نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 51 گزارش ماه پرونده - گزارش‌ماه صفحه 35

بقای اینترنت ثابت در گرو اصلاح نظام تعرفه‌گذاری است

کشور ما با آمدن سرویس‌ دایال‌آپ بود که با اینترنت آشنا شد. به دنبال آن سرویس ADSL توسط شرکت‌های بخش خصوصی راه‌اندازی شد، اما توسعه آن کم و بیش با مقاومت مخابرات برای دادن امکانات یا هر نوع همکاری جدی همراه بود. البته این مقاومت مخابرات زیاد طول نکشید و خودش نیز دست به ارائه سرویس ADSL زد.
رشد سرویس‌های ADSL با افزایش بازیگران آن قابل توجه بود و حالا طبق آمارهای غیررسمی حدود هشت میلیون کاربر ADSL در کشور وجود دارد. اما رشد کاربران این شبکه طی سال‌های‌ اخیر با کندی مواجه بوده است. با استفاده روزافزون مردم از اینترنت همراه و ظهور تکنولوژی‌های جدید مانند FTTx، VDSL، TD-LTE و… که سرعت و کیفیت ارتباطات آنها بسیار بالاتر است نیاز به ارتقای شبکه زیرساخت زمینی کشور بیش از پیش احساس می‌شود.
شبکه ملی ارتباطات در بستر اصلی خود با هزینه مردم کشور ساخته شده است و ایجاد تعداد زیادی از شبکه‌های ارتباطی زمینی چیزی جز اسراف سرمایه‌های ملی نخواهد بود. به نظر می‌رسد ارتقای این شبکه باید به صورت پروژه‌ای ملی و با سرمایه‌گذاری همه بازیگران این صنعت صورت بگیرد و امکان استفاده مشترک از آن برای تمام بازیگران فراهم شود. در این حالت بسیاری از هزینه‌های غیرضروری کاهش پیدا می‌کند و شبکه‌ای یکپارچه و توسعه‌یافته می‌تواند با هزینه مشترک بخش خصوصی، مخابرات و زیرساخت در سراسر کشور با مختصات و تکنولوژی روز توسعه یابد. لازمه این مساله تعامل بین شرکت زیرساخت و شرکت مخابرات ایران به عنوان شبکه‌گذار و مالک شبکه زمینی، اپراتورها و شرکت‌های FCP به عنوان تولیدکنندگان و فروشندگان محصول نهایی به مشتریان برای ارتقای شبکه موجود است.
در حال حاضر به نظر می‌رسد بهترین راه ممکن برای استفاده بهینه از زیرساخت موجود همکاری شرکت مخابرات با شرکت‌های FCP جهت ارائه سرویسADSL و VDSL باشد. با استفاده از این همکاری شرکت مخابرات می‌تواند از پورت‌های خالی خود کسب درآمد کند و هزینه توسعه و مدرن‌سازی شبکه از طریق سرمایه‌گذاری مشترک تامین شود. به نظر می‌رسد مصوبه ۲۶۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در رابطه با بیت استریم نیز گامی مثبت در همین راستا بوده است.
درآمد بازیگران این حوزه نیز یکی دیگر از دغدغه‌های این بازار است. هم‌اکنون ۱۷ پروانه FCP در کشور صادر شده که دارندگان آن امکان ارائه خدمات ثابت در سراسر کشور را دارند. با بررسی قیمت‌ها و هزینه‌های تمام‌شده آنها به نظر می‌رسد میانگین آرپوی کشوری این شرکت‌ها از متوسط هزینه‌ آنها فاصله‌ معناداری ندارد. همین مساله امکان توسعه و سرمایه‌گذاری آنها و سرعت توسعه و ایجاد اشتغال تعهدشده در برنامه دولت را محدود می‌کند.
از سوی دیگر در سال‌های اخیر با آزاد شدن فناوری و تکنولوژی‌های جدیدی مانند ۴G، سرعت و کیفیت شبکه موبایل به سرعت در حال افزایش است. با توجه به قیمت کم این سرویس‌ها در مقایسه با سرویس‌های ثابت مشتریان زیادی به سمت آنها جذب شده‌اند. این در حالی است که در اکثر کشورها قیمت اینترنت ثابت از اینترنت همراه کمتر است. البته رشد بیشتر مصرف اینترنت همراه نسبت به ثابت به دلیل رشد تکنولوژی و گسترش تلفن‌های هوشمند روندی جهانی است، اما متاسفانه به دلیل نبود نظارت درست بر قیمت‌گذاری توسط سازمان‌های مربوطه این مساله در ایران منجر به سلطه اپراتورهای تلفن همراه بر بازار و ایجاد رقابت ناسالم با سایر شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی شده است.
به عنوان مثال در ترکیه هزینه یک سرویس نامحدود اینترنت ثابت بر بستر ADSL با هزینه یک بسته اینترنت همراه با حجم محدود هشت گیگابایت تقریباً برابر است. در کشور انگلستان همان سرویس نامحدود اینترنت ثابت معادل بسته اینترنت همراه با حجم چهار گیگابایت است. البته در اکثر این موارد سرویس‌های ارزش افزوده در سرویس ثابت ارائه می‌شود. بنابراین اینترنت ثابت در اکثر کشورها به صورت نامحدود و اینترنت همراه با حجم محدود ارائه می‌شود. کاربران نیز ترجیح می‌دهند، در صورت بالا بودن حجم مصرف‌شان، از اینترنت ثابت بیشتر از همراه استفاده کنند. ضمن اینکه روی سرویس‌های ثابت خدمات ارزش افزوده متعددی ارائه می‌شود.
مقایسه‌ای بین میزان مصرف پهن باند ثابت بین سه کشور ایران، ترکیه و انگلیس را در جدول زیر می‌توان مشاهده کرد.
بر اساس مطالب عنوان‌شده راهکار FCPها برای باقی ماندن در این بازار اصلاح قیمت‌گذاری سرویس‌های ثابت و همراه و تعیین نحوه تعامل بین شرکت مخابرات ایران و FCPها بر سر شبکه موجود و ارتقای آن است. در صورت تحقق چنین شرایطی بازار اینترنت نیز رونق می‌گیرد و فرصت‌های شغلی در حوزه آی‌تی افزایش خواهد یافت. بنابراین آینده سرویس‌هایADSL ،VDSL و به طور کلی سرویس‌های ثابت مشروط به تعاملات و اصلاحات فوق و بهره‌برداری صحیح از شبکه زمینی (به عنوان سرمایه‌ای ملی با قابلیت بالا و امکان مدرن‌سازی) خواهد بود.

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz