی از زندگی مردم بدل شده است، چالش خواندن آن عجیب به نظر می‌رسد.
در فصل دوم این برنامه با عنوان راهبردها، سیاست‌های امور جوانان به شش راهبرد تقسیم شده است و هر راهبرد چند سیاست دارد.
در راهبرد چهارم، سیاست دوم آمده است:«زمینه‌سازی برای ایجاد شبکه‌های اجتماعی و تشکل‌های فراگیر جوانان.» این سوال مطرح می‌شود که زمینه‌سازی برای ایجاد کدام شبکه اجتماعی؟ در ایران هم شبکه اجتماعی خارجی وجود دارد و هم شبکه اجتماعی داخلی.
فصل سه از بخش دوم به برنامه‌های او اختصاص دارد که در خصوص فناوری اطلاعات در بند ۱۹ به تشکیل و تشویق تالار ایده‌پردازی جوانان از طریق فناوری الکترونیکی می‌پردازد. این جمله نیز مانند بقیه بندهای این برنامه به صورت کلی است و تعریف دقیقی از آنچه قرار است اجرا شود، وجود ندارد.
سیدرضا صالحی امیری: برنامه صالحی امیری پنج بخش است. قسمت پنجم آن به ۱۰ قسمت تقسیم می‌شود. عنوان بند چهارم از بخش پنجم توسعه زیرساخت‌های بخش فرهنگ است. در این قسمت به بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در توسعه آموزش‌ها و معارف دینی اشاره کرده است. این بند علامت سوالی ایجاد می‌کند که این عبارت به چه معناست و چگونه قرار است اتفاقی مساله‌ای رخ دهد.
بند ششم همین بخش با عنوان توسعه فناوری‌های نوین فرهنگی به سه قسمت الف و ب و ج تقسیم شده ‌است. در قسمت ج آمده است:«حمایت از توسعه فناوری‌های نوین فرهنگی در بخش خصوصی.» این عبارت نیز مانند باقی برنامه کلی و دارای ابهام است. وزارت ارشاد می‌خواهد در کدام قسمت به بخش خصوصی کمک کند؛ تولید محتوا، IPTV یا VOD؟
فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی: نکته مثبتی که در برنامه دانش‌آشتیانی وجود دارد این است که بخش جداگانه‌ای را به فناوری اطلاعات اختصاص داده. برنامه او ۱۳ بخش است و قسمت ۱۲ به فناوری اطلاعات اختصاص دارد.
در بند اول قسمت ۱۲ آمده است:«بازنگری در اقدامات انجام‌شده در زمینه بهره‌برداری از فناوری‌های نوین آموزشی و ساماندهی آنها در جهت افزایش اثربخشی فرایند یاددهی و یادگیری.» این پرسش مطرح می‌شود که اقدامات پیشین چه بوده و هم‌اکنون به‌طور دقیق چگونه بازبینی می‌شود و خروجی این برنامه چه خواهد بود. به نظر می‌رسد دوباره با یک علامت سوال مواجه خواهیم شد.
اما بند دوم این قسمت در مقایسه با برنامه بقیه وزیران قابلیت اجرایی شدن دارد. این بند به طراحی و تاسیس شبکه ملی «تدبیر و تعالی تعلیم و تربیت» با هدف تقویت بنیه کارشناسی آموزش و پرورش با عضویت استادان و کارشناسان ارشد تعلیم و تربیت و رشته‌های مرتبط (مجمع مشاوران مجازی) از طریق استفاده از ظرفیت فناوری‌های جدید اختصاص یافته است.
در خصوص چگونگی عملیاتی کردن این شبکه، محمود حبیبی معاون فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به پیوست گفت:«این بند جزو برنامه‌هایی است که در سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش بر آن تاکید شده و در حال حاضر وجود ندارد ولی با روی کار آمدن آقای دانش‌آشتیانی و مشورت حوزه‌های مختلفی که درگیر هستند، ایجاد خواهد شد. البته زمان مشخصی برای عملی شدن آن تعیین نشده است.»
به قول نمایندگان این برنامه‌ها در کاغذ بسیار خوب هستند و حتی برخی از بندهای این برنامه‌ها بسیار کلی است و مشخص نیست چگونه عملی خواهند شد. زمان زیادی هم برای این سه تن باقی نمانده است. باید منتظر ماند و دید آنها چگونه در این ‌مدت‌زمان کم، به برنامه‌های خود عمل می‌کنند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz