نسخه فیزیکی

  • شهر کتاب مرکزی تهران – خیابان دکتر شریعتی – بالاتر از خیابان استاد مطهری – نبش کوچه کلاته – فروشگاه مرکزی شهر کتاب
  • شهر کتاب کاشانک نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه راه آجودانیه
  • نشر ثالث خیابان کریم‌خان زند، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۵۰
  • شهر کتاب سعادت آباد انتهای خیابان ایران‌زمین، جنب فرهنگسرای ابن‌سینا، شهر کتاب ابن‌سینا
شماره 45 باشگاه مدیران استارت‌آپ صفحه 68

دیدار بهاری با کیکِ‌ خونه که کیک خانگی را آنلاین می‌فروشد

خانه زنجبیلی

استارت‌آپ این شماره حال و هوای متفاوتی دارد. فضای این استارت‌آپ، برخلاف اکثر استارت‌آپ‌های گذشته، پر از جوانان کم‌سن و سال تازه فارغ‌التحصیل یا دانشجو نیست، بلکه از یک زوج جوان که با فرزندشان زندگی می‌کنند و یک زن میانسال عاشق آشپزی تشکیل شده است. خیلی از کاسب‌ها و خبره‌های سنتی فضای کسب و کار کشور می‌گویند کسب و کارهای مرتبط با غذا حالا حالاها جای رشد دارد و تقریباً بیزینس امن‌تری نسبت به سایر حوزه‌ها دارد. شاید در حوزه استارت‌آپ‌ها هم این نظریه تا حدودی درست از آب دربیاید، اما راه انداختن یک کسب و کار از صفر ریسک‌های زیادی دارد که حتی تجارت‌های مطمئن‌تر هم از آن در امان نیستند. برای اینکه تفاوت فضای کیک خونه را درک کنید گزارش این شماره ما را از این کسب و کار خوشمزه بخوانید.

کیک خونه
زمینه کاری: قنادی آنلاین
نیروی انسانی: ۷ نفر سال تاسیس: ۱۳۹۴

کیکِ‌ خونه برخلاف بیشتر استارت‌آپ‌هایی که تاکنون به آنها سر زده‌ایم در جایی خارج از مرکز شهر تهران در منطقه کن مستقر شده و در یک محیط کاملاً مسکونی با خانه‌های ویلایی کوچک کار خود را آغاز کرده است. هرچند پیاده تا کنار اتوبان همت چند دقیقه‌ای بیشتر راه نیست، اما برای رسیدن به کارگاه کیک خونه باید از کوچه‌های باریک و از میان دسته‌های کودکانی که در کوچه‌ها مشغول بازی هستند گذشت. این کارگاه خانه کوچکی بوده که اکنون با تغییرات مورد نیاز یک کسب و کار غذایی تغییراتی به خود دیده است. آشپزخانه این خانه با یک فر صنعتی و یکی از اتاق‌ها با یک یخچال بزرگ سر و شکل خانگی کسب و کار را کمی صنعتی‌تر کرده‌اند. البته یخچال تقریباً همیشه خاموش و خالی است چون کیک‌های کیک خونه یخچالی نیستند و زیاد هم در کارگاه نمی‌مانند.
راه‌ انداختن چنین کسب و کاری در مناطق مسکونی تقریباً روستایی در حاشیه شهر بدون دردسر هم نیست. بنیان‌گذاران کیک خونه این دید مردم و به دست آوردن دل همسایگان را بسیار در نظر گرفته‌اند. آنها از ابتدای کار قصد داشتند ارتباط خوبی با همسایگان برقرار کنند و برای این کار تصمیم گرفتند خرید مواد مورد نیاز خود را مغازه‌های محله انجام دهند و کارگران خود را از میان همسایگان انتخاب کنند. به علاوه آنها در مناسبت‌های مختلف برای همسایگان کیک می‌فرستند و همین کارها باعث شده مردم آن منطقه از وجود این همسایگان مهربان خوشحال باشند و آنها را دوست داشته باشند.
میزبانان ما در کیک خونه یاشار نظمی و ژیلا توفان هستند که در ابتدای ورود و گذشتن از حیاط از ما می‌خواهند کفش‌هایمان را با دمپایی‌های تمیز مخصوص محیط کارگاه عوض کنیم. هرچند انتظار پذیرایی با کیک را در دیدار امروز داشتیم، اما انتظار نداشتیم کیکی که برای ما تهیه شده تا این حد خوشمزه باشد. ژیلا توفان که سال‌ها خانه‌دار بوده و علاقه زیادی به آشپزی، به خصوص پختن کیک، داشته برایمان توضیح می‌دهد که کیک عسل و گردو ممتازترین و پرطرفدارترین محصول کیک خونه است. برای من جالب بود که چطور زنی که سال‌ها خانه‌دار بوده و سنین جوانی را پشت ‌سر گذاشته، از رویای خود برای به راه‌ انداختن کسب و کار مورد علاقه‌اش دست برنداشته و همچنان با انگیزه و مهارت کیک‌هایی درست می‌کند که طرفداران زیادی دارند. او می‌گوید همیشه دوست داشته این کسب و کار را راه بیندازد و یک بار در همین راستا تلاش‌هایی هم کرده که با اتفاقات ناگهانی به موفقیت نینجامیده است، تا اینکه سر و کار او با زوج خلاقی افتاده که تصمیم گرفته‌اند کسب ‌و کار خود را راه بیندازند. او ادامه می‌دهد:«در ابتدا می‌خواستیم محصولات را به مغازه‌ها عرضه کنیم اما به این نتیجه رسیدیم که با حجم کار امکان‌پذیر نیست. وقتی کار را به این شکل آغاز کردیم، از اینکه می‌توانیم هر روز کار زیادی را انجام دهیم یا نه چندان مطمئن نبودم. اما تاکنون از کارم خسته نشده‌ام. پیش از نوروز حجم کار زیاد شده بود و از نظر جسمی همه ما خسته شده‌ بودیم، اما از نظر روحی همه پرانرژی هستیم و خستگی را احساس نمی‌کنیم.»
کیک خونه کار خود را در دسته‌بندی مشاغل خانگی آغاز کرده و با اجاره یک خانه ویلایی که شرحش رفت، آن را تبدیل به محیطی کرده که از نظر وزارت بهداشت ویژگی‌های لازم را برای تهیه مواد غذایی دارد. ایده اولیه این استارت‌آپ به ذهن ژیلا توفان و امینه ملک‌حسینی رسید. ژیلا توفان سال‌ها در منزل خود کیک‌های خوشمزه‌ای درست می‌کرد که بین دوستان و آشنایان طرفدار زیادی داشت، آنها تصمیم گرفتند این کیک‌ها را به افراد بیشتری معرفی کنند و بفروشند. در این زمان یاشار نظمی که دانش‌آموخته سخت‌افزار کامپیوتر و شاغل در یکی از شرکت‌های فناوری بود تصمیم گرفت کارش را، که علاقه‌ای هم به آن نداشت، در یک شرکت بزرگ رها کند و به این کسب و کار نوآورانه بپیوندد.
در ابتدای کار کیک‌ خونه‌ای‌ها تصمیم گرفتند برای همایش‌ها و مراسمی که در پذیرایی از مهمانان خود نیاز به مواد غذایی مخصوص پذیرایی دارند، برش‌های کیک در بسته‌بندی‌های کوچک تهیه کنند. اولین بار هم برای یک مراسم خیریه این کار را انجام دادند، اما با به هم خوردن این مراسم تعداد زیادی کیک روی دست آنها ماند. علت اینکه کیک خونه کار خود را با نوع بیزنس B2B آغاز کرد این بود که بنیان‌گذاران آن فکر می‌کردند فعالیت در این فضا آسان‌تر و موفق‌تر است. طی همکاری با چند شرکت کیک خونه توانست پا بگیرد و کسب و کار خود را پرورش دهد، اما با گذشت مدتی به این نتیجه رسید که ریسک‌ها و دردسرهای این نوع بیزینس بیش از آن است که در ابتدا به نظر می‌آمد.

کیک خونه بسته‌های کوچک برش‌های کیک را هم برای مراسم مختلف عرضه می‌کند.

نتیجه این شد که برای کمک به ثبات کسب و کار و توسعه بیشتر آن کیک خونه را به بازار B2C بیاورند. اشکال کار با شرکت‌ها و کسب و کارها این بود که هرچند خریدها بیشتر و قراردادها مدت‌دار بودند و این مساله حاشیه امنیت ظاهری‌ای ایجاد می‌کرد، اما در ادامه این اتفاق نمی‌افتاد. معمولاً ماجرا به این شکل پیش می‌رفت که شرکت‌ها مدتی به طور منظم خرید می‌کردند اما با تغییرات مالی و مدیریتی ناگهان تصمیم‌ها تغییر می‌کرد و کل روند متوقف می‌شد. در این صورت کسب و کار نوپا و شکننده‌ای مانند کیک خونه با مشکلات زیادی مواجه می‌شد. وابستگی‌ای که کسب و کار B2B به وجود می‌آورد باعث شد به اصطلاح چشم بنیان‌گذاران این استارت‌آپ بترسد. کیک خونه تصمیم گرفت محصولاتش را برای مردم به صورت خرده‌فروشی ارائه دهد و بزرگ‌ترین چالش این کار تحویل محصول به خریدار بود. کیک خونه مغازه یا فروشگاهی برای عرضه محصولاتش نداشت و باید برای فروش کیک تازه با کیفیت خوب راهی پیدا می‌کرد.
عرضه این کیک‌های تازه برای مشتری‌هایی که از روی سایت اقدام به خرید می‌کردند در اسفندماه آغاز و با استقبال زیادی روبه‌رو شد. برای معرفی محصول، از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده شد و ظرف مدتی کوتاه کیک خونه به این نتیجه رسید که این همان بازاری است که باید در آن فعالیت کند. این کیک‌ها با هزینه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی تحویل مشتری داده می‌شوند و قرار بر این است که به تدریج با پیشرفت کار این هزینه به صفر برسد. برای سفارش کیک لازم است یک روز قبل این کیک‌ها سفارش داده شوند، اما در آینده با توسعه کار تحویل می‌تواند سریع‌تر باشد، به این صورت که کیک‌ها آماده باشند و مشتری بتواند کیک‌ خود را ظرف چند ساعت تحویل بگیرد.
یاشار نظمی می‌گوید:«ظرفیت ما در حال حاضر تولید ۸۰ تا ۱۰۰ کیک در روز است و باید به این مقدار برسیم. برنامه آینده این است که روز را به دو نیمه تقسیم کنیم و تحویل‌مان را دو بار انجام دهیم. بازار هدف ما در آینده مرکز شهر است، جایی که شرکت‌های زیادی هستند که کارمندان زیادی دارند، اما هزینه تحویل از این منطقه برای آنها به‌صرفه نیست. هدف بعدی کافی‌شاپ‌هایی هستند که کیک با نوشیدنی عرضه می‌کنند و علاقه زیادی به کیک‌های خانگی و خاص دارند. نقشه ما این است که تا آخر تابستان به مقدار ۶۰ عدد برسیم.»
نظمی می‌گوید قصد دارد با یکی از کسب و کارهایی که در زمینه تحویل کالا فعالیت می‌کنند همکاری کند تا بتواند محصولات خود را با موتور به مرکز شهر برساند، اما در صورتی هم که موفق به برقراری این ارتباط نشود برنامه تحویل با موتور پی گرفته خواهد شد. کیک خونه برای تحویل سالم و تازه جعبه‌هایی طراحی کرده که بتوانند پشت موتور نصب شوند و بسته‌های کیک را سالم به مقصد برسانند. قرار است جشنواره یا کمپین تبلیغاتی هم با نام «کیکانه» در مناطق مرکزی شهر برگزار شود تا مشتریان بیشتری این سرویس قنادی آنلاین را بشناسند. این جشنواره پیشنهاد قیمت پایین روی خود محصول و تحویل آن را ارائه می‌دهد و احتمالاً در خردادماه کلید خواهد خورد.

کیک خونه هزینه کیک را پس از تحویل و در صورت رضایت مشتری دریافت می‌کند.

هدف کیک خونه این است که در آینده بتواند یک فروشگاه هرچند کوچک داشته باشد تا نوع کار تغییر کند، چون عموماً رفتار مشتری در مورد چنین خوردنی‌هایی این است که با دیدن آن تصمیم به خرید می‌گیرد و معمولاً این تصمیم برای چند دقیقه تا چند ساعت بعد است. اما برای این کار باید کسب و کار به اندازه کافی بزرگ و شناخته‌شده و نیروی لازم برای بر آمدن از عهده کارهای اجرایی وجود داشته باشد. یکی از برنامه‌ها در آینده نه‌چندان دور این است که بنیان‌گذاران کیک خونه بتوانند نیروهای خود را آموزش دهند و کار را از مرحله مدیریتی پیش ببرند. اما این کار باید به صورتی پیش رود که کیفیت کار و سرعت رشد آن از بین نرود.
صحبت‌هایمان در کیک خونه با پخت یک کیک نسکافه‌ای در حضور ما توسط ژیلا توفان پایان گرفت، در حالی که ما مشغول گشت و گذار و گفت‌وگو در فضای خانگی و جالب این استارت‌آپ بودیم. یاشار نظمی و ژیلا توفانی در طول مصاحبه بارها از همسر یاشار، امینه ملک حسینی، گفتند که روز مصاحبه برای مراقبت از فرزندشان بهار کوچک در خانه مانده بود. او هم کار خود را در زمینه مهندسی صنایع رها کرده تا در کنار همسرش کار مورد علاقه خود را آغاز کنند و راه موفقیت‌شان را با شعار زندگی شادتر پی بگیرند

نظر بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میگذارد

اعلان برای
avatar
wpDiscuz