نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 47 گزارش ماه گزارش ماه صفحه 43

اقتدار با هزینه بالا

محمود واعظی زمانی سکان هدایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به دست گرفت که از یک ‌سو، تحت تاثیر سیاست‌های دولت‌های نهم و دهم، این وزارتخانه مثل شیر بی‌یال و دمی می‌ماند که جز نام بزرگ چیز دیگری نداشت، شرکت مخابرات ایران خصوصی و سازمان فضایی ایران به نهاد ریاست جمهوری الحاق شده بود، سازمان فضای مجازی بخشی از امکانات وزارتخانه و از جمله پژوهشکده ارتباطات را در اختیار داشت یا تصرف کرده بود، شورای عالی فضای مجازی و شورای رقابت با ورود به عرصه مقررات‌گذاری در حوزه ارتباطات فضا را برای این وزارتخانه به‌ ویژه سازمان تنظیم مقررات تنگ و نامطمئن کرده بودند و البته در سایر بخش‌ها هم وضع بهتر نبود. شرکت زیرساخت هنوز استراتژی و راهبرد جدید خود را پیدا نکرده بود و شرکت پست، فرودگاه پیام، موزه پست و… نیز به سختی و با زیان اداره
می‌شدند.
از سوی دیگر شرکت مخابرات خصوصی شده بود و افراد زیادی که غالباً مخالفان خصوصی‌سازی بودند اطلاعات نادرست راجع به نحوه واگذاری، مدیریت این شرکت، تعامل با بخش خصوصی، تعرفه‌ها و سایر زمینه‌ها به وزیر جدید داده بودند که قبل از ورود ایشان به وزارت در مصاحبه‌ها و رفتارشان آشکار شد و این دیدگاه جهت‌دار تا مدت‌ها ادامه پیدا کرد. تعرفه‌های مخابراتی به‌رغم تورم بالای کشور با هدف تضعیف مخابرات خصوصی‌شده به سال ۱۳۸۲ بازگشت داده شد، دانشگاه علمی و کاربردی مخابرات به تصرف درآمد، شبکه زیرساختی مخابرات مورد تهدید قرار گرفت و ده‌ها مشکل دیگر برای این شرکت پدید آمد.
دکتر واعظی با حضورش توانست اقتدار دهه‌های ۶۰ و ۷۰ را به وزارتخانه برگرداند و با استفاده از توان مدیران همان دو دهه و برخی مدیران وقت وزارت، سنگرهای از دست رفته را یکی بعد از دیگری پس بگیرد و انصافاً این اقدامات خواست عمومی کارکنان و البته بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم بود. او هر چند در این زمینه خوب عمل کرد، در تعامل با شرکت مخابرات ایران اصلاً موفق نبود و بی‌تردید بیشترین آسیب‌های بخش ارتباطات ناشی از تضعیف شرکت مخابرات ایران بوده است. البته از یک سال گذشته، با تفاهم ایجادشده، قطار توسعه این بخش نیز به ریل خود بازگشته، لیکن جلوگیری از روند توسعه در سه سال اول نیازمند ۱۰ سال کار شبانه‌روزی است که البته امیدواریم با همت مدیران و کارکنان جبران شود.
اما وزارت ارتباطات در سایر بخش‌ها هم موفقیت‌های خوبی داشته است: پایان انحصار نسل‌های سه و چهار تلفن همراه و صدور مجوز فعالیت برای سایر اپراتورها، که استقبال بی‌سابقه مردم از اینترنت پرسرعت را در پی داشته است، افزایش پهنای باند اینترنت بین‌اللمل و داخلی در حد مورد انتظار و بیشتر که مورد انتقاد نمایندگان مجلس قبل هم واقع شد و راه‌اندازی فازهای ۱و۲ شبکه ملی اطلاعات، توسعه کاربرد شبکه‌های اجتماعی و تا حدودی نهادینه کردن کاربرد فضای مجازی در اطلاع‌رسانی، تبلیغات و کسب‌وکار جدید، مقررات‌گذاری و مدیریت مبتنی بر مقررات جدید در بخش ارتباطات، توسعه نسبی ارتباطات روستایی، توسعه تحقیقات کاربردی، حرکت به سمت بومی‌سازی ماهواره و خروج پست و پست‌بانک از زیان‌دهی از نکات برجسته عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دوره چهارساله وزارت محمود واعظی بوده است که باید در چهار سال دوم دولت تدبیر و امید کامل شود. به نظر می‌رسد در همه بخش‌های پیش‌گفته تداوم برنامه‌ها و حتی بازنگری و اصلاح روش‌ها ضروری باشد، چرا که برای توسعه کشور چاره‌ای جز توسعه تمام و کمال بخش ارتباطات نیست. برای مقابله با فساد اداری، رشوه و سوءاستفاده، حفظ محیط زیست، اشتغال، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها، بهداشت و درمان عمومی، آموزش فراگیر و… باید ارتباطات و دولت الکترونیکی توسعه یابد و خوشبختانه این تفکر در بین مسئولان به خوبی پذیرفته شده است.
وزارت ارتباطات می‌توانست کارنامه خود را کامل‌تر کند به شرط آنکه در چند زمینه به خواست افکار عمومی، تذکر رسانه‌ها و دیگر کارشناسان و دلسوزان توجه می‌کرد. بخش مخابرات کشور در سه سال اول وزارت آقای واعظی آسیب جدی دید و هیچ‌ کس به این مساله توجه نکرد که شرکت مخابرات ایران پیشران توسعه ارتباطات کشور است. اشتغال و تحرک و توسعه شرکت‌های تولیدکننده و ارائه‌دهنده خدمات ارزش افزوده به توسعه و تحرک مخابرات وابسته است و اگر این شرکت رونق نداشته باشد، دیگر صنایع وابسته می‌میرند. خوشبختانه امروز شرایط متفاوت شده و اگر اندک توجه‌ای بشود، در چهار سال آینده می‌توانیم شاهد تحرک بیشتری در کل بخش باشیم.
نظام تعرفه‌گذاری ما نیازمند اصلاح است. هنوز تعرفه‌گذاری در کشور بر پایه دیدگاه‌های کارشناسی ۳۰ سال گذشته انجام می‌شود، ادامه این روند نمی‌تواند پایدار باشد. باید خدمات خوب و با کیفیت بالا ارائه و هزینه‌های متعارف نیز دریافت شود. شعار خدمات ارزان که غلط و غیرکارشناسانه است باید جای خود را به خدمات خوب و تعرفه مناسب و رقابتی بدهد.
از دیگر فعالیت‌هایی که باید در چهار سال آینده مورد تجدید نظر قرار گیرد نظام مجوزدهی است. بی‌تعارف، این شیوه که در جامعه ما به فله‌ای معروف شده است، نه از تنها منجر به توسعه نمی‌شود بلکه موجب رشد شرکت‌های زیرپله‌ای و کاغذی می‌شود که بدون اینکه به توسعه ارتباطات و اشتغال کمکی کند برای تعداد انگشت‌شماری سودهای کلان به دنبال دارد.
به نظر می‌رسد اگر طی چهار سال گذشته تمرکز وزیر ارتباطات بر بخش ارتباطات بیشتر بود و کمی از سفرهای پرتعداد خارجی و تشریفات اضافی پرهیز می‌کرد، امروز با بخش ارتباطاتی به مراتب قوی‌تر و علمی‌تر مواجه بودیم.
به هر تقدیر برای همه کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آرزوی توفیق دارم و امیدوارم در دولت دوازدهم همه با هم یکدل و همزبان به توسعه ارتباطات کشور بیندیشند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz