نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 48 باشگاه مدیران استارت‌آپ صفحه 66

«بن پلنت» استارت‌آپی که نسل نو را با رویش بذر آشتی می‌دهد

گیاهی بکار؛ درختی قطع نکن

بن پلنتزمینه کاری: پرورش گل و گیاه
نیروی انسانی:  ۳ نفر
سال تاسیس: ۱۳۹۴

دوره‌ای علاقه و سرگرمی پدربزرگ و مادربزرگ‌هایمان کاشت بذر، لذت برای روییدن آن و نگهداری از گیاهان بود. روزها از پس هم گذشتند. علایق و سرگرمی‌ها نیز تغییر کرد. به مرور دار و درخت‌های باغچه‌ها به گلدان‌های آماده در گلخانه‌های گوشه خانه‌ّهای آپارتمانی خلاصه شد. دیگر حس خوب کاشت بذر و لذت رویش آن را نسل جدید تجربه نکرد؛ حالا نسل ما به جای اینکه درختی بنشاند اغلب تقویم و دفترچه‌ای فراموش‌شده هدیه می‌گیرد که درختی قربانی‌اش شده است.
در چنین روزگاری، در یک روز گرم تابستانی، قراری با جوانان استارت‌آپی گذاشتیم که عقیده دارند «محصول‌شان مردم را با جوانه زدن بذر و به وجد آمدن برای روییدن گیاه» آشتی می‌دهد.
ایده استارت‌آپ «بن پلنت» بسیار ساده است. ارائه گلدان‌های رنگی پلاستیکی در ۱۲ رنگ که برای نگه داشتن رطوبت خاک چوپ‌پنبه‌ای به عنوان در روی آنها قرار دارد و گلدان‌ها حاوی بذرهای مختلف، کیت کاشت بذر، دفترچه راهنما، کیسه خاک و پوکه است. شرکت‌ها به عنوان هدیه تبلیغاتی و مردم به عنوان کادو یا به صورت شخصی می‌توانند از این گلدان‌ها بهره ببرند.
وقتی برای گفت‌وگو قرار شد به کارگاه‌شان در بزرگراه فتح برویم، تصور ما از کارگاه محیطی بسته و مملو از میز و گلدان و بذر و کارگران مشغول به کار بود. اما آنچه در واقعیت دیدیم تنها یک میز در وسط کارگاه بود که چند گلدان و بذر و کیسه خاک روی آن قرار داشت و با سه پسر جوان لبخند به لب روبه‌رو شدیم که با اشاره به میز می‌گفتند استارت‌آپ همین است دیگر!
علی افرا، شاهین اسفندیاری و محمد افرا از خردادماه ۹۴ فعالیت‌شان را آغاز کردند. استارت‌آپ گردی این ماه را به این تیم اختصاص دادیم، زیرا به نظر می‌رسد به زودی قرار است از شرکت‌هایی مانند اسنپ هدایای تبلیغاتی متفاوتی دریافت کنیم. هدایایی که سازندگانش طی سه سال فعالیت خود اتفاق‌های زیادی را تجربه کرده‌اند.

سال اول، آشنایی و رونق

با اینکه علی و محمد پسرعمو هستند، اما در ابتدا علی و شاهین با یکدیگر آشنا شدند و استارت آغاز این کار را زدند. شاهین مدیر گرافیک و طراحی دانش‌آموخته رشته گرافیک است. او در مورد فعالیت‌های پیشین خود گفت:«من همه کاری انجام می‌دادم، اما فعالیت اصلی‌ام در حوزه تبلیغات بود. ابتدا در یک شرکت بسته‌بندی طراحی می‌کردم، اما همیشه دوست داشتم کاری را برای خودم شروع کنم. به همین دلیل با دوستان خود شرکت تبلیغاتی راه انداختیم. پس از مدتی به چند دلیل که یکی از آنها اقتصادی بود شرکت تعطیل شد.»
علی در رشته عمران و مدیریت تحصیل کرده و در حوزه شیشه و پنجره مشغول فعالیت است. او به کارهای فنی علاقه دارد و حرفه‌ای است.
این دو برحسب تصادف و همکاری در یک پروژه با یکدیگر آشنا می‌شوند. شاهین در مورد مزیت هم‌تیم بودن با علی گفت:«علی نقطه مقابل من است. من اهل حساب و کتاب نیستم و فقط از طراحی و هنر سر درمی‌آورم. اما علی حساب و کتاب بسیار دقیقی دارد و اهل فن است. چنین فردی در کنار من تیم استارت‌آپ‌مان را تکمیل می‌کرد. به علاوه اینکه علی در کار تولیدی و کارگاهی هم حرفه‌ای است.»
شاهین در مورد ایده اولیه بن پلنت تعریف کرد:«من عاشق گل و گیاه هستم و همیشه قصد داشتم فعالیتی در این زمینه داشته باشم. طی مدتی هم که با شرکت‌ها در ارتباط بودم فهمیدم هدیه مساله مهمی است. شرکت‌ها همیشه درگیر این هدایای تبلیغاتی هستند و تقویم و سررسید برای آنها دیگر جذابیتی ندارد. به همین دلیل این ایده به ذهنم رسید، اما همواره به دنبال کسب و کار به صورت B2B نبودم و می‌خواستم کسب و کار B2B راه‌اندازی کنم. پیش از آنکه با علی آشنا شوم در مورد گل و گیاه و کاشت بذر جست‌وجو و تحقیقات بسیاری کردم.»
ارائه این گلدان‌ها ایده جدیدی نیست و نمونه خارجی دارد. شاهین در این مورد گفت:«شرکت‌های خارجی سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کنند اما ما سعی کردیم کار متفاوتی ارائه دهیم. به همین دلیل از یکی از دوستان خود در انگلیس درخواست کردیم نمونه خارجی برایمان ارسال کند تا مقایسه کنیم و ببینیم در این بسته‌بندی چه چیزی استفاده می‌کنند. متوجه شدیم آنها با قضیه بسیار راحت برخورد می‌کنند. به این صورت که بسته‌بندی‌های گلدان‌ها بسیار ساده است و پس از فروش از مشتری پرس و جو نمی‌کنند که آیا بذر عمل آمده یا نه.»
او در مورد تفاوت طرح خودشان با شرکت‌های خارجی گفت:«در ابتدا کارمان بسیار مشکل بود، زیرا کار ما اجزا و شکل ظاهری خاصی ندارد، اما می‌خواستیم خاص باشیم، به همین دلیل قالب گلدان‌ها را خودمان ساختیم و ساخت قالب‌ها هفت هشت ماه به طول انجامید، سپس شرکت‌های مخصوص تزریق این کار را انجام دادند. سعی کردیم به لحاظ بسته‌بندی کامل و زیبا باشیم.»
اما برای آغاز کار خود و خرید تجهیزات با مشکل سرمایه مواجه بودند. علی، مدیر تولید مجموعه، در مورد شروع کار بن پلنت گفت:«در ابتدا دل خود را به دریا زدیم و با قرض و چک قالب و تزریق را انجام دادیم، چون این مرحله از کار خیلی هزینه‌بر بود. کم‌کم سرمایه جمع‌آوری کردیم. فکر کردیم مردم بسیار استقبال می‌کنند و می‌توانیم با فروش سری اول هزینه اولیه را به دست آوریم. در این راه شانس آوردیم و شرکت‌های بسیاری مانند رب آتا و ایران اویل به عنوان مشتری اول از ما خرید کردند و تا حدودی هزینه‌هایمان تامین شد.»
پس از ساخت گلدان‌ها و بسته‌بندی، زمان فروش آنها فرا رسیده بود.
محمد، مدیر فروش و مالی، تحصیل‌کرده رشته مکانیک است. او پیش از همکاری با تیم بن پلنت نیز کار فروش انجام می‌‌داد. محمد سال اول در بازاریابی و فروش بسیار به علی و شاهین کمک کرد. او در مورد این همکاری گفت:«وقتی برای اولین بار تزریق را انجام دادند من خیلی اتفاقی پیش علی آمدم و با شاهین آشنا شدم. البته قصد نداشتم با تیم‌شان همکاری کنم. فقط قصد داشتم کمک کنم. به همین دلیل در سال اول یک جعبه از محصولات گرفتم و هر روز هشت صبح به تمام شرکت‌های تولیدی مختلف و کارخانه‌ها مانند پارس‌آنلاین و شرکت توسن سر می‌زدم. روزی که به توسن رفتم نگهبان به من گفت باید با مدیر هماهنگ کنی، اما من زیاد اهمیت نمی‌دادم و بدون وقت قبلی به دفاتر شرکت‌های بزرگ می‌رفتم.»
او برای فروش محصولات پیگیری‌های فراوانی کرد و هیچ گاه تسلیم نشد. محمد در مورد نحوه فروش گلدان‌ها گفت:«متاسفانه برای مدیران شرکت‌ها به دلیل مشغله کاری جذاب بودن یا نبودن هدیه تبلیغاتی اهمیتی ندارد، به همین دلیل من مدام پیگیری می‌کردم. به فشار از پایین و لابی‌گری از بالا اعتقاد بسیاری داشتم و دارم. سال اول مشتری‌های خوبی داشتیم، زیرا این هدیه تبلیغاتی برای همه شرکت‌ها جذاب بود.»
وقتی تیم فعالیت خود را آغاز کرد، پدر علی کارگاهی را که هم‌اکنون در آن کار می‌کنند در اختیارشان قرار داد. شاهین درباره این مکان گفت:«پدر علی به ما اجازه داد در این مکان فعالیت کنیم تا زمانی که کسب و کارمان جان بگیرد و بتوانیم کارگاهی دیگر برای خودمان اجاره کنیم. ما فعلاً به صورت موقت در اینجا کار می‌کنیم.»
تیم استارت‌آپ «بن پلنت» در سال اول ۱۰ هزار محصول فروخت. اما در سال دوم با اتفاق‌هایی مواجه شد که مجبور شدند برای مدتی کار را متوقف کنند.

پدر علی افرا برای اینکه کسب و کارشان جان بگیرد،کارگاه را در اختیارشان گذاشت و آنها به صورت موقت آنجا هستند.

سال دوم، آغاز بحران

سال ۹۵ سال «بن پلنت» نبود. محمد در سال نو با بسیاری از مشتریان تماس گرفت تا در مورد کیفیت محصول سوال کند. آنها گفتند بسیاری از بذرها جوانه نزدند و با مشکل برخورد کردند. او در این مورد توضیح داد:«گیاه زنده است و جوانه زدن بذر به فردی که آن را می‌کارد بستگی دارد. زیرا باید به گیاه محبت کرد تا ضریب عمل‌آوری آن دو برابر شود. اما کم‌کم فهمیدیم برای کاشت بذر و رویاندن آن مشکلی داریم. شرکت‌ها هم خیلی به ما لطف داشتند که اعتراضی نکردند، شاید فکر می‌کردند ما تازه شروع به کار کرده‌ایم و زمان می‌برد تا در زمینه خود حرفه‌ای شویم.»
شاهین در مورد توقف موقتی کار گفت:«سال اول قرار گذاشته بودیم به دو صورت کار کنیم. اول برای شرکت‌های تبلیغاتی و سپس فروش در شهر و فروش به مردم. سال اول محصول خود را به شرکت‌ها فروختیم. سپس تعداد بالایی ساختیم تا در شب عید بین مغازه‌ها توزیع کنیم، پس از تماس شرکت‌ها هم تصمیم گرفتیم فعلاً فعالیت را متوقف کنیم، زیرا خیلی زحمت کشیدیم و نمی‌خواستیم جوانه نزدن بذرها تبلیغ منفی برای ما شود.»
علی در ادامه صحبت‌های شاهین ادامه داد:«ما خاک را کیلویی ۱۰ هزار تومان می‌خریدیم. بهترین نوع بذرها را انتخاب می‌کردیم. واقعاً با سرمایه اندک بهترین‌ها را برمی‌گزیدیم و نمی‌خواستیم زحمت‌هایمان به هدر رود.»
تحقیقات خود را آغاز کردند. به گفته شاهین و علی، آنها در زمینه کشاورزی و بذر و نحوه کاشت، مقاله‌ها و کتا‌ب‌های بسیاری مطالعه و در اینترنت جست‌وجو کردند. کار تحقیقاتی آنها شش هفت ماه به طول انجامید. شاهین در مورد نتیجه بررسی‌هایشان گفت:«ما حتی با کشاورزها نیز صحبت کردیم، اما در حیطه کاری آنها نبود و نتوانستند به ما کمکی کنند. هرچقدر تحقیق می‌کردیم به در بسته برمی‌خوردیم تا اینکه نمونه خارجی را نیز بررسی کردیم و فهمیدیم بسته‌بندی ما با آنها یک تفاوت اساسی دارد. آنها در بسته‌بندی‌های خود کیت کاشت بذر قرار می‌دهند.»
علی در توضیح بیشتر کیت کاشت بذر گفت:«این قرص‌ها هلندی هستند. آنها را در آب قرار می‌دهیم و پس از مدتی حجیم می‌شوند. بذر را در آن قرار می‌دهیم. این کیت کاشت به جوانه زدن بذرها کمک می‌کند.»
محمد در مورد نتیجه اضافه کردن کیت کاشت بذر به بسته‌بندی گفت:«این قرص را که اضافه کردیم، بیش از ۹۶ درصد بذرها جوانه زدند. چهار درصد را هم که عمل نکرده به احتمال زیاد بیش از اندازه آب داده‌اند و کپک زده است. به همین دلیل بذر اضافی در بسته‌بندی قرار دادیم تا در صورت خراب شدن بذر اول از بذر دوم استفاده کنند.»
تیم علاوه بر بذر، دفترچه راهنما را نیز چندین بار تغییر داد. علی در مورد تغییرات در دفترچه راهنما گفت:«این دفترچه از ادغام صد دفترچه راهنما و تجربه خودمان نوشته شده است. محصولات را که می‌فرستیم از بازخورد مردم می‌فهمیدیم که دفترچه راهنما چه مشکلی دارد. سری اول دفترچه‌ها عکس نداشت. مجبور شدیم عکس اضافه کنیم. اگر برای فردی سوال پیش می‌آمد یا در مطلبی ابهام وجود داشت، در ویرایش بعدی برطرفش می‌کردیم. در سری جدید دو بند را ویرایش کرده‌ایم و مدام در حال به‌روزرسانی هستیم.»
در سال دوم این سه نفر همزمان با برطرف کردن مشکلات، درگیر ساخت سه چهار محصول دیگر مانند تراریوم بودند. به گفته شاهین برخی از آنها تبلیغاتی هستند و برخی دیگر در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند. آنها قصد دارند در سال ۹۶ علاوه بر پکیج گلدان، محصولات دیگر نیز عرضه کنند.

سال سوم، چشم به راه اتفاق‌های خوب

تیم استارت‌آپ «بن پلنت» وارد سال سوم شد و پس از کشف مشکل خود و برطرف کردن آن به صورت جدی فعالیتش را دوباره آغاز کرد.
بزرگ‌ترین تغییر در سال جدید فعالیت‌شان ورود محمد به تیم بود. در این دو سال محمد به صورت منسجم و به عنوان عضوی ثابت در گروه نبود. او در مورد شروع همکاری گفت:«تصور می‌کردم این فعالیت آینده دارد و کار نو و جالبی است، به همین دلیل از ابتدای سال ۹۶ وارد تیم شدم و با شاهین و علی صحبت کردیم و خیلی سریع کار خود را به عنوان بازاریاب و فروش آغاز کردم.»
شاهین در مورد این شراکت گفت:«من در بخش طراحی بودم، علی در بخش تولید بود، اما در فروش ضعف داشتیم. با ورود محمد تیم ما تکمیل شد. البته ما خیلی آرام پیش می‌رویم و نمی‌خواهیم با سرعت پیشرفت کنیم. مطمئنم امسال اتفاق‌های خوبی برای ما رخ می‌دهد.»
حال که به قولی فعالیت استارت‌آپ «بن پلنت» روی غلتک افتاده است، آنها قیمت ۳۲ هزار تومان را برای فروش گلدان‌ها تعیین کرده‌اند. اما کار این سه تن یک ضعف بزرگ دارد. هیچ درگاه و سایتی به سفارش و پرداخت آنلاین یا حتی معرفی کامل خود اختصاص نداده‌اند. از بین شبکه‌های اجتماعی نیز فقط در اینستاگرام حضور دارند. البته شاهین در این مورد گفت:«ما بیشتر به برقراری ارتباط چهره به چهره اعتقاد داشتیم. درست است که سه سال از فعالیت ما می‌گذرد، اما همه چیز برایمان تازگی دارد و اخیراً نیز صفحه اینستاگرام را راه‌اندازی کرده‌ایم. سال گذشته وقت خود را صرف رفع مشکلات کردیم و امسال بر تبلیغات تمرکز می‌کنیم.»

علی می‌گوید خاک را کیلویی ۱۰ هزار تومان می‌خریدند و بهترین نوع بذرها را انتخاب می‌کردند.

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz